FacebookYoutubeInstagram

Jak žít život podle svých představ?

Slovácko Čtení 8. 11. 2017
Jak žít život podle svých představ?

Jak žít život podle svých představ.

Foto: ilustrační foto

Život je změna

Každý z nás má určitě sny, spoustu snů. Důležité je nebát se tyto sny žít a nebát se o nich mluvit. Pokud své sny budeme žít a cítit s přesvědčením, ony se opravdu splní. I samotné odhodlání projevit naše sny naplno nás však stojí často mnoho úsilí. Přesto by člověk neměl setrvávat v něčem, v čem mu není dobře. Co ho dál neposouvá a nenaplňuje jeho život, který právě teď žije.
Cesta za splněnými sny
Jak se říká: Cesta je cíl. A ta cesta nebývá mnohdy vůbec jednoduchá. Ale kdyby to bylo jednoduché, vážili bychom si toho zaslouženého výsledku stejně?
To je otázkou. Ale nic není zadarmo a i uspokojivý výsledek něco stojí. Proto neopouštějme své sny jen kvůli tomu, že si v první moment myslíme, jak jsou neuskutečnitelné. Opak může být pravdou, a tak se po malých krůčcích můžeme dostat až tam, kam chceme. Chce to neztrácet naději a někdy být i na sebe tvrdý. Ale zároveň i pyšný na malé krůčky, které nás posunou zase o kus dál. Jsou to pak ty radosti, jako když poprvé uběhnete 5 km bez zastavení nebo když přečtete celou knhu, na kterou jste už několik let nenalézali čas. A toto jsou jen dva z hromady příkladů, na které jsou naši čtenáři pyšní. A na co jste pyšní vy? Mohou to být maličkosti, které vám zpříjemní život, anebo naopak důležité věci, které vám otočí život naruby. Neváhejte nám poslat váš příběh do redakce a podělit se o to, jak žijete život podle svých představ.
• nečekejte na zítra, pokud chcete něco změnit, udělejte to právě teď
• nebojte se snít i ty nejbláznivější sny, o kterých si myslíte, že by byly skvělé
• važte si i toho, co právě žijete tady a teď
• dělejte si radost maličkostmi, které vám zpříjemní den
• začínejte postupně, krok po kroku
Sny se stávají skutečností
"Vždycky jsem chtěla pracovat se zvířaty. Ale ne jen tak obyčejně. Moje představa byla jasná, ba dokonce rozmyšlená do detailů se všemi barvami. Osud mě ale odvál k úplně jinému zaměstnání. Po vystudování vysoké školy jsem odešla pracovat do jiného kraje a má práce byla monotónní. Zkrátka nuda a samé papíry. Tak jsem si to rozhodně nepředstavovala. Přemýšlela jsem neustále nad realizací svého snu. Ta ale obnášela hlavně změnu bydliště. I přesto, že jsem v té době bydlela daleko, s nadšením jsem poslala životopis do zoo. Po delší době se zadařilo a já jsem seděla v jedné velké místnosti a čekala na první pohovor na svou vysněnou pracovní pozici. Sen se stal skutečností a já společně s manželem jsem stála před důležitým rozhodnutím, jestli svému štěstí půjdu naproti. Byla jsem šťastná, když jsem nalezla podporu i v něm. Dnes je to 10 let, co pracuju tam, kde to pro mě dává smysl," vzpomíná Olga (52).

Autor: mak

Vaše názory

Potraviny, které nás v chladném počasí zahřejí a dodají energii

Slovácko

Potraviny, které nás v chladném počasí zahřejí a dodají energii

Počasí už dávno nepřipomíná to letní a teploty klesly někde hluboko pod dvacítku. Nastal podzim a s...

6. 11. 2017
Pohankové palačinky

Slovácko

Pohankové palačinky

Ingredience 200 g pohanková mouka 3 ks vejce 500 ml mandlové mléko (nebo jiné...

5. 11. 2017
Jedlé kaštany v kuchyni

Slovácko

Jedlé kaštany v kuchyni

Ingredience jedlé kaštany koření de chuti Postup Začíná nám sezóna jedlých kaštanů. Kaštany se dají upravovat...

4. 11. 2017
Škola ukáže směr, kterým se v životě vydat

Slovácko

Škola ukáže směr, kterým se v životě vydat

Když přijde ta chvíle, kdy bude rozhodnuto o oboru, který chcete studovat, dostává se na řadu výběr...

1. 11. 2017
TOPlist