FacebookYoutubeInstagram

Místo odložené svatby řešíme rozchod

Slovácko Čtení 17. 4. 2020
Místo odložené svatby řešíme rozchod
Foto: ilustrační foto

Díky karanténě jsme zjistili, že spolu nemůžeme žít

Plánovali svatbu, kvůli nouzovému stavu republiky ji museli přesunout, a teď řeší rozchod. Díky karanténě a společně strávenému času totiž zjistili, že je sice spojuje skvělý sex, ale jinak mají odlišný názor na život. Lezou si na nervy natolik, že nedokáží prožít ani jeden společný den bez hádky...Musíme si uvědomit, že stresující situace, ke kterým karanténa jistě patří, přispívají k nervozitě, podrážděnosti, nevrlosti a „domácímu dusnu“. Za normálních okolností můžeme odejít a dát si třeba na hodinku, či půlden pauzu, ale pokud žijete ve společné domácnosti, už měsíc to nelze. A tak situace nutí přehodnocovat pošramocené vztahy.

Jste na tom podobně? Uvědomili jste si v karanténě věci, které jste v normálním životě neřešili anebo jste na ně neměli čas? Jsou okamžiky, kdy přehodnocujete váš vzájemný vztah?

Pokud pochybujete, raději udělejte krok ze vztahu teď, kdy ještě o nic dramatického nejde, než byste se rozváděli za pár let a zatahovali do vašich problémů děti.

Karanténa je zátěží na psychiku

Ze dne na den se nám změnil život. Museli jsme změnit rytmus našich dní, opustit koníčky, zábavu a práci přizpůsobit povoleným možnostem. Karanténa je pro všechny velkou psychickou zátěží, díky společně strávenému času vylezou na povrch všechna negativa, která jsme se snažili potlačovat a schovávat.

Najednou nám vadí, že partnerka vůbec neumí vařit, že sedí celý den u televize nebo na mobilu, místo aby uklidila a vyprala prádlo, protože už nemáte v čem chodit. A když ho chcete vyprat sám, urazí se a bere to jako ponížení.    

Anebo naopak, že se váš partner pořád jen válí na gauči, popíjí pivo a sjíždí na tabletu od rána do večera nějaká videa anebo hraje hry, místo aby vám trochu pomohl anebo spravil rozvrzané židle a vyměnil žárovku, která už 2 měsíce nesvítí v předsíni a vy potmě zakopáváte o boty. Lenoch zůstane lenochem a špindíra špindírou!

Egoisté a žárlivci jsou také hustá sorta

Možná vám imponovalo, že se o vás snoubenec zajímal a projevoval vám lásku, ale teď jste si naplno uvědomila, že přehnaně žárlí, kontroluje vám telefon, dělá scény a nenechá vás dýchat, jak vás dusí „láskou“. Že se partnerka neustále chová jako ledová královna a zkritizuje cokoli, co uděláte, aniž by přiložila ruku k dílu nebo přišla s nějakým nápadem. Že vás partner stále ponižuje a shazuje, že platíte většinu nákladů vy. Že nepřijme žádnou kritiku a pokud něco vytknete, následuje tichá domácnost nebo emočně vypjatá scéna.

Na to velký pozor, povaha, návyky a zlozvyky partnerů se totiž nezmění, ani když se narodí děti.

Když máte pochyby, vezměte si tužku a papír a napište si pro a proti.
Pokud máte pocit, že něco není v pořádku, necítíte se úplně dobře a bezpečně, ale nedokážete určit, co vám na protějšku vadí, řiďte se intuicí a zatáhněte za záchrannou brzdu.

PROČ SI SVATBU ROZMYSLET?
Vzájemně si nevěříte
Je citový predátor

Má nějakou závislost

Není tolerantní

Myslí jen na vlastní JÁ, nezná slůvko MY

Není žádnou oporou

Shazuje vás a ponižuje

Je labilní tyran

Autor: IVA PAŠKOVÁ
Inzerce

Vaše názory

Pobyt v přírodě nás v karanténě zachraňuje od ponorky

Slovácko

Pobyt v přírodě nás v karanténě zachraňuje od ponorky

"Jediným pohybem mnohých dětí za normálních okolností je totiž tělocvik ve škole a pár kroků k autu,...

15. 4. 2020
Home office musí mít jasná pravidla

Slovácko

Home office musí mít jasná pravidla

Home office aneb práce z domova byl ještě donedávna téměř nepoužívaný pojem. Díky nouzovému stavu republiky byla...

13. 4. 2020
Cukr má na imunitní systém přímo likvidační vliv

Slovácko

Cukr má na imunitní systém přímo likvidační vliv

Není cukr jako cukr. Sladký cukr pro někoho zhořkne, když způsobí závažné zdravotní problémy. Aby bylo jasno...

12. 4. 2020
Velikonoční beránek

Slovácko

Velikonoční beránek

Mezi nejoblíbenější patří beránek z tvarohového těsta SUROVINY 250 g másla 250 g tvarohu 250 g...

10. 4. 2020
TOPlist