Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Hurá na dovolenou!

Slovácko Čtení 30. 6. 2017
Hurá na dovolenou!
Foto: ilustrační foto

Nezadlužujte se kvůli moři

Kdo by se netěšil na dovolenou. Vyčistit si hlavu od všedního stereotypu a stresu, hodit starosti za hlavu a vrhnout se do pohody. Máte už vybranou dovolenou? Mnozí řeší otázku, kam si jet odpočinout, aby neuštědřili svému rodinnému rozpočtu velkou ránu, ale zároveň si mohli užít týden bez starostí.

Dovolená na dluh

Špatná volba číslo jedna. Rozhodujete-li se, kam vyrazíte na prázdniny, vždy by měla volba odpovídat vašim finančním možnostem. Zadlužovat se není rozumné. Pochopitelně zvláště pokud máte děti, je touha strávit báječnou dovolenou silnější. Nebo chcete jako partner překvapit svoji milou a vzít ji někam za exotikou? Jaký z toho ale budete mít pocit, když budete pořád myslet na to, že si užíváte za cizí peníze? Každý úvěr se musí zaplatit, včetně úroků. V tomto případě je dobré vědět, že sazba při čerpání neúčelového úvěru (kam zpravidla patří dovolená) je vyšší než u účelových úvěrů, jako je hypotéka. Tak aby vás dovolená nevyšla příliš draho, hůře i s exekucí.

Kam za málo peněz?

Holt ti, již nemají na exotiku a válení se u moře, musí zvolit levnější alternativu. Odpočinout si můžete kdekoliv. Stačí jen vyrazit pod stan do kempu, projít kouty republiky nebo chcete-li nutně do zahraničí, pak zvolit to nejbližší, co se vám nabízí. Doprava totiž bývá jednou z nejnákladnějších položek. Snažte se ušetřit co nejvíce a naspořte si tak na příští dovolenou u moře. Šetřit peníze při pobytu je hloupost. Sami si zkazíte dojem o vysněném relaxu přepočítáváním každé koruny.

Báječné prázdniny svým dětem můžete udělat i z toho, co máte kolem sebe. Kolik dětí může říct, že bylo s rodiči pod stanem? Zapojte hlavu a vymyslete zajímavý a zábavný program. Naplánujte si výlety, které jsou vesměs zadarmo. Vybírejte památky, které si můžete prohlédnout za symbolickou cenu. V různých městech pořádají v létě zajímavé události, jako jsou koncerty, oslavy, festivaly, představení aj.

Utrácejte s rozumem

Využívejte všech možných slev. Ovšem pozor na „šidiče“ - není sleva jako sleva. Když půjdete na jídlo do restaurace, najděte si ty, kde mají šťastné hodinky (jídlo a pití levnější než obvykle) nebo výhodné nabídky. Potraviny nakupujte v běžných obchodech, nechoďte do turistických zón, kde je vše o půlku dražší. Místo dárků rodině v podobě suvenýrů a různých předmětů raději nasbírejte mušle nebo něco vtipného přímo z místa.

K moři a basta!

- v červnu a září je pobyt levnější

- vybírejte z nabídky „last minute“, kde seženete největší slevy

- pro finanční přehled a jistotu si alespoň rámcově naplánujte program (ceny za památky, jídlo, cestovné aj.)

- dobrodruzi mohou zkusit „Buy and Fly“ zájezdy (dopředu nevíte, kam poletíte, sbalíte se a místo koupíte až na letišti)

- ze zahraničí nevolejte a nepište. Využívejte wifi připojení a pište emaily.

Autor: pec

Vaše názory

Zdravotní problémy o dovolené?

Slovácko

Zdravotní problémy o dovolené?

Těšíte se na sluníčko, koupání a relaxaci s rodinou? Dejte si však na dovolené pozor na nepříjemné...

27. 6. 2017
Podpořte dětskou fantazii

Slovácko

Podpořte dětskou fantazii

Dětská fantazie je dovednost, kterou jim dospěláci mohou jenom závidět. Málokdo si dokáže v hlavě vykouzlit takový...

25. 6. 2017
Za málo dělat nechtějí

Slovácko

Za málo dělat nechtějí

Mzdy ve Zlínském kraji se pohybují na 88 % celostátního průměru, což vede ke snížené pracovní motivaci...

22. 6. 2017
Děti mě neposlouchají

Slovácko

Děti mě neposlouchají

Nejistota je základním kamenem úrazu v nefunkčnosti rodičovské výchovy. Každý, kdo chce mít děti nebo se rozhodne...

19. 6. 2017
TOPlist