FacebookYoutubeInstagram

Cesta kolem světa vede do Kunovic

Kunovice Čtení 22. 5. 2019
Cesta kolem světa vede do Kunovic

Rolovaná zmrzlina je opravdu luxusní! A kde že má rolovaná zmrzlina původ? Za průkopníky této techniky přípravy zmrzliny se považuji Thajci!

Foto: vseproakci.cz
Inzerce

Pro mlsné jazýčky

GASTROFESTIVAL

Kdo z vás by nechtěl poznat jinou kulturu, mentalitu, gastronomii, ... Budete mít šanci! A nemusíte přitom cestovat bůhvíjak daleko.
Na Gastro festivalu, který se uskuteční v sobotu 25. května od 12.00 v areálu Jízdy králů v Kunovicích, nahlédnete pod pokličku sousedům z Německa nebo Slovenska, ochutnáte lahůdky z Francie, Indie, Španělska, hamburgery a steaky z Ameriky, ďábelské speciality z Mexika, typické pokrmy z Argentiny a nasát můžete i slunečnou atmosféru Itálie.
U Slováků ochutnáte poctivé brynzové halušky, Tatranský čaj nebo spišskou borovičku, bača vám naservíruje ovčí sýry a jiné farmářské produkty, vše v typickém slovenském stylu. U sousedů v Německu se ocitnete uprostřed bujarého Oktoberfestu - nouze nebude o hezké holky, preclíky, klobásy ani německou polku. Také si můžete zasoutěžit o zajímavé ceny, a sice v soutěži držení tupláku na čas, pití piva na ex nebo řezání dřeva. Poté můžete zavítat do temperamentního Španělska a ochutnat od rodilého Španěla nejslavnější španělské jídlo, a sice paellu nebo typické gaspacho.

Amerika - to jsou hotdogy, burgery, grilovaná vepřová žebírka i arašídová zmrzlina nebo borůvkový cheesecake. Na mexickou vlnu vás přeladí naservírované kuřecí quesadillu, hovězí chilli con carne, kukuřičné tacos nebo pikantní mexické fazole. Gejša vás naučí, jak správně jíst hůlkami, a připije si s vámi sklenkou saké. Ve Francii ochutnáte nejen typickou francouzskou specialitu - šneky ze šnečí farmy Snails Barcona, ale také pověstné francouzské vafle. Kdo má rád kořeněná jídla, neměl by vynechat stanoviště Indie.

Všude dobře, doma nejlíp. Lahodný požitek z Moravy navodí vinný mok a tetičky v kroji vám nabídnou báleše, pagáče, cibulové placky, buchty, škvarkovou pomazánku nebo patenty. Omrknout můžete i původní postup pečení moravských bálešů.

A protože k jídlu patří zábava, nebude chybět ani doprovodný program - zahrají nám kapely Kumpáni, Tabák a V.S.P. Band. Navštívit můžete také fotokoutek nebo thajské masáže. Pro děti je přichystaný skákací hrad, pískové malování nebo malování na obličej.

Autor: vrt

Vaše názory

Vezměte pilu a staňte se mistrem Bílokarpatska!

Slovácko

Vezměte pilu a staňte se mistrem Bílokarpatska!

VÝZVA Bílokarpatské slavnosti v Uherském Brodě se již staly nedílnou součástí společenského života regionu pod hřebenem Bílých...

20. 5. 2019
Stres vás připravuje o vlasy rychleji

Slovácko

Stres vás připravuje o vlasy rychleji

„Bohatší blondýny“ Každý chceme mít vlasy krásné, hebké, zdravé a lesklé. Po letech ale zjistíme, že už...

20. 5. 2019
Slovácko odhalilo svoji vůni opředenou tradicemi

Slovácko

Slovácko odhalilo svoji vůni opředenou tradicemi

Slovácko bylo, je a bude opředeno tajuplnými tradicemi. Všichni dobře víme, že chutná po víně a slanině,...

13. 5. 2019
Na jaké filmy vyrazit na zlínském festivalu?

Zlín

Na jaké filmy vyrazit na zlínském festivalu?

59. ročník Zlín Film Festivalu startuje již 24. května. Představí letos na 280 filmových snímků z 51...

13. 5. 2019
TOPlist