FacebookYoutubeInstagram

Čím je způsobena bolest kloubů?

Slovácko Čtení 26. 3. 2019
Čím je způsobena bolest kloubů?

Onemocnění kloubů převažuje u mužů.

Foto: ilustrační foto

Bolest kloubů, nezvaný společník, který je velmi nepříjemný v každém věku a životním období. Kvůli bolestivým kloubům si života nemůžeme užívat naplno.

Ve všech těch reklamách na různé masti a léky na bolest kloubů, zejména kolenních, mají vlastně pravdu v tom, že bolest hodně omezuje, ať už je jakákoliv.

Pokud vás trápí bolesti po nějakém sportu či jiné zátěži kloubů, nejedná se o nic strašného, pomůžou právě mastičky, bylinky nebo homeopatika, o kterých bude řeč. Ovšem pokud bolest neutuchá ani v případě klidu a jedná se o dlouhodobý problém, je jasné, že nám tělo signalizuje, že není něco v pořádku, může jít o nemoc.

Léčba
Vhodným doplňkem pohybové léčby jsou metody fyzikální terapie. Velmi oblíbená je hydroterapie ve vířivkách. Dále pomůžou analgetika, ta mohou být mimo jiné obsažena i v mastích nebo chladivých polštářcích, jsou to ibalgin nebo ibuprofen. Pomohou také antibiotika, ovšem pouze pokud jde o zánět, což musí stanovit lékař. Ani v tomto případě nezanevírejte na úžasné bylinky, které dokážou s tělem divy a postaví vás na nohy. Vhodné jsou po domácku vyráběné mastičky z kaštanu nebo kostivalu lékařského. Ostatně ty se dají zakoupit i v lékárnách. Také můžete vyzkoušet čaje. Skvělé jsou s měsíčkem lékařským nebo z mateřídoušky, ale i z jalovce nebo borovice, ta totiž působí blahodárně proti revmatu. I homeopatika v tomto případě hrají trumf. Například Rhus toxicodendron 15CH - na bolestivou ztuhlost kloubů, která se pomalým rozhýbáním zlepší. Ztuhlost je největší ráno anebo po delším sezení. Velká zátěž ale posléze opět vede ke zhoršení bolestí. Nebo Dulcamara 9CH na zhoršení bolestí při vlhkém a chladném počasí a mnohé další. A ještě jeden opravdu osvědčený tip: zkuste kloubní výživu pro koně i lidi.

Bolest kloubů může mít mnoho příčin, nejvážnější jsou infekce v organismu, které mohou vést k celkovému selhání. Co dělat, když vás klouby během léčby infekce nesnesitelně bolí? Doporučuje se užívat analgetika, například paralen či acylpyrinu. Je však důležité upozornit na to, že i po zaléčení infekce mohou bolesti kloubů nějakou dobu přetrvávat. Trvalé následky závisí na příčině, nemusí být žádné, ale nikdy nelze vyloučit ochrnutí nebo amputaci. Při popsané různorodosti příčin bolestí kloubů je však zjevné, že léčba se musí odvíjet od řešení obtíží, které tuto bolest vyvolaly. Jsou-li bolesti způsobeny celkovou infekcí, odezní po vyléčení této infekce.

Slovník:
•    Osteoporóza - úbytek kostní hmoty, řídnutí kostí.

•    Koxartróza - postižení kyčelního kloubu

•    Gonartróza - postižení kolena

•    Spondylartróza - postižení kloubů páteře

•    Osteoartritida - zánět kloubu

•    Bechtěrevova nemoc - zánětlivé onemocnění kloubů postihující zejména klouby páteře.

Autor: nik

Vaše názory

Když nás přepadne vztek!

Slovácko

Když nás přepadne vztek!

Když nás přepadne vztek, často propadáme panice, ovšem někdy může být i prospěšný! Často se v nás...

22. 3. 2019
Tipy, jak lépe prát prádlo!

Slovácko

Tipy, jak lépe prát prádlo!

Po těchto skvělých tipech můžete i vy prát prádlo s radostí. Takto vám jistě zůstane barevné, nespere...

20. 3. 2019
Nenávist má svůj den! Absurdní svátek, nebo připomínka hrozby?

Slovácko

Nenávist má svůj den! Absurdní svátek, nebo připomínka hrozby?

Pokud se podíváte do kalendáře, nejspíše v některých najdete kromě Eduarda, jehož svátek dnes slavíme, i...

18. 3. 2019
Nepříjemný společník se jménem bolest zad!

Slovácko

Nepříjemný společník se jménem bolest zad!

Bolest zad. Někdy dokáže pěkně potrápit. Bedrům nepomáhá ani celodenní sezení v kanceláři u počítače nebo ve...

15. 3. 2019
TOPlist