Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Jak se zamilovat do své práce?

Slovácko Čtení 10. 8. 2017
Jak se zamilovat do své práce?
Foto: ilustrační foto

Známe to skoro všichni. V neděli si říkáme, že zase jdeme v pondělí do té práce. Práce se pro nás stává rutinou, stereotypem, někdy místem, kde se necítíme vůbec dobře. Udává se, že až 80 % zaměstnanců nemá rádo svou práci. Jaké může být řešení? Co se s tím dá dělat? Můžeme to vyřešit extrémně, nechodit do práce a dělat nemocného, nebo vzít nohy na ramena a začít takzvaně na vlastní pěst.

David (35) hovoří o své práci: „Mám pocit, že v poslední době nedělám nic jiného, než pracuji. Ráno se bojím podívat na e-mail, nestíhám. Nepamatuji si už ani víkend, kdy jsem měl volno.“  Zdá se, že David má opravdu hodně naloženo a potřebuje hodně zregenerovat a začít jinak přistupovat ke své práci. 

Jde to i jinak!  My pro vás máme několik tipů, které nejsou zas až tak radikální a měly by pomoci zvýšit chuť pracovat. Tyto efektivní metody vám zpříjemní každodenní pracovní rutinu a pomohou vám vstávat do práce s úsměvem.

7 věcí, které dělat, aby mě práce bavila

1) Komunikace

Komunikace s kolegy na pracovišti je velmi důležitá. Kam jinam se budete rádi vracet než mezi spolupracovníky, se kterými si máte co říct. Mluvit a řešit problémy je přece to nejdůležitější.

2) Napjaté vztahy

Je naprosto přirozené, že každý jsme tak trochu z jiného těsta a nemůžeme si úplně ve všem rozumět. Je ale úplně zbytečné za každou cenu vyvolávat konflikty. Raději se ptejme a zkuste přijít na společné řešení. Navíc, když se člověka, který je s vámi v konfliktu, zeptáte, v čem mu můžete pomoci, určitě se hnou ledy a napjatá atmosféra se bude zlepšovat.

3) Pokud je to možné, delegujte

Pokud víte, že vám nějaká činnost moc nejde, a máte naopak přehled o jiné, kterou dělá kolega a zápasí s ní, co tak si činnosti prohodit? Práce bude efektivnější a budete o sobě navzájem vědět, že vám tento způsob vyhovuje.

4) Zpětná vazba

Každého by mělo zajímat, jak si vede, jak se mu daný výrobek, produkt, akce, zakázka atd. vydařily. Proto se ptejme. Získáme tak zpětnou vazbu a můžeme se postupně zlepšovat. Pro příště vše můžete dotáhnout k dokonalosti, protože už víte, na čem jste a co můžete zlepšit.

5) Smějte se

Všichni víme, že smích léčí. Je jasné, že na pracovišti vždy není sranda, ale zkusme se uvolnit tehdy, kdy je to aspoň trochu možné, odreagovat se, zavtipkovat. Uvolní se atmosféra na pracovišti a stáváme se pak kreativnějšími, snižuje se napětí.

6) Relaxujte

Život nemůže být jenom o práci, a tak si hlídejte čas, který strávíte v práci a který věnujete osobnímu volnu nebo rodině. Nezapomínejte na kvalitní odpočinek a spánek. Je důležité naučit se vypnout. Člověk dokáže pak lépe a s rozvahou zpracovat všechny pracovní úkoly.

7) Nezapomínejte na své koníčky

Zdánlivě to vypadá, že s chutí do práce koníčky nesouvisí, ale není to tak docela pravda. Jde o to, že práce nemůže být jediným smyslem života. Zařazením koníčků získáváte více hodnot do života a práce se nestává postupně pouze nástrojem k vydělání peněz.

Tak až zase budete vstávat do práce, řekněte si, že se jako každý den jdete potěšit, dozvědět se něco nového a prožít den, který bude stát za to. 

Autor: mak

Vaše názory

Péče o pleť s biokosmetikou

Slovácko

Péče o pleť s biokosmetikou

Až 80 % žen má problém s pletí. Pupínky, kruhy pod očima anebo červené flíčky jsou strašákem...

8. 8. 2017
Strach ze života aneb jak zvládat lehkost bytí

Slovácko

Strach ze života aneb jak zvládat lehkost bytí

Není nikdo, koho by nepotkala úzkost nebo strach, protože pro tělo je tento pocit velmi přirozený, ač...

5. 8. 2017
Kouzlo zimy

Slovácko

Kouzlo zimy

Jednou z nevšedních variant je zimní svatba. Nese v sobě spoustu romantiky, kouzelnou atmosféru a vůni Vánoc,...

3. 8. 2017
Jak budeme nakupovat v budoucnosti?

Slovácko

Jak budeme nakupovat v budoucnosti?

Známe to asi každý. Jdeme do obchodu, nakupujeme ovoce a zeleninu a hned máme několik sáčků. Nakupujeme...

2. 8. 2017
TOPlist