FacebookYoutubeInstagram

Oslava kávy je tady, navštivte festival plný kofeinové radosti

Uherské Hradiště, Uherský Brod Čtení 1. 10. 2018
Oslava kávy je tady, navštivte festival plný kofeinové radosti
Foto: KavaFest

Rekordní počet kaváren se letos přihlásil do akce Kávafest 2018. Návštěvníci díky tomu ochutnají více káv a zažijí ještě více doprovodných akcí, které vyvrcholí Dnem kávy ve Zlíně.

Letošní kávový festival Guru-Caffé Kávafest 2018 začíná 1. října v zapojených podnicích a bude se konat do neděle 7. října. „Od roku 1984 se slaví celosvětově 1. říjen jako Mezinárodní den kávy. V tento den také začnou týdenní oslavy kávy v podnicích zapojených do kavárenského festivalu ve Zlínském kraji,“ upřesnil pořadatel Jaroslav Střecha. Do akce se zapojilo 33 podniků, což je nejvíce v historii kávového festivalu. V každém okresním městě Zlínského kraje se najde aspoň jedna kavárna, cukrárna či restaurace, která má zájem o podporu kávové kultury v regionu. V Uherském Hradišti je to Cafe21, ve Starém Městě Nino Espresso a v Uh. Brodě Jamai Café.

Minulý rok přišli pořadatelé s novinkou, kdy lidé dostali Kávové pasy, s nimiž pak obcházeli kavárny a další podniky. Sbírali do nich razítka a na závěr mohli získat lákavé kávové ceny. „Protože se lidem líbily, nabídneme je i letos. Pro zajímavost, loňskou výherkyní soutěže byla Alena Steinbacherová, které se podařilo navštívit a posbírat razítka všech 27 zapojených podniků,“ připomenul Jaroslav Střecha. Kavárny i restaurace zapojené do kavárenského festivalu mohou (ale není to podmínka) připravit pro své hosty něco nad rámec běžného provozu. Může to být například ochutnávka nové zajímavé kávy, dezertu, kávová přednáška, komorní koncert či třeba výstava. Veškeré noviny i aktuální program kavárenského festivalu najdete na webové stránce akce a jejím facebooku.

Na týdenní kavárenský festival navazuje oblíbený Den kávy, který se bude ve Zlíně konat 20. října v prostorách Kongresového centra. Stejně jako každý rok i letos bude akce spojena s mnoha zajímavými přednáškami. Ty se budou konat v prostorách malého sálu Kongresového centra s kapacitou až 140 míst. Účastníci akce se mohou těšit například na přednášky na téma Jedna káva, různé druhy přípravy, různé chutě (Ivan Čumíček), Kofein v kávě (Pavel Valášek) nebo Indonéská káva a její specifické zpracování - návštěva Jávy (Michaela Illíková). „Jako čtvrtého přednášejícího se snažíme získat hosta - baristu ze zahraničí, ale to zatím nemáme potvrzeno,“ dodává Střecha. Stejně jako loni budou přednášky zařazeny do ranního a odpoledního bloku, který bude stejný.

V rámci Dne kávy se uskuteční opět trh kávy, kde je aktuálně potvrzeno přes 15 kávových stánků. Zde si budou moci lidé nakoupit kávu, kávové vybavení, ale třeba i porcelán. V rámci doprovodného programu jsou v plánu dva cuppingy - degustace káv a workshopy Udělej si vlastní espresso či Latte Art, které povedou baristé v praxi.

Čtěte více
Autor: zjs

Vaše názory

Nestíháte? Upravte svůj denní režim!

Slovácko

Nestíháte? Upravte svůj denní režim!

Jednou za čas to zažije jistě každý z nás. Nestíháme, všechno na nás padá a náš den...

28. 9. 2018
Nejtěžší životní rolí je být matkou!

Slovácko

Nejtěžší životní rolí je být matkou!

Ale také rolí nejkrásnější, která stojí za to! Těhotenství i mateřství ženy značně ovlivní nejen fyzicky, ale...

25. 9. 2018
Jak mít krásnou pleť podle našich babiček?

Slovácko

Jak mít krásnou pleť podle našich babiček?

I naše babičky a prababičky v dobách svého mládí chtěly být krásné a zajisté i byly, zejména...

24. 9. 2018
Michal Dvouletý: Hradiště musí být přitažlivé pro mladé. Proto nutně potřebnuje startovací byty!

Uherské Hradiště

Michal Dvouletý: Hradiště musí být přitažlivé pro mladé. Proto nutně potřebnuje startovací byty!

Mladí lidé musí mít motivaci, aby zůstávali v Uherském Hradišti nebo se do něj vraceli. Jedině tak...

21. 9. 2018
TOPlist