Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Na podzim se nemusíte nudit!

Slovácko Čtení 3. 10. 2018
Na podzim se nemusíte nudit!

Valeriu Butulescu „Na podzim čápi odlétají, a děti se přesto rodí dál.“

Foto: ilustrační foto

Možná se obáváte toho, že až všechno na zahrádce sklidíte a posbíráte všechno ovoce a už na ní nebude moc práce, že se budete nudit, což v létě nehrozí. Teď už se bát nemusíte, existují totiž super venkovní i vnitřní aktivity, díky kterým vaše podzimní dny budou příjemnější, je to zábava pro malé i velké.

Co dělat venku?

Podzim přeje houbám a houbařům. Vyrazit do lesa s košíkem, pokud neprší, přinese i pohodu a uvolnění. Další skvělou aktivitou, kterou zaměstnáte hlavně děti, ale nejenom děti, je sběr kaštanů a různých jeřabin. Můžete si z nich poté navlékat různé korále, řetízky, náramky a kdovíco ještě. Z kaštanů se zase skvěle vyrábí zvířátka, která mohou ozdobit váš interiér a slouží jako podzimní dekorace do domu. Kromě těchto podzimních plodin také děti milují sběr barevných listů. Z těch poté můžete vyrábět různé podzimní věnce na dveře či branku. Pokud toužíte po ozdobení i vaší zahrady a exteriéru, velmi oblíbené jsou v poslední době halloweenské dýně, které si můžete vypěstovat na zahradě, vydlabat, vyřezat oči, nos a pusu, vložit svíčku a je to. Pokud nevíte co s načatým odpolednem, můžete vyrazit na kopec pouštět draka, je to velmi oblíbená činnost i dospělých, zavzpomínají tak na svoje mládí a dětství. Ti zručnější a trpělivější si můžou zkusit draka vyrobit, ti, kterým se nechce špinit ruce, si mohou zakoupit draka v papírnictví nebo v hračkářství.

Sporty ideální na podzim

A co sporty? Podzim je na sporty úplně ideální, jelikož není příliš horko a nezpotíme se, jen co vyběhneme z domu a zároveň nám neupadne zmrzlý nos. Podzim přeje zejména turistice, chůzi a v polední době oblíbenému nordic walkingu, což je chůze s holemi. Je to sice sport pro všechny věkové a váhové kategorie, ale i když se to nezdá, je velmi náročný. Ale pohled na krásně zbarvené stromy a úchvatné scenérie to určitě vyváží.

Dalším sportem, do kterého se s chutí můžete pustit, je běh, nemusíte mít totiž na sobě ještě třicet vrstev, běhat se vám bude velmi příjemně a navíc i zhubnete. Můžete také vyrazit na kolo nebo na kolečkové brusle. Opomenout nelze také interiérové sporty v halách, kam můžete vyrazit celoročně, stejně jako do fitka nebo do bazénu, to je jasné. Navíc v tomto ročním období budou poslední dvě budovy poloprázdné, protože nikomu se nechce v  sychravém počasí vylézat ven, natož plavat ve studené vodě. Pokud se ale odhodláte, ten pocit, který následuje, se jistě vyplatí.

Jak předejít chřipce!
•    Prevence - očkování

•    Čaj s medem a zázvorem

•    Lipový čaj na horečku

•    Jezte dva stroužky česneku denně - dezinfekce

Autor: nik

Vaše názory

Oslava kávy je tady, navštivte festival plný kofeinové radosti

Uherský Brod, Uherské Hradiště

Oslava kávy je tady, navštivte festival plný kofeinové radosti

Rekordní počet kaváren se letos přihlásil do akce Kávafest 2018. Návštěvníci díky tomu ochutnají více káv a...

1. 10. 2018
Nestíháte? Upravte svůj denní režim!

Slovácko

Nestíháte? Upravte svůj denní režim!

Jednou za čas to zažije jistě každý z nás. Nestíháme, všechno na nás padá a náš den...

28. 9. 2018
Nejtěžší životní rolí je být matkou!

Slovácko

Nejtěžší životní rolí je být matkou!

Ale také rolí nejkrásnější, která stojí za to! Těhotenství i mateřství ženy značně ovlivní nejen fyzicky, ale...

25. 9. 2018
Jak mít krásnou pleť podle našich babiček?

Slovácko

Jak mít krásnou pleť podle našich babiček?

I naše babičky a prababičky v dobách svého mládí chtěly být krásné a zajisté i byly, zejména...

24. 9. 2018
TOPlist