FacebookYoutubeInstagram

Co v zimě dělají rybáři?

Huštěnovice Čtení, Zajímavosti 11. 2. 2014
Co v zimě dělají rybáři?
Foto: Rybník Mokřad Huštěnovice

KAPŘÍKOVO OKÉNKO

Mnozí lidé si myslí, že rybářská sezóna trvá jen od jara do podzimu, ale není tomu tak. Mezi rybáři jsou i takoví zapálení nadšenci, které ani déšť, špatné počasí a zima neodradí od jejich koníčku. A tím se dostáváme k otázce: co takový rybář dělá v zimě?  Je přece u vody, sedí či postává na ledě a chytá na dírkách.

I když tento způsob rybolovu je v České republice zakázán, existují nejen u nás, na Slovácku, revíry, kde může být tato zimní kratochvíle provozována. Majitelé těchto komerčních revírů musí mít zvláštní povolení. Pak už jen stačí si udělat volné dopoledne, vzít si tu správnou výbavu a vyrazit - zvládne to i úplný začátečník.

Pomocí speciálního vrtáku si vyvrtáte do ledu díru, připravíte si rybářský prut, který by neměl být delší než 90 cm, a zvolíte správnou nástrahu. Nejčastěji se loví na plavanou - se splávkem, kdy na háčku jsou nastraženi masní červi, tavený sýr, krevety či malé rybičky. Zkušenější rybáři pak používají jiné lovné techniky i nástrahy - marmyšky, měkké gumové nástrahy atd. Pak už zbývá jen nalít si horký čaj, kávu a věřit, že se podaří přelstít nějakého pstruha, sivena, jesetera, candáta nebo štiku. Tak neseďte doma a vyrazte do přírody.

Autor: David Kapr Katrňák

Vaše názory

Jarní zahradnická Flora Olomouc

Olomouc

Jarní zahradnická Flora Olomouc

Už po čtyřiatřicáté v historii olomouckého veletržního areálu se jeho pavilony i venkovní plochy zaplní barevnými a...

21. 4. 2013
Prázdniny přináší starosti rodičům

Slovácko

Prázdniny přináší starosti rodičům

Dnes začínají jarní prázdniny, radost pro děti a strašák pro rodiče, kteří si nemohou vzít dovolenou nebo...

22. 2. 2013
TOPlist