FacebookYoutubeInstagram

Co jste nevěděli o britské královské rodině?

Slovácko Čtení 3. 4. 2019
Co jste nevěděli o britské královské rodině?

Znáte britskou královskou rodinu?

Foto: ilustrační foto

Znáte nejznámější panovnický rod, který vládne ve Velké Británii? Získala si tato rodina i vaše sympatie? Pokud ano, v následujících řádcích se dočtete to, co jste možná ani netušili.

Jména jako William, Kate nebo Meghan na nás chrlí různé bulvární nebo módní plátky. I když my všichni vidíme jenom pozlátko, až taková legrace být členem královské rodiny to zas není. I členové nejznámějšího panovnického rodu musí dodržovat určité hranice a pravidla. Než se do nich pustíme, nejdříve si členy krátce představme.

O každém ze členů bychom mohli psát nebo číst hodiny. Ale v kostce. Panovnicí je královna Alžběta II., jejím manželem je princ Philip, vévoda z Edinburku. Dále se do panovnického pořadí s nárokem na trůn řadí princ Charles s vévodkyní Camillou. V minulosti byl ovšem spojován s nelichotivými články, zejména za dob princezny Diany, která zemřela v roce 1998. Miloval ji nejen celý národ, ale bez nadsázky celý svět. Mnohá média přirovnávají k Dianě manželku prince Williama, vévodkyni z Cambridge, Kate. Jiná zase tvrdí, že je Dianě svou povahou více podobná Meghan, manželka Harryho. Jistě o ní slyšel téměř každý. Její jméno je spojováno nejčastěji s módním stylem, který má opravdu vytříbený. Hovoří se ovšem i o tom, že královna musela v souvislosti s Meghan leccos překousnout. To, aby se do královské rodiny přivdala americká rozvedená herečka, by bylo za normálních okolností nepřípustné. Ale jak mnohá média tvrdí, miláček a oblíbenec Alžběty Harry si může dovolit leccos.

Pravidla, ze kterých se neustupuje

I Meghan a Kate, když se provdaly do tohoto panovnického rodu, musely podstoupit určité oběti. Vymazat si osobní instagramový profil a osobní blog, to v případě Meghan. Věděli jste ale například, že nemůžou nosit výrazné líčení a laky na nehty, nic, co působí vyzývavě a vulgárně? Sukně zásadně po kolena, žádné výstřihy, rudé rtěnky nebo nehty. Pokud členové královské rodiny odjíždějí na delší cestu, je nepsaným pravidlem, že si musí zabalit i černé oblečení - v případě, že by někdo z rodiny umřel a oni se museli vrátit zpět do vlasti, měli by být připraveni. Zavedlo se to od doby, kdy se Alžběta II. musela rychle vrátit kvůli smrti svého otce Jiřího a neměla s sebou černé oblečení. Je to velmi netaktní, ale zároveň velmi pragmatické. Dále se nesmí členové rodiny hlásit k politice, královna vyžaduje pukrle či sklopení hlavy na znamení souhlasu v její přitomnosti. Nikdo na slavnostní večeři či obědě nesmí jíst, pokud už dojedla královna, to je naprosto tabu, stejně jako jíst mořské plody nebo se podepisovat fanouškům.

Pětkrát Alžběta II.

•    má 92 let

•    vládne 67 let

•    má 4 děti

•    72 let je vdaná s Philipem

•    má 7 pravnoučat

Autor: nik

Vaše názory

Uherské Hradiště si dnes připomene Světový den porozumění autismu!

Slovácko

Uherské Hradiště si dnes připomene Světový den porozumění autismu!

Každý rok ZŠ a MŠ Uherské Hradiště, Šafaříkova, škola pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, pořádá pro...

2. 4. 2019
Jak čistit elektroniku?

Slovácko

Jak čistit elektroniku?

Pokud vás také trápí prach a jiné nečistoty, který stále ulpívají na elektronice, je na čase začít...

28. 3. 2019
Čím je způsobena bolest kloubů?

Slovácko

Čím je způsobena bolest kloubů?

Bolest kloubů, nezvaný společník, který je velmi nepříjemný v každém věku a životním období. Kvůli bolestivým kloubům...

26. 3. 2019
Když nás přepadne vztek!

Slovácko

Když nás přepadne vztek!

Když nás přepadne vztek, často propadáme panice, ovšem někdy může být i prospěšný! Často se v nás...

22. 3. 2019
TOPlist