Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Péče o pleť s biokosmetikou

Slovácko Čtení 8. 8. 2017
Péče o pleť s biokosmetikou
Foto: ilustrační foto

BABSKÉ RADY

Až 80 % žen má problém s pletí. Pupínky, kruhy pod očima anebo červené flíčky jsou strašákem pro každou ženu. Zkuste se zaměřit na produkty přírodní kosmetiky nebo biokosmetiku, která pečuje o pleť. Vaše pleť pak bude ušetřena všech těch parabenů, ropných derivátů, silikonů a konzervantů.

(infobox k fotce)

Medová maska na obličej

Budete potřebovat 3 lžíce bio medu, který ohřejete na dobu maximálně 10 sekund. Ponořte prsty do medu a jemně ho natřete na pokožku. Ponechte med na vaší kůži odpočívat zhruba 10 minut a opláchněte ho vlažnou vodou. Výsledkem bude pružná, hladká pleť, na kterou se už jen tak žádný pupínek nedostane.

Masky na obličej

Jednou za čas je potřeba si dopřát masku, která pokožku vyživí a dodá jí všechny potřebné vitaminy. Masku je nejlepší si doma vyrobit. Pokud si produkt nebo potravinu, kterou budete chtít nanést na obličej, koupíte v biokvalitě, vaší pleti to udělá velkou radost. Na masku se perfektně hodí slupky z hroznů, okvětní lístky z růží, borůvky, jogurt a další.

Kvalitní odličování

Večer po celém náročném dnu je potřeba pleť kvalitně odlíčit. Odličovače na bázi olejových vám pomůžou k tomu, že pleť perfektně zbavíte všech nečistot. Je vysoce pravděpodobné, že právě přírodní produkty sednou vaší pleti mnohem lépe, protože pro vaši pokožku budou mnohem přirozenější. Pokud nanášíte make-up na pleť každý den, dopřejte jí aspoň jeden den v týdnu pauzu, pleť se zregeneruje a bude lépe dýchat.

Hydratace

Někdo má pleť suchou, někdo zase mastnou. Oba dva typy ale mají jedno společné. Potřebujeme na pleti zapracovat v oblasti hydratace. Tady platí pravidlo použití kvalitního přípravku a hlavně hydratace zevnitř. Zkrátka a jednoduše, dodržujme kvalitní pitný režim. To nejlepší, co můžeme pro náš organismus udělat, je pití vody z kohoutku doplněné čaji.

Autor: mak

Vaše názory

Strach ze života aneb jak zvládat lehkost bytí

Slovácko

Strach ze života aneb jak zvládat lehkost bytí

Není nikdo, koho by nepotkala úzkost nebo strach, protože pro tělo je tento pocit velmi přirozený, ač...

5. 8. 2017
Kouzlo zimy

Slovácko

Kouzlo zimy

Jednou z nevšedních variant je zimní svatba. Nese v sobě spoustu romantiky, kouzelnou atmosféru a vůni Vánoc,...

3. 8. 2017
Jak budeme nakupovat v budoucnosti?

Slovácko

Jak budeme nakupovat v budoucnosti?

Známe to asi každý. Jdeme do obchodu, nakupujeme ovoce a zeleninu a hned máme několik sáčků. Nakupujeme...

2. 8. 2017
Úroky u hypoték stoupají, kam až to půjde?

Slovácko

Úroky u hypoték stoupají, kam až to půjde?

Ve znamení změn byl minulý rok pro běžného spotřebitele, a to zejména kvůli změnám pravidel při poskytnutí...

31. 7. 2017
TOPlist