Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Čistíme bez chemie

Slovácko Čtení 24. 7. 2017
Čistíme bez chemie
Foto: ilustrační foto

Chemické prostředky jsou často zbytečně drahé, štiplavě zapáchající a mnohdy i neúčinné. Chcete mít čistoskvoucí domácnost? Zkuste to, jako to dělávaly dříve naše babičky.

Zářivý lesk

Na okna, zrcadla, skleněné vitríny, zasklené fotografie a obrazy, zkrátka na všechna skla u vás doma použijte prášek vanilkového pudinku. Krásného lesku docílíte, když sklo umyjete v teplé vodě, do níž přidáte pár lžiček pudinku. Po zaschnutí jen přeleštěte papírem.

Kuchyň

Octová voda pomůže vyčistit a vydezinfikovat venkovní plochy, taky ji použijte na umytí lednice. Zápach v lednici pohltí mistička s jedlou sodou nebo rozkrojená cibule - pak ji ale nekonzumujte. Dřevěné mísy a jiné nádobí zachováte potíráním rostlinným olejem. Hadříkem se sodou se snadno zbavíte usazenin od kávy v hrnku. Zašlým sklenicím navrátíte lesk práškem do pečiva - vysypte jej do tří litrů vody a sklenice v ní nechte půl hodiny odmočit, poté je umyjte hadříkem a důkladně vyleštěte.

Koupelna

Bojujete se zaschlými kapkami vody ve sprchovém koutě? Přeleštěte skleněné části leštidlem na karoserie. Jednak zabrání usazování vápence a také po nich bude voda hezky stékat.

Obývací pokoj

Koženou sedačku vyčistěte roztokem z lihu a žloutku. Naneste jej na kožený nábytek a nechte zaschnout. Poté pomocí flanelového hadříku vyleštěte. Prachu na televizní obrazovce se zbavíte pomocí hadříku a aviváže - jednoduše jím obrazovku přeleštěte. Žaluzie omyjte octovou vodou.

Autor: pec

Vaše názory

Kouzlo půjčování

Slovácko

Kouzlo půjčování

Jsou věci, které chceme nebo potřebujeme doma pořád, jako je nádobí, varná konvice, postel nebo pes. Některé...

23. 7. 2017
Vyspěte se do růžova

Slovácko

Vyspěte se do růžova

Až 40 % lidí, obzvláště ženy, trápí nespavost. Opět je na vině především stres a špatný životní...

18. 7. 2017
Když se loď partnerů potápí…

Slovácko

Když se loď partnerů potápí…

Krize může mít řadu tváří - vztah může vyšumět, může dojít k odcizení, nevěře nebo je jenom...

16. 7. 2017
Naučte se chodit v hektickém světě

Slovácko

Naučte se chodit v hektickém světě

Zdá se vám, že každý den vypustíte duši nad všemi povinnostmi, které vás čekají? Zmocňuje se vás...

13. 7. 2017
TOPlist