FacebookYoutubeInstagram

Lidé dobré vůle každoročně pomáhají

Velehrad Čtení 28. 6. 2013
Lidé dobré vůle každoročně pomáhají

Dny lidí dobré vůle každoročně pomáhají různým organizacím zlepšit a rozšířit jejich služby. Čtrnáctý ročník zajistí prostřednictvím dárcovských SMS na konto Velehrad potřebné finanční prostředky, které budou následně rozděleny rovným dílem mezi tři předem vybrané projekty. Pro letošní rok to jsou:

Adopce nablízko aneb Pomocí blízkých pomáhejme daleko

Cílem projektu Adopce nablízko, který realizuje Salesiánská asociace Dona Boska (SADBA), je pomoci ohroženým a znevýhodněným dětem a mládeži na celém světě. Pomoc spočívá ve všestranné podpoře dobrovolníků, kteří část svého života věnují tomu, aby se starali o ty nejpotřebnější - o sirotky, děti ulice či o mládež se sklony ke kriminalitě - nejen v Evropě, ale i v Africe nebo Mexiku. „V rámci projektu již bylo vysláno přes sto dobrovolníků a další na vyslání čekají. Každé vyslání však s sebou nese určité finanční náklady. Dobrovolníkům je třeba zajistit vyškolení, letenku, vízum, očkování, podporu během pobytu a mnoho dalšího. Projekt Adopce nablízko umožňuje "adoptovat" si tyto dobrovolníky a skrze ně tak účinně pomoci mnoha chudým a potřebným dětem,“ uvedla Iveta Pešatová ze Salesiánské asociace Dona Boska. Dobrovolníci jsou mladí lidé ve věku 18-35 let, kteří před cestou prochází roční přípravou a speciálním školením.

České katolické biblické dílo

Instituce České biskupské konference byla vytvořená pro uskutečňování biblického apoštolátu. Jejím cílem je pomáhat lepšímu porozumění Bibli, a to prostřednictvím vzdělávacích kurzů, seminářů či školení. Biblické dílo připravuje i celou řadu pomůcek, např. pro učitele nebo moderátory biblických kroužků. K pravidelným nabídkám aktivit Biblického díla patří kurzy zaměřené na výrobu biblických postaviček a práci s nimi. „Získané finanční prostředky bychom použili na nákup materiálu pro biblickou práci, vybudování praktického zázemí pro naše kurzy a na pořádání biblických dnů a víkendů pro rodiny, mohli bychom tak zpřístupnit kurzy i vícečetným rodinám, sociálně slabším skupinám nebo svobodným a rozvedeným matkám,“ uvedla Marie Klašková z Českého katolického biblického díla.

Nadační fond ADIUVARE

ADIUVARE znamená latinsky „pomáhat“ nebo „podporovat“, a právě to je i smyslem nadačního fondu - pomáhat těm, kterým vnější podmínky brání v dosažení stanovených cílů. Nadační fond ADIUVARE, který založil olomoucký arcibiskup Mons. Jan Graubner, přispívá k rozvoji duchovních a mravních hodnot při výchově mládeže, k modernizaci výchovně-vzdělávacího procesu, k motivaci studentů pro odborné studium a rozvoj dovedností a v neposlední řadě také k získání vzdělání studentů z početných a sociálně slabších rodin.

Kurz a seminář na jednom místě

V sále Poutního domu Stojanov se 4. července od 9 do 17 hodin uskuteční hned dva zajímavé projekty:

• Kurz: Jak pozitivně komunikovat s žáky

Kurz, kterým provede zkušený psycholog a terapeut pevným objetím podle Jiřiny Prekopové Mgr. Ing. Jan Čapek, je určen především pedagogům. Jeho cílem je naučit účastníky metody pozitivní komunikace a poznávání situace, v jaké se žáci nacházejí. Během kurzu se bude mj. odpovídat na otázky, jakým způsobem u žáků budovat odvahu a sebevědomí, jak řešit problémy a konflikty nebo jak správně vést třídnické hodiny. Přihlášky na kurz prosím zasílejte pomocí elektronického formuláře na www.velehrad.eu/dny-lidi-dobre-vule nebo se domluvte telefonicky na čísle 585 204 460. Kapacita míst v sále je omezena.

• Seminář: Škola lásky v rodině

Celodenní seminář je určen pro manžele, rodiče, prarodiče i jednotlivce, kteří usilují o obnovu lásky v rodině. „Celoživotní vztah dvou lidí nemůže probíhat pouze v harmonii. Konflikty v lásce patří k polaritě života. Jen přes ně se dá láska obnovovat,“ říká PhDr. Jiřina Prekopová, která seminář na Velehradě povede. Přihlášky na seminář prosím zasílejte pomocí elektronického formuláře na www.velehrad.eu/dny-lidi-dobre-vule nebo se domluvte telefonicky na čísle 585 204 460. Kapacita míst v sále je omezena.

 

Autor: PP

Vaše názory

Dobré, nebo špatné - teď už je to jedno

Slovácko

Dobré, nebo špatné - teď už je to jedno

Už jen pět dnů zbývá do posledního školního dne. Na rozloučenou si žáci i studenti odnesou vysvědčení,...

26. 6. 2013
OTÁZKA TÝDNE

Slovácko

OTÁZKA TÝDNE

Přestěhoval jsem se a nevím, zda musím ohlásit zdravotní pojišťovně změnu svého trvalého bydliště, když na průkazu...

22. 6. 2013
Pokud vám zaměstnavatel dluží mzdu

Slovácko

Pokud vám zaměstnavatel dluží mzdu

Soudní exekutor může pomoci zaměstnancům, kterým firma dluží výplatu. Nevyplatí-li zaměstnavatel dlužnou mzdu, lze ji vymáhat exekučně....

21. 6. 2013
Jiné potřeby mají mladé rodiny či senioři

Slovácko

Jiné potřeby mají mladé rodiny či senioři

Každé období života s sebou nese zcela jiné nároky. Jiné požadavky mají mladí nezávislí cestovatelé, rodiny s...

19. 6. 2013

Související

Velehrad

Byl jsem podivínem v teplácích, směje se Hanzi

Na parkouristu, který se řítí městem, přeskakuje lavičky, zábradlí, zdi a létá nad střechami domů, je fascinující...

Velehrad

Hana Ulrychová: Koncerty jsou pro mě úplně nejvíc!

Sourozenci Petr a Hana Ulrychovi slaví rok plný významných jubileí. Zpěvák, skladatel a textař Petr Ulrych oslavil...

Velehrad

Smraďavka žije!

Řízkománií odstartoval maraton letních diskoték pro mladé tanečníky v Lázních Leopoldov. Každé úterý a čtvrtek budou patřit...

Velehrad

Palladium země české se vrátilo na Velehrad

Apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo, hlavní celebrant poutní mše svaté na posvátném Velehradě, plynulou češtinou připomněl ve...

TOPlist