FacebookYoutubeInstagram

Kde a jak koupit levné letenky?

Slovácko Čtení 7. 9. 2017
Kde a jak koupit levné letenky?

Hledání super výhodných letenek je tak trochu alchymie, kterou si zamilujete. Co vy na to?

Foto: ilustrační foto

Letadlem levněji než autem

Když někam cestujeme, tak ubytování a doprava jsou dvě nejnákladnější položky, za které platíme. My ale tyto dva nejzásadnější náklady dokážeme do jisté míry ovlivnit. Dnes se zaměříme na letenky. Pátrali jsme po tom, jak ušetřit a chytře a výhodně letenky nakoupit. A máme tady pro vás pár tipů. "To, co se mi minulý rok zdálo jako výhodná koupě, bych tento rok už za takovou cenu nekoupila," říká Dominika (34). Právě Dominika hodně cestuje. A u šálku dobré kávy nám dala pár dobrých rad. Hodně nás překvapilo, že Dominika si na své cesty stanovuje pevné rozpočty, do kterých se musí vejít. Za 80 eur si například užila prodloužený víkend v Barceloně nebo na Sardínii. A vzhledem k tomu, že zmiňovaný rozpočet přesahoval něco málo přes dva tisíce, začal nás její styl cestování hodně zajímat. (pozn. red. - rozpočet zahrnoval ubytování, letenky a ostatní dopravu) A protože bychom byli moc rádi, kdybyste začali cestovat častěji a o poznání výhodněji, tak tady jsou konečně naše zmiňované triky.
1. Lajkujte všechno, co se třpytí!
Je to nadsázka, ale vůbec není od věci dát "líbí se mi" všem stránkám, které propagují promo, speciální nabídky a nebo chybné tarify. Pokud fungujete na sociální síti jako například Facebook, tak ta vám všechny příspěvky neukáže. Vybírá jen některé. A tak když budete mít pod kontrolou více stránek, zvyšujete šanci na objevení jedinečné nabídky.
Zkuste stránky: cestujlevne, akcniletenky nebo honzovyletenky. "Na chybný tarif se mi jednou podařilo koupit Bali za 6 000  zpáteční," říká zkušená Dominika.
2. Kdo zaváhá... však to znáte.
Použijme teď selský rozum. U leteckých společností nemusí jít ve všech případech o chybný tarif, pokud nabízí jedinečnou nabídku. Někdy se výhodná nabídka zařazuje také podle obsazenosti letadla. Obě tyto možnosti ale mají jedno společné. Neváhat! To, co je na stránkách letecké společnosti dneska, s největší pravděpodobností už zítra neuvidíte. A tak jestli máte aspoň trochu tolerantního zaměstnavatele a víte, kdy si dovolenou můžete dovolit a kdy to naopak nehrozí, máte vyhráno. Skoro...
3. Kombinujte přestupy
Ano, i když používáme dopravní prostředek jako letadlo, tak můžeme přestupovat. A u nízkonákladovek to platí obzvlášť. Zkuste nakombinovat více společností. Běžný vyhledávač vám rozhodně výhodné kombinace nízkonákladovek nenabídne, a tak zkuste sami zapátrat. Nejznámější nízkonákladové využívané společnosti jsou Ryanair a Wizzair. Příkladem může být třeba výlet do Osla. Eindhoven - Gdaňsk (Wizzair), Gdaňsk - Oslo (Ryanair), jak to vyzkoušela Dominika, celková cena byla přitom vyhodnější než při koupi u jedné společnosti.   
Další tipy
- Polsko, velmi výhodné letenky; Norsko - do Osla se můžete dostat už za 400 korun českých, nikoliv norských,
- zkuste při cestě na letiště nebo z letiště sdílenou jízdu, jako je na příklad blablacar nebo jízdomat, bývá levnější než klasické spoje,
- kombinujte více výletů, asi jako většina ostatních máme 5 týdnů dovolené, nemáme tedy na každé místo týden času, a tak se můžeme řídit heslem "lepší něco než nic".

Autor: mak

Vaše názory

Čas pro sebe

Slovácko

Čas pro sebe

Často kolem sebe slyšíme větu: Nemám čas. A už vůbec ne pro sebe. Děti, práce, domácnost. Je...

5. 9. 2017
Jablečný řez bez mouky

Slovácko

Jablečný řez bez mouky

Ingredience TĚSTO 4 lžíce mandlové mouky 3 lžíce kokosové mouky 2 vejce 2 lžíce kakaa NÁPLŇ 500...

3. 9. 2017
Dyňové zelí

Slovácko

Dyňové zelí

Ingredience máslová dýně nebo dýně Hokaido 1 střední cibule tuk na smažení (olivový, řepkový olej, ghí nebo...

2. 9. 2017
Jak ušetřit při koupi potravin?

Slovácko

Jak ušetřit při koupi potravin?

Známe to všichni, jíst se musí, ale někdy nám potraviny, které nakupujeme, dokážou pěkně zahýbat s peněženkou....

31. 8. 2017
TOPlist