FacebookYoutubeInstagram

Pozor na to, kdo je vaším kamarádem!

Slovácko Čtení 13. 11. 2017
Pozor na to, kdo je vaším kamarádem!

Samota je deprimující.

Foto: ilustrační foto

Vrána k vráně sedá

Průzkumy hovoří o tom, že údajně jsme podobní pěti lidem, s kterými trávíme nejvíce času. Nemusí to být jen reálný čas, ale i ten mentální, kdy na někoho člověk intezivně myslí, čte si autorské knížky nebo se dívá na určité filmy. Nicméně nejlépe ta podoba odpovídá tomu reálnému času strávenému s osobami ve vaší blízkosti, s kterými se nejčastěji stýkáte. A proč tomu tak je? Pokud se obklopujeme lidmi, kteří jsou negativní, naštvaní, vzteklí a nepříjemní, tak krmíme náš mozek těmito negativními emocemi. Výsledek je takový, že i my samotní se cítíme dost podobně a vysíláme i stejné vlny. 
Mluvme o problémech
Pokud se nám na někom něco nelíbí, ten druhý nás ovlivňuje špatným směrem a my to cítíme, nenechme sebou manipulovat a ovládat se. Když se nám něco líbí, řekněme to. A i naopak by to mělo platit. Je dokázáno, že to, co nás štve na druhých, je vizitka nás samotných. Je to takový vzkaz pro nás, upozorňující na něco, co sami ještě nemáme úplně vyřešené. Položme si bez falešného sebenáhledu otázku nejdříve sami sobě: "Proč nám ten daný problém vadí? Z jakého důvodu nám vadí?" S problematikou toho, s kým uzavíráme přátelství, to velmi úzce souvisí. I tak se nebojme o problémech, neshodách a konfliktech s těmi druhými bavit. Samo se nic nevyřeší, zato když se takzvaně pohnou ledy, tak se v nás uvolní obrovský balvan a bude se nám lépe dýchat. Je důležité se podívat sami na sebe a hlavně do sebe, protože odtud se odvíjí všechna přátelství i vztahy.
INFOBOX
- pozor na negativní lidi
- sledujte, zda je přátelství oboustranné
- obklopujte se pozitivními lidmi s úsměvem
- ten, kdo se jen vymlouvá, není pravý přítel
- přítel jen ten, který vás bere takové, jací jste
- přítel vás dokáže vyslechnout, ale i podat zpětnou vazbu a podpořit
ČÍSLO TÝDNE 3 Tolik máme podle výzkumů v životě důležitých přátel, kteří jsou nám nejbližší a můžeme se jim svěřit. Někdy méně znamená více. 
JEDŇÁK
Tichá voda břehy mele
"Když jsem se seznámila s Helenou, byla jsem nadšená. Empatická osůbka, která pro mě měla pochopení a vyslechla mě vždy, když jsem potřebovala. Po delší době jsem ale cítila něco divného. Jako by se mnou začala manipulovat, ale jen tak lehce, abych to zpozorovala až po delší době, nebo nejlépe vůbec. Ale s odstupem času jsem poznala, že toto "přátelství" je vysoce jednostranné a Helena dělá pouze to, co je jí ku prospěchu. Vím, že takové lidi ve svém životě nechci, a tak jsme se musely rozloučit." Naďa (62), Uherské Hradiště

Autor: mak

Vaše názory

Jak žít život podle svých představ?

Slovácko

Jak žít život podle svých představ?

Každý z nás má určitě sny, spoustu snů. Důležité je nebát se tyto sny žít a nebát...

8. 11. 2017
Potraviny, které nás v chladném počasí zahřejí a dodají energii

Slovácko

Potraviny, které nás v chladném počasí zahřejí a dodají energii

Počasí už dávno nepřipomíná to letní a teploty klesly někde hluboko pod dvacítku. Nastal podzim a s...

6. 11. 2017
Pohankové palačinky

Slovácko

Pohankové palačinky

Ingredience 200 g pohanková mouka 3 ks vejce 500 ml mandlové mléko (nebo jiné...

5. 11. 2017
Jedlé kaštany v kuchyni

Slovácko

Jedlé kaštany v kuchyni

Ingredience jedlé kaštany koření de chuti Postup Začíná nám sezóna jedlých kaštanů. Kaštany se dají upravovat...

4. 11. 2017
TOPlist