Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Lze dostat slevu na kroužek?

Slovácko Čtení 29. 9. 2017
Lze dostat slevu na kroužek?
Foto: ilustrační foto

Než zaplatíte nemalé peníze za zájmové vzdělání pro vaše děti, tak se zamyslete, jestli je vždy nutné vše platit ze svých kapes. Co tak najít cestu, kdy se nám na zápisném mohou podílet i ostatní? Snažili jsme se nalézt několik možností, jak v tomto případě ušetřit nebo dokonce dostat celý kroužek proplacený. Je několik variant, jak toho můžeme docílit. Ať už je u vás doma situace jakákoliv, tak kdo šetří, má za tři.
• Pojišťovny
Některé zdravotní pojišťovny přispívají na určité typy kroužků pro děti. Jak to zjistit? Na webových stránkách jednotlivých pojišťoven najdeme všechny podstatné informace. Každá pojišťovna to má trochu jinak, někde přispívají pouze na vybranou sportovní činnost dětí, jinde jsou benevolentnější. Od koho tedy příspěvek čekat? Například Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí příspěvek až do výše 500 Kč na sportovní, relaxační a meditační cvičení nejen pro děti. Také Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí preventivní program, který se dá uplatnit na pohybové aktivity až do výše 250 Kč, u Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra se dá využít příspěvek až 600 Kč na cvičení a plavecké kurzy. Podívejte se i na další pojišťovny a využijte tuto možnost. 
Jak to funguje prakticky?
Organizace, u které se rozhodnete pro dítě zajistit kroužek, vám vystaví potvrzení o zaplacení, s kterým pak do určitého data zajdete do pojišťovny. Oproti dokumentu dostanete finanční příspěvek. Pojišťovny přispívají i na táborovou činnost, tak nezapomeňte v létě tuto možnost využít.
• Stát
Nacházíte-li se ve složité finanční situaci a dotýká se to vašich dětí, které pak nemohou navštěvovat ani zájmový kroužek, nebojte se stát požádat o pomoc. Budete žádat o tzv. mimořádnou okamžitou pomoc nebo o příspěvek v hmotné nouzi. Podpora se využívá i pro děti v souvislosti s jejich vzděláváním a zájmovou činností. Více informací vám poskytne každá pobočka úřadu práce nebo správa sociálního zabezpečení.
• Samy organizace
I samotné organizace vytváří nejrůznější výhodné balíčky. Pokud vaše dítě chodí do více kroužků, podívejte se, jestli organizace nenabízí množstevní výhody. Pokud ano, je vhodné je využít. Je možné, že pak například na třetí kroužek dostanete slevu nebo ho dokonce budete mít zdarma. Obecně platí, že organizace zřízené státem jsou levnější, a tak pokud například aerobic stojí na I. pololetí 1 000 Kč, u státní organizace se můžete setkat s polovičním zápisným.
Zaměstnavatel
Přispěvky na letní tábory ze stran zaměstnavatelů jsou už dnes běžnou záležitostí, ale proč to nezkusit i u kroužků? Běžně přispívají Komerční banka a Tesco. V případě, že jste třeba nevyužili příspěvek od zaměstnavatele na tábor, zkuste se zeptat, jestli nelze příspěvek využít i na kroužek.
Nadace
Existují i nadace, které už pravidelně přispívají na mimoškolní aktivity dětí. Jsou to například Nadace Synot, Nadační fond Klausových, Nadace Terezy Maxové a mnoho dalších. Podmínky pro žádosti najdete na webových stránkách jednotlivých organizací.

Autor: mak

Vaše názory

Doporučení DOBRÉHO DNE

Slovácko

Doporučení DOBRÉHO DNE

Předškolní věk - ve školce doporučujeme děti nezatěžovat kroužkem. Ve školce mají aktivit víc než dost. Místo...

28. 9. 2017
Motivujte děti k aktivitám i mimo školu

Slovácko

Motivujte děti k aktivitám i mimo školu

Když mají děti hotovo ve škole a přijdou domů, každé z nich si představuje trávení volného času...

27. 9. 2017
10 našich rad, jak začlenit dítě do kolektivu

Slovácko

10 našich rad, jak začlenit dítě do kolektivu

1) Promluvte s učitelem, společně lépe přijdete na to, kde by mohl být problém. 2) Choďte...

26. 9. 2017
Zvolte vhodně kroužek pro své dítě, nabídka je bohatá!

Slovácko

Zvolte vhodně kroužek pro své dítě, nabídka je bohatá!

Každé dítě je originál Při výběru zájmového kroužku pro naše dítě bychom měli dbát na několik základních...

25. 9. 2017
TOPlist