Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Sedm statečných blízko vítězství

Uherský Brod Basketbal 23. 2. 2018
Sedm statečných blízko vítězství
Foto: sal

Basketbalisté Uherského Brodu zajížděli ke dvěma zápasům na Vysočinu. A zatímco v utkání na palubovce Žďáru nad Sázavou měl trenér Balija k dispozici jen sedm hráčů, v nedělním zápase s jihlavským béčkem už byla situace o poznání lepší. K dispozici měl o tři hráče více. I díky jedné výhře posílili Broďané své šance na boje v play off.

Žďár n/S. - UB 77:71

Nechybělo mnoho a sedmička statečných Broďanů mohla brát všechny body už v sobotu. Po celou dobu si totiž udržovali mírný náskok, ale když se v 5. minutě třetí čtvrtiny vyfauloval Lukáš Kratěna, začalo být zle. Šestice borců už nestíhala. Čtyři minuty před koncem se domácím podařilo srovnat. Koncovku už hosté fyzicky nezvládli a prohráli o šest bodů.

Uh. Brod: Krejčiřík, J. Kratěna 24, T. Zálešák 10, L. Kratěna 7, P. Martiš, V. Povolný 18, J. Krejčiřík 12

Vysočina B - UB 63:79

O tři hráče více měl v dalším utkání k dispozici trenér Balija. Hosté od začátku vedli, všechny čtvrtiny vyhráli. V průběhu zápasu si dokázali vypracovat náskok až na 10 bodů. V průměru tak vedli o 5 až patnáct bodů. Mrlík nastřílel šest trojek. „Tři hráči, Mikel, Mrlík a Děrda, kteří tým posílili ve druhém utkání, tak svým výkonem pomohli k vítězství. Doplnili stav na rozehrávače a křídla, která nám chyběla v prvním zápase,“ dodal po zápase kouč Dušan Balija.

Uh. Brod: R. Krejčiřík 2, J. Kratěna 3, T. Zálešák 5, L. Kratěna 6, P. Martiš, V. Povolný 6, J. Krejčiřík 6, R. Mikel 23, M. Mrlík 22, R. Děrda 6.

Autor: sal

Vaše názory

Černá série skončila!

Uherský Brod

Černá série skončila!

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod se po šesti porážkách za sebou v sobotu konečně dočkali vítězství, když na...

8. 2. 2018
Sbírají porážky, netrénují!

Uherský Brod

Sbírají porážky, netrénují!

Pátý a šestý korálek na šňůru porážek navlékli basketbalisté Spartaku Uherský Brod v moravské metropoli. V tabulce...

2. 2. 2018
Kadeti mají ukrutnou sílu

Uherský Brod

Kadeti mají ukrutnou sílu

Basketbalové kadeti Spartaku Uherský Brod (U17) jsou pýchou klubu od řeky Olšavy. Svěřenci Jiřího Pršaly soupeře drtí...

31. 1. 2018
Torzo nedalo ani čtvrtinu

Uherský Brod

Torzo nedalo ani čtvrtinu

Torzo basketbalistů Spartaku Uherský Brod vyfasovalo v pokračování Oblastního přeboru výprask na palubovce druhé Třebíče a v...

29. 12. 2017
TOPlist