FacebookYoutubeInstagram

Nedostat pusu pod rozkvetlým stromem je jako pošlapat ženě duši

Slovácko Čtení 2. 5. 2013
Nedostat pusu pod rozkvetlým stromem je jako pošlapat ženě duši
Inzerce

Nedostat prvomájovou pusu pod rozkvetlým stromem, to je pro zadanou ženu něco jako facka přes půl obličeje, dýka do srdce nebo pošlapaná duše!

Ty mě necháš uschnout?

Ve čtvrtek si mně stěžovala kamarádka, že se na prvního máje její tuze romantický manžel urazil kvůli hlouposti a pod stromem ji natruc poprvé po letech nepolíbil. Velmi se jí to dotklo. Půl noci proplakala, protože jí připadalo, že zradil jejich lásku. „Nemůžu pochopit, že kvůli své ješitnosti dokáže zahodit náš zamilovaný rituál,“ polykala slzy při myšlenkách: Uschnu snad? Už mu na mně nezáleží?    

Zarazilo mě to, protože jejich vztah mi vždycky připadal pevný a vyrovnaný. Nicméně, v mé hlavě to rozehrálo otázku, proč muži v delším vztahu už tolik neprojevují své city? Proč, když chtějí ženu získat, dokážou přemístit skálu, nic jim nepřipadá nemožné. Ženám se dvoří, zasypávají je květinami, sladkými slovíčky a hlavně polibky. Pak přijde jistota v podobě dětí a z dvoření i polibků zůstane jen trpká vzpomínka na nádherné období začátků.

Líbání jen při namlouvání?

Každý, kdo se zamiluje, vzpomíná na sladké a vášnivé začátky. Letmé polibky, vášnivé líbání nejen při předehře, zkrátka pusa takřka na každém kroku. Prožívali jste chvíle, kdy jste se od sebe skoro neodtrhli, protože jste chtěli být jeden druhému nablízku. Týdny i měsíce plné vášně však po první fázi zamilovanosti ustupují a nastává období milostného útlumu na úkor hlubšího poznávání.

Není to však škoda?

Ženy pořád po mužově lásce touží. S povzdechem vzpomínají na jeho láskyplné dobývání. Místo toho slyší větu „Vždyť víš, že tě miluju, tak to nemusím dokazovat nějakým ocumláváním.“

... a pod rozkvetlými stromy stojí zástupy žen a dívek a doufají, že dostanou alespoň jeden sladký jarní polibek, aby neuschly.  Není to ostuda, pánové?

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Klíště dokáže pěkně potrápit

Slovácko

Klíště dokáže pěkně potrápit

Na stráních byl ještě sníh, když jsme s udivením dceři tahali z nohy klíště. Dva dny poté,...

29. 4. 2013
První máj, lásky čas

Slovácko

První máj, lásky čas

Ve středu se spousta zamilovaných bude líbat pod kvetoucím stromem. Bude první máj, lásky čas. Políbení má...

27. 4. 2013
Neplatnost a zdánlivé manželství

Slovácko

Neplatnost a zdánlivé manželství

Uzavření manželství je právním úkonem jako každý jiný, a proto i manželství může být stiženo vadou, jež...

21. 4. 2013
Jarní zahradnická Flora Olomouc

Olomouc

Jarní zahradnická Flora Olomouc

Už po čtyřiatřicáté v historii olomouckého veletržního areálu se jeho pavilony i venkovní plochy zaplní barevnými a...

21. 4. 2013
TOPlist