FacebookYoutubeInstagram

Co jíst a pít pro krásnou pleť!

Slovácko Čtení 12. 4. 2019
Co jíst a pít pro krásnou pleť!

Starejte se o pleť poctivě a pravidelně.

Foto: ilustrační foto

Krásná pleť je hlavně znakem zdravé pleti. Proto bychom měli mít na paměti, že chceme-li být krásné, musíme jíst zdravě.

Zmíníme suroviny, které pomůžou nejen ke zdravé a krásné pleti, ale mají i mnoho dalších skrytých účinků výhodných pro tělo. Obvykle je nazýváme superpotravinami. Přidáme také pár tipů, jak se o krásnou pleť starat.

Naše pleť, jako největší orgán těla, má určité nutriční potřeby, a proto ji musíme pořádně vyživovat. Dobře živená kůže má buňky, které mají delší životnost a mnohem lépe se obnovují, a naše pleť také lépe vypadá. Proto je nutné pojídat potraviny s dostatečným množstvím vitaminu A, esenciálních mastných kyselin a zinku. Samozřejmě kromě výživy pleti zevnitř nesmíte zapomenout ani na péči zvenčí. Jedno bez druhého příliš nefunguje.

Akné nebo suchá pleť

Začalo vás znenadání trápit akné? Vyhněte se častému pití mléka a mléčným výrobkům. Mléčné výrobky všeobecně obsahují hormony a vysoké množství zbytků antibiotik, které mohou velkou měrou přispět ke vzniku akné. Proto spotřebu mléčných výrobků zkuste malinko omezit. Také se vyhýbejte soli a jódu, to znamená například rybám, kde je ho mnoho. Jejich neblahým účinkem na pleť je stimulace mazových žláz a dráždění pórů. Naopak se zaměřte na potraviny bohaté na zinek, zejména ho najdete v mrkvi, také v mandlích nebo ústřicích.  

Pokud máte suchou pleť, měli byste jíst avokádo, olivový olej a citrusové plody, tyto superpotraviny dokážou udržovat pevnou pokožku a zabránit dehydrataci. Hydratace je pro pokožku velmi důležitá. Pravidlem, kterým se řídí i celebrity, je čistit, hydratovat, čistit a zase hydratovat. Proto by čisticí gely, tonika a hlavně hydratační krémy měly být součástí každé koupelny. Je také vhodné používat jiný denní a jiný noční krém. Nevěřte tomu, že čím dražší produkt, tím kvalitnější. Toto klišé už dávno neplatí. Rozhodně nezapomínejte na dostatečný pitný režim, nepřehánějte to, ovšem ani nezapomínejte se napít. Potřebné množství tekutin je u každého individuální, ovšem vnitřní hydratace je důležitá. Nezapomínejte či záměrně nevynechávejte každý večer odlíčení, je vhodné se přetřít micerální vodou, i když jste se ten den nenalíčila. Smyjete totiž ze sebe prach, nečistoty a bakterie, které na vašem obličeji ulpívají. A na závěr jedno skvělé pravidlo: minimalizujte dotyky rukou na obličeji. Na rukách se totiž hromadí bakterie, stále jimi něco chytáme, kliky, tyče v tramvaji a podobně, a nečistoty z nich na obličej přenášíme. Důsledkem toho pak bývají zanícené póry.

Pár tipů k lepší pleti

•    Pokaždé se odličte

•    Vyhýbejte se alkoholu a smaženým jídlům

•    Hydratujte a čistěte pleť

•    Hodně spěte a pijte

Autor: nik

Vaše názory

Zelený čaj je výtečný v mnohých oblastech!

Slovácko

Zelený čaj je výtečný v mnohých oblastech!

Zelený čaj je tak trochu zázrakem v kosmetice a bylinkářství. Nejen jeho pitím pomůžete pleti, vlasům, zubům...

10. 4. 2019
Jak pečovat o své nehty?

Slovácko

Jak pečovat o své nehty?

V následujícím článku se budeme zabývat nejen nemocemi a nepříjemnostmi, které nás mohou na nehtech potkat, ale...

8. 4. 2019
Je na čase začít s jarním detoxem!

Slovácko

Je na čase začít s jarním detoxem!

První jarní den už je za námi, což znamená, že už oficiálně začalo jaro. Kromě chystání našeho...

4. 4. 2019
Co jste nevěděli o britské královské rodině?

Slovácko

Co jste nevěděli o britské královské rodině?

Znáte nejznámější panovnický rod, který vládne ve Velké Británii? Získala si tato rodina i vaše sympatie? Pokud...

3. 4. 2019
TOPlist