FacebookYoutubeInstagram

Spartak finiš zvládl, v play off narazí na Husovice

Uherský Brod Basketbal 13. 3. 2018
Spartak finiš zvládl, v play off narazí na Husovice
Foto: sal

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod po krizi na přelomu roku nakonec v konečném účtování Oblastního přeboru I. obsadili solidní páté místo a v play-off narazí na Husovice. V derniéře základní části na domácí palubovce nezaváhali proti Tesle Brno a Třebíči.

UH. BROD - Tesla Brno 72:57

„Věřili jsme, že zápas zvládneme. Už v prvním vzájemném měření sil na brněnské palubovce jsme totiž pouze v sedmi lidech uhráli prodloužení,“ prohlásil po vítězném utkání Ivo Mikulec, předseda klubu. Jenže svěřenci Dušana Baliji se dlouho trápili, když je srážela hlavně střelecká nemohoucnost. Jejich indispozice však hosté nevyužili, a tak bylo skóre vyrovnané až do začátku čtvrté části (43:43). „Jenže finiš jsme zvládli na jedničku, rychle za sebou jsme bodovali a zásluhou tří proměněných pokusů za tři body jsme šest minut před koncem vedli o třináct bodů. Zápas jsme pak bez větších problémů dohráli do vítězné tečky,“ usmíval se spokojený Mikulec. Body: Mikel 15, J. Kratěna 13, Mrlík 11, Dorazil 11, Povolný 8, L. Kratěna 6, Rožek 5, J. Krejčiřík 3. Poločas 30:33.

UH. BROD - Třebíč 86:64

Do souboje s Třebíčí už ze zdravotních důvodů nenastoupil Povolný a R. Krejčiřík, ale „očesaná“ sestava se vedoucího týmu tabulky nezalekla. „Hráči do zápasu vlétli a předváděli hru naprosto odlišnou od zápasu s Brnem. Lépe přihrávali, dávali míče rychle z ruky, ale hlavně dobře bránili a proměňovali šance,“ popisoval dění na palubovce Mikulec. Trenér Balija jen nevěřícně kroutil hlavou, protože k Olšavě přijel tým, který se netají postupovými ambicemi! „Soupeře jsme rozložili střelbou z dálky, kdy jsme zaznamenali 14 trojek, sedmkrát se trefil Jiří Kratěna, třikrát Dorazil a dvakrát Mrlík s Mikelem. Konečné vítězství o dvaadvacet bodů jsme opravdu nepředpokládali,“ přiznal šéf klubu.

Broďany teď čeká play-off, v prvním kole narazí na BSC Husovice. Série začíná v sobotu u Olšavy, odveta je na programu o den později v brněnské hale Morenda. Body: J. Kratěna 25, Mikel 18, Mrlík 16, Dorazil 13, Rožek 8, L. Kratěna 4, J. Krejčiřík 2. Poločas 40:30. 

Autor: ceh

Vaše názory

Sedm statečných blízko vítězství

Uherský Brod

Sedm statečných blízko vítězství

Basketbalisté Uherského Brodu zajížděli ke dvěma zápasům na Vysočinu. A zatímco v utkání na palubovce Žďáru nad...

23. 2. 2018
Černá série skončila!

Uherský Brod

Černá série skončila!

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod se po šesti porážkách za sebou v sobotu konečně dočkali vítězství, když na...

8. 2. 2018
Sbírají porážky, netrénují!

Uherský Brod

Sbírají porážky, netrénují!

Pátý a šestý korálek na šňůru porážek navlékli basketbalisté Spartaku Uherský Brod v moravské metropoli. V tabulce...

2. 2. 2018
Kadeti mají ukrutnou sílu

Uherský Brod

Kadeti mají ukrutnou sílu

Basketbalové kadeti Spartaku Uherský Brod (U17) jsou pýchou klubu od řeky Olšavy. Svěřenci Jiřího Pršaly soupeře drtí...

31. 1. 2018
TOPlist