FacebookYoutubeInstagram

Jaká barva vám bude podle typologie slušet?

Slovácko Čtení 28. 11. 2018
Jaká barva vám bude podle typologie slušet?

Podle barevné typologie se dělíme na čtyři typy.

Foto: ilustrační foto

Mnoho žen si myslí, že vědí, která barva jim sluší, ale přesto často sahají vedle. Víte i vy, jaká barva bude slušet vám a která se nejvíce hodí k vašemu typu podle barevné typologie?

Hlavní dělení této typologie obsahuje čtyři základní typy, pojmenované podle ročního období. Zahrnuje tedy samozřejmě jarní, letní, podzimní a zimní typ. Jak ho určíme? Celkem jednoduše podle barvy vlasů, pleti a barvy očí a rtů.

Jak určit svůj typ?

Budete potřebovat nějaké šátky či kusy oblečení, které budete přikládat ke svému obličeji. Postavte se před zrcadlo zcela nenamalované s rozpuštěným vlasy a přikládejte různé kousky oblečení v teplých a studených barvách. Z teplých můžete zvolit meruňkovou, ze studených naopak bledě modrou. Správná barva vás krásně rozzáří a vaše rysy se zjemní. Pokud si nevíte rady, můžete přivolat partnera či kamarádku, ať vám s výběrem pomůžou. Nebo můžete poznat svůj typ podle následujících kritérií.

Pokud se řadíte do jarního typu, pravděpodobně jste majitelkou plavých nebo blond vlasů, popřípadě je můžete mít světlounce hnědé, vaše pleť je velmi světlá, místy lehce narůžovělá, ale převládá broskvový odstín. Vaše oči jsou modré, zelené nebo světle hnědé, spíš oříškové. Slušet vám budou barvy, jako je zlatá, žlutá, červená nebo lososová. Spíše byste však měla sáhnout po teplých barvách.

Letní typ jsou ženy s platinově blonďatou nebo naopak s uhrančivou hnědou barvou vlasů. Jejich oči  mohou být tmavě hnědé, ale také modré nebo zelené. Dobře se opalují, ačkoliv jejich pleť působí velmi křehce. Často jejich pleť pokrývají pihy či znaménka. V šatníku by tomuto typu neměla chybět plejáda chladných a tlumených barev.  Chybu neudělají s modrou či lehce fialovou, naopak moc jim nesluší zemitě hnědá nebo zlatá.

Dalším typem, tedy podzimním, jsou většinou zrzky, ale mohou být také brunetky s medovým tónem vlasů, jejich oči jsou nejčastěji zelené, nebo hnědé ve všech odstínech. Rty jsou sytě červené. K tomuto typu se hodí barvy ročního období, podle kterého je pojmenován. Určitě teplé, hnědé, zlaté nebo rudé barvy. Stejně tak šperky by měly být přírodní.

Pokud patříte k poslednímu typu, pravděpodobně máte vlasy jako Sněhurka tmavě hnědé, hnědočerné nebo černé jako havran. V zrcadle se zkoumáte ledově modrými očima, nebo také hnědýma. A polibky dáváte lehce červenými rty. Sáhněte po kouscích s chladnými, ovšem výraznými barvami - sytě růžová, chladná modř, fialová nebo bílá či černá, to jsou vaše barvy.

Kosmetika pro jednotlivé typy

Jarní - šedozelené, oříškové oční stíny, lehce červené rty

Letní - modré, zelené oční stíny, růžové rty

Podzimní - teplé, hnědé zemité tóny, tmavé rty

Zimní - modré, fialové, béžové stíny, růžové rty

Autor: nik

Vaše názory

Které kousky vám na podzim nemají chybět v šatníku?

Slovácko

Které kousky vám na podzim nemají chybět v šatníku?

Venku to tak možná nevypadá, ale stále je astronomický podzim. Ovšem oblékáme se samozřejmě podle teploty, abychom...

26. 11. 2018
Děti jsou v průměru stále menší

Slovácko

Děti jsou v průměru stále menší

Po celé Evropě se rodí čím dál více menších dětí, než je zdravá porodní váha. Jaká je...

23. 11. 2018
Připravte si čaj ze stromu či keře

Slovácko

Připravte si čaj ze stromu či keře

S blížící se zimou je pro nutností mě dát si alespoň šálek čaje denně. Pokud to máte...

21. 11. 2018
Před pár dny jsme si připomněli Světový den diabetu!

Slovácko

Před pár dny jsme si připomněli Světový den diabetu!

Tento den bychom si měli připomínat zejména kvůli diabetikům, kterých ročně v České republice přibývá, a to...

19. 11. 2018
TOPlist