FacebookYoutubeInstagram

Zlatý sen atletek se stal skutečností!

Uherské Hradiště Atletika 10. 10. 2019
Zlatý sen atletek se stal skutečností!

Atletky Slovácké Slavie Uherské Hradiště jsou žákovskými mistryněmi republiky! Zlaté medaile vybojovaly na domácím šampionátu v pražském Edenu, druhý Frýdek-Místek porazily o pouhé tři body. Největšími hvězdami zlaté družiny byly Jana Polášková a Natálie Nagyová.

„Je to fantazie, o zlatu jsme pouze snili a teď jej máme v kapse. Holky nám naservírovaly neskutečné představení, které proložily osmi medailovými individuálními umístěními, a navrch přidaly to nejcennější - titul mistryň republiky,“ rozplýval se Pavel Kunt, předseda uherskohradišťského klubu.

Největší porci bodů do týmového rance nasypala Jana Polášková, která jich ukořistila 27,5. Její hvězda nejvíce zazářila v bězích na 100 a 200 metrů překážek.

Na kratší distanci vyhrála v novém osobním rekordu 14,40 s., když druhé v cíli nadělila tři desetiny. Na dvoustovce překážek brala společně s kolínskou Nechanickou body za dělené druhé místo (30,12 s.). Závodnice totiž nerozsoudila ani cílová fotografie. „Třetí místo přidala v dálkařském sektoru, kde skočila 5,39 metru. Od zlata i stříbra ji dělil centimetr…,“ dodal Kunt.

Zlatý double se povedl Natálii Nagyové, která opanovala soutěž diskařek i kladivářek.

„V disku byl hned její první pokus zlatý (34,79 m - pozn. autora). I když soupeřky dotíraly, nestačily jim ani osobní rekordy. V kladivu zaostala za svým čtrnáct dní starým osobním rekordem více než půldruhého metru, ale přesto vyhrála s náskokem dva a půl metru před Bártovou z Poruby,“ prozradil předseda Slovácké Slavie.

Na děleném druhém místě skončila Natálie Novotná, který ve výškařském sektoru zdolala laťku ve výšce 1,45 metru. Třetí místa obsadily Tereza Čorejová na šedesátce (8,07 s.) a Tereza Fusková v běhu na 1 500 metrů (5:17,71 min.).

Zbylé vybrané výsledky, 1 500 m př.: 8. Kateřina Škrabalová 6:18,18 min., kladivo: 4. Viktorie Stašková 35,43 m (osobní rekord), 5. Veronika Smutková 31,04 m, tyč: 7. Natálie Novotná 2,60 m (osobní rekord), dálka: 8. Natálie Novotná 4,92, koule: 6: Natálie Nagyová 10,24 m, oštěp: 7. Adéla Müllerová 32,96 m.

Autor: ceh

Vaše názory

Šípek a Fusková kralují Moravě

Uherské Hradiště

Šípek a Fusková kralují Moravě

Šest medailí (2-1-3) ukořistili na Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva v Hranicích na Moravě atleti Slovácké...

3. 10. 2019
Bravo! Tři šampionky čeká Ptuj

Uherské Hradiště

Bravo! Tři šampionky čeká Ptuj

To byla jízda! Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště byli nepřehlédnutelní na žákovském republikovém šampionátu v Kolíně, kde...

1. 10. 2019
Atlety Slovácké spasili Jakubové

Uherské Hradiště

Atlety Slovácké spasili Jakubové

Atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště obsadili v derniéře I. ligy v Břeclavi páté místo a slaví zachránu....

30. 8. 2019
Zlatý byl až poslední pokus

Uherské Hradiště

Zlatý byl až poslední pokus

Nestárnoucí atlet Vladimír Horák z Uherské Hradiště si dal dodatečný dárek k 80. narozeninám. Na Evropských hrách...

20. 8. 2019
TOPlist