FacebookYoutubeInstagram

Poklad z Luhačovic

Slovácko Čtení 11. 6. 2017
Poklad z Luhačovic
Foto: archiv lázně Luhačovice

Vincentka je mimořádně účinná minerální voda a pomáhá u řady nemocí. Proč je ale považována za poklad, proč máme celou řadu léčivých minerálních vod a přípravků s jejím obsahem? Tajemstvím je, že právě u Vincentky se sešly všechny šťastné náhody a její léčivé i preventivní účinky prověřila staletí.

Všelék z pravěku

Častým vdechováním zamezíte nákaze různými mikroby a lehce vám pomůže při rýmě a hlenovém kašli. Dokonce ji inhalují čínští policisté, kterým pomáhá vykašlat smogové hleny z průdušek. Je také označována jako lék našich babiček, doporučuje se pít a inhalovat při onemocnění dýchacích cest, hlasivek, cukrovce, chorobách žaludku, jater, dvanácterníku a po operacích. Pomáhá v zimě při chřipkových epidemiích, neocenitelná je hlavně pro alergiky, kterým přináší úlevu po celý rok, hlavně v pylovou sezónu.

I bez nemoci

Pijte ji i bez zdravotních problémů. Regeneruje tělo po velkých ztrátách potu, tedy po sportu a těžké fyzické práci. Je výborným pomocníkem v napravování stavu po alkoholových excesech. Je to přírodní doplněk výživy pro sportovce, děti, těhotné ženy a rekonvalescenty.

Užívání

Je určena na pitné kúry, kloktání, k inhalacím a koupelím. Měla by se podávat dvakrát denně nalačno, v dávce 2,5-3,5 dcl. Pitná kúra by měla trvat 15-20 dní.

Bohatství v jednom doušku

Obsahuje téměř celou periodickou tabulku prvků. Je bohatá na ionty sodíku, draslíku, vápníku, lithia, hořčíku, fluoru, chloru, jódu a železa. Z biogenních prvků obsahuje lithium, rubidium, cesium, měď, zinek, vanad, chrom a kobalt. Příště se dočtete, jak se zbavit postelového narušitele - chrápání.

Autor: pec

Vaše názory

Chraňte se před rakovinou kůže!

Slovácko

Chraňte se před rakovinou kůže!

Vyjít si v takovém letním počasí s odhalenýma bílýma nohama je pro leckterou ženu nemyslitelné. A tak...

11. 6. 2017
Za hranicemi ochoty

Slovácko

Za hranicemi ochoty

Pomáhat druhým je pro některé lidi zásadní pozitivní vlastností. Ovšem ani tento džbánek není bezedný a nemůže...

9. 6. 2017
Na mšice bez chemie!

Slovácko

Na mšice bez chemie!

Vysává vašim rostlinám na zahrádce něco šťávu? Jsou to mšice. Zatočte s nimi co nejrychleji. Vyrobte si...

7. 6. 2017
Umíme pomáhat? Podejme ruce Lukáškovi!

Mařatice

Umíme pomáhat? Podejme ruce Lukáškovi!

Lukášek Ondrušek z Mařatic se narodil jako zdravé dítko, dobře prospíval a nebýval nemocný. Rád pobýval...

4. 6. 2017
TOPlist