Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Nestíháte? Upravte svůj denní režim!

Slovácko Čtení 28. 9. 2018
Nestíháte? Upravte svůj denní režim!
Foto: ilustrační foto

Jednou za čas to zažije jistě každý z nás. Nestíháme, všechno na nás padá a náš den by měl mít minimálně o deset hodin více, abychom všechno stihli. Avšak úspěch tkví v maličkostech, stačí upravit pár detailů a hlavně ze sebe setřást stres a všechno se dá stíhat lépe.

Večer se vám nedaří usnout, v noci se často budíte z toho, jaká fůra úkolů vás následující den či pracovní týden čeká. Máte pocit, že už teď nestíháte a ujíždí vám vlak. Možná si říkáte, proč tomu tak je, když se ženete od rána do večera, neodpočinete si, neuvolníte se. A možná právě proto nic nestíháte! Příčina je na světě!

Zařaďte bohulibou činnost

I když si myslíte, že na ni nemáte čas a že si ji nemůžete dovolit, protože musíte ještě vyžehlit nebo odeslat mail. Dopřejte si chvilku odpočinku, jistě se vám to vyplatí. Každý den si udělejte chvilku pro sebe, jen půl hodiny, i když je nemožné tuto dobu za den nastřádat. Ale přikažte si to, naučte se lidem kolem sebe říct ne, teď si užívám chvilku pro sebe, zasloužím si ji. Nezapomínejte na sebe a nedělejte vše jen pro ostatní. Dejte si předsevzetí, že každý den budete asi třicet minut věnovat tomu, co vás baví a co vás naplňuje, pro radost, tedy nejen tomu, co je potřeba nebo co se sluší. Pusťte si film, dejte si horkou koupel s pěnou, zapalte svíčku, uvařte si kávu a přečtěte kapitolu knihy, zacvičte si podle videa nebo vyrazte na procházku.

Přivstaňte si

Lépe budete stíhat své povinnosti, když si všechno zapíšete a naplánujete do diáře, sepíšete a poskládáte den, tak jak pro vás bude časově výhodné. Samozřejmě to vždycky nejde. Pokud máte pocit, že stále nestíháte, tak si jednoduše přivstaňte, třeba místo o půl sedmé vstaňte klidně v pět. Udělejte si věci, které byste doháněli večer. Ze všemožných výzkumů, které byly prováděny, vyplývá, že úspěšní známí lidé jsou ranní ptáčata, ráno si klidně přivstanou a stihnou toho za den více než spáči. Má to jistě své výhody, nebudete přespaní, budete mít energie tak akorát, budete mít na vše klid a smetete ze stolu spoustu úkolů, které byste jistě, se s značným stresem, za sebou vlekli celý dlouhý den.

Určitě nevynechávejte sport, najděte si nějaký, který vás baví a u kterého dokážete alespoň na chvíli vypnout. Byť by to měla být obyčejná procházka s pejskem nebo čtvrthodinové cvičení doma. I to má svůj smysl, dodá vám totiž energii, kterou potřebujete pro svůj den, nebudete se cítit tolik unavení a mrzutí. To vám slibuji, jenom se musí přežít začátek, pak se zocelíte.

Uvolnění v pár krocích!

•    Mluvte o svých pocitech

•    Mějte plán

•    Sepište myšlenky

•    Vypište se ze stresu

•    Naučte se říkat ne

Bublina - Zastavte se, nadechněte a pak řešte! 

Autor: nik

Vaše názory

Nejtěžší životní rolí je být matkou!

Slovácko

Nejtěžší životní rolí je být matkou!

Ale také rolí nejkrásnější, která stojí za to! Těhotenství i mateřství ženy značně ovlivní nejen fyzicky, ale...

25. 9. 2018
Jak mít krásnou pleť podle našich babiček?

Slovácko

Jak mít krásnou pleť podle našich babiček?

I naše babičky a prababičky v dobách svého mládí chtěly být krásné a zajisté i byly, zejména...

24. 9. 2018
Michal Dvouletý: Hradiště musí být přitažlivé pro mladé. Proto nutně potřebnuje startovací byty!

Uherské Hradiště

Michal Dvouletý: Hradiště musí být přitažlivé pro mladé. Proto nutně potřebnuje startovací byty!

Mladí lidé musí mít motivaci, aby zůstávali v Uherském Hradišti nebo se do něj vraceli. Jedině tak...

21. 9. 2018
K čemu používat tee tree oil?

Slovácko

K čemu používat tee tree oil?

Tento zázračný prostředek bychom měli mít doma snad všichni. Olej z čajovníku australského má totiž všemožné využití...

21. 9. 2018
TOPlist