FacebookYoutubeInstagram

Jiné potřeby mají mladé rodiny či senioři

Slovácko Čtení 19. 6. 2013
Jiné potřeby mají mladé rodiny či senioři

Každé období života s sebou nese zcela jiné nároky. Jiné požadavky mají mladí nezávislí cestovatelé, rodiny s dětmi, či senioři. Poradíme vám, na co se zaměřit při výběru zájezdu, aby pro vás cestování nebylo zátěží a vaše dovolená byla ušita takřka na míru.

Snadné cestování s malými dětmi

Vyjet k moři s malým dítětem je vždycky risk. Avšak při pečlivém naplánování si mohou společně strávených chvil užít všichni členové rodiny. Pobyt usnadní volba ubytování s certifikátem Baby friendly, které rodičům péči výrazně ulehčí. V takových hotelích jsou k dispozici dětské postýlky na pokoji či restaurace s jídelní stoličkou a dětským menu. Oblíbená jsou přímořská letoviska v Itálii, Španělsku, Bulharsku či Řecku.

- vybírat maximálně dvouhodinový let

- zachovávat pitný režim

- nenechat dítě smažit v kočárku

- maximálně dodržovat hygienu

Když vyrazíte s teenagery

Pro odrůstající děti musíte vybrat dostatečně zajímavé místo pobytu. Vy si dopřejete odpočinek a vaše dospívající dítě se může vyblbnout při nejrůznějších formách zábavy. Možnost jet na výlet do zábavního parku anebo si vyzkoušet některé plážové sporty určitě vašeho potomka zaujme. Řecké ostrovy mají skvělé podmínky pro všechny vodní sporty a ceny půjčovného jsou příznivé. Pronájem motorového člunu může být zajímavým zpestřením dovolené pro všechny členy rodiny a umožní poznat i méně navštěvovaná zákoutí daného letoviska. Vhodným místem pro rodinnou dovolenou s teenagery je také Španělsko či Bulharsko.

Až děti odrostou...

Jednou se všichni rodiče dožijí okamžiku, kdy jejich děti dorostou do věku, kdy už nebudou chtít jet na společnou dovolenou. Tím se vám otevírá prostor zařídit si dovolenou přesně podle vašich představ a užít si ji zase jako před lety - ve dvou. Podívat se můžete třeba do exotických destinací, které nabízejí pestré možnosti vyžití. Mezi českými turisty jsou velmi oblíbené Spojené arabské emiráty, které lákají svojí orientální atmosférou a luxusními službami. Výhodou dovolené bez dětí je také možnost vyrazit bez obav na jakýkoli poznávací zájezd.

Mladé láká poznání a zážitky

Svobodní třicátníci se většinou nedokáží celé dny válet na pláži. Chtějí vidět zajímavosti, odvézt si zážitky. Pokud jedou s partou, místo pobytu až tak nehraje roli. Pokud však chtějí opravdu něco zažít, mohou využít některý z eurovíkendů. K nejnavštěvovanějším místům patří Paříž, Řím, Berlín, Londýn, Budapešť či Madrid. Skvělou příležitostí k zajímavé dovolené je Thajsko, jež v sobě spojuje možnost relaxace na pláži s četnými příležitostmi poznávat zdejší kulturu a památky. V této zemi je možné navštívit korálové ostrovy, tropické zahrady či krokodýlí farmu, což může být tím pravým zážitkem pro mladé dobrodruhy...

Pohodlí pro seniory

Pro starší lidi je důležitým kritériem především pohodlí a komfort. Zájezdy zohledňující potřeby seniorů jsou ty, které patří do programu Europe Senior Tourism. V rámci tohoto programu se mohou starší turisté podívat na Mallorcu, Menorcu, do Andalusie, Itálie, Portugalska, na Kypr či Maltu. U jedné z největších pobřežních lagun Mar Menor ve Španělsku, která je proslulá svou vysokou koncentrací minerálů a solí, mohou léčit kožní onemocnění, bolavé klouby a dýchací cesty.

- pohodlný přístup do moře

- hotel s bezbariérovým ubytováním

- úprava jídelníčku podle nejrůznějších diet

- volit dobře dostupné lokality, blízko letiště

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Jak nenaletět cestovce?

Slovácko

Jak nenaletět cestovce?

Prázdniny a doba dovolených jsou za dveřmi – možná právě teď si sedáte k internetu, chystáte se...

18. 6. 2013
Rodinný závod

Slovácko

Rodinný závod

V novém Občanském zákoníku je zaveden nový termín „závod“, který nahrazuje stávající termín „podnik“, jenž má v...

14. 6. 2013
Kde děláme ve výchově chybu?

Slovácko

Kde děláme ve výchově chybu?

V rodině máme děti různých věkových kategorií - od nejmenších až po ty dvacetileté. Právě na nich...

13. 6. 2013
Červen patří milionům kluků a holek

Slovácko

Červen patří milionům kluků a holek

Červen patří dětem. V souvislosti s nimi se však s povzdechem mluví o alarmujícím vzrůstu agresivity. Už...

12. 6. 2013
TOPlist