FacebookYoutubeInstagram

Broďanky nemají soupeře

Uherský Brod Basketbal 13. 4. 2018
Broďanky nemají soupeře

Basketbalistky Spartaku Uherský Brod (U15) slaví vítězství v Nadregionální soutěži žákyň. Sezonou prochází bez větších zaváhání a soupeřky srážejí jako kuželky. O jejich dominanci se na vlastní kůži přesvědčilo i Blansko, které v sobotním dvojboji prohrálo o 49 bodů.

Blansko - UH. BROD 41:66 a 53:77

Jelikož se hrají vždy dvě utkání bezprostředně po sobě, v odvetě často rozhoduje fyzická kondice. Broďanky, které potřebovaly k jistotě titulu jedno vítězství, se proto do soupeře obuly hned v prvním měření sil a výsledkem bylo vítězství o pětadvacet bodů. „Ve druhém zápase už o nic nešlo, hrálo se uvolněněji a další vítězství jen ilustruje pohodu v týmu,“ uvedl Ivo Mikulec, předseda brodského klubu. „I když do konce sezony zbývají ještě dvě kola, na našem vítězství už nic nezmění,“ dodal.

Zasvěcení nepovažují triumf za žádné překvapení. Po sezoně 2013/2014 se společný tým chlapců a dívek rozdělil a s dívkami se pustil do systematické práce trenér Dušan Balija. „Jeho zásluhou se holky krůček po krůčku zlepšovaly, nejvýraznější je posun v basketbalovém myšlení. Jelikož všechna děvčata nebyla ochotná akceptovat trenérovy požadavky, podoba družstva se v průběhu let měnila, ale aktuální sestava už je stabilní,“ zdůraznil Mikulec. Vítězství v soutěži přidělalo vedení klubu příjemné starosti, musí zvážit možnost startu v kvalifikaci o ligu dorostenek.

Autor: ceh

Vaše názory

Kvalifikaci si utéct nenechali

Uherský Brod

Kvalifikaci si utéct nenechali

Basketbaloví kadeti Spartaku Uherský Brod (U17) to zvládli. Za bouřlivé atmosféry si v dvojzápase sezony s brněnskými...

29. 3. 2018
Spartak má po sezoně

Uherský Brod

Spartak má po sezoně

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod se loučí s play-off Oblastního přeboru už po dvou zápasech. O jejich konečné...

25. 3. 2018
Spartak finiš zvládl, v play off narazí na Husovice

Uherský Brod

Spartak finiš zvládl, v play off narazí na Husovice

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod po krizi na přelomu roku nakonec v konečném účtování Oblastního přeboru I. obsadili...

13. 3. 2018
Sedm statečných blízko vítězství

Uherský Brod

Sedm statečných blízko vítězství

Basketbalisté Uherského Brodu zajížděli ke dvěma zápasům na Vysočinu. A zatímco v utkání na palubovce Žďáru nad...

23. 2. 2018
TOPlist