FacebookYoutubeInstagram

Právě teď je nejvyšší čas na jarní očistu těla!

Slovácko Čtení 16. 4. 2018
Právě teď je nejvyšší čas na jarní očistu těla!

Toxiny z těla odplaví nejlépe voda s citronem.

Foto: ilustrační foto

S jarem většinou přichází nová chuť do života, i do všeho, na co jsme v zimě neměli ani pomyšlení. Kromě obměny šatníku a očištění našich oken bychom se měli očistit i zevnitř.

Naše tělo obsahuje značné množství škodlivých a odpadních látek, větší množství, než si dovedeme představit a než si vůbec myslíme. Přítomnost těchto látek vede k problémům a řadě nepříjemností, jako jsou alergie, lámavost nehtů, padání vlasů, nadváha, bolest hlavy a mnohé další. Příčin usazování toxinů v našem těle je hned několik, tou nejzásadnější je však nesprávná a nezdravá strava, v podobě kořeněných, tučných, smažených a sladkých jídel.

Je to jednodušší, než si myslíte

I začátkem jara bychom si pár dní měli dopřát detox. Podle dietologů je základním kamenem zdravá strava. Co si pod tímto pojmem představit? Neměli bychom v tomto období vyřadit z našeho jídelníčku bílkoviny, které jsou  například v luštěninách a mase. Proti škodlivinám také skvěle útočí citrusy. Osvědčenou radou je, když si do sklenice vody nakapete pár kapek citronové šťávy a nalačno ji vypijete hned po probuzení. Dále by si vaše tělo mělo dopřát více obilovin, tedy ovesné vločky, rýži a mladé klíčky. Přidat bychom měli také na zelenině a ovoci, a to i v sušené variantě. Z nich si také můžete připravit skvělé smoothie, které je velmi chutné, oblíbené a v poslední době se stalo velkým hitem. Postačí libovolný druh ovoce či zeleniny a mléko rostlinného původu, například mandlové nebo kokosové, doslazování však ponechte na medu nebo agávovém sirupu.

Pár dnů a jste fit

Není důležité jenom, co jíme, ale jak často a jak dlouho. V případě jarní očisty našeho těla stačí pouze pár dnů. Kdybychom na naše tělo pohlíželi jako na stroj, tak jako na velmi účinný, který se snadno a hravě dokáže zregenerovat, pohání ho však voda, neměli bychom tak zapomínat na pravidelný pitný režim. Dále je třeba jíst v pravidelných malých porcích, nepřejídat se v pozdních večerních hodinách, část dne věnovat odpočinku, ale i pohybu. S očistným plánem nám pomůžou i bylinky, protože i příroda se budí ze zimního spánku. Vhodné jsou například kopřivy, sedmikrásky a pampelišky. Dále nám může pomoci aromalampa s uklidňující vůní levandule či meduňky, také horká koupel s esenciálními oleji. Pokud se však rozhodnete pro pár dnů odříkání, možná není od věci si dopřát chvilku i od mobilu, sociálních sítí a televize, i když v dnešní době to není moc jednoduché už kvůli práci. Ale zkouška na dva či tři dny se jistě vašemu tělu a mysli vyplatí.

Potraviny, které pomůžou s očistou a které naopak vyřadit

Ovoce - grapefruit, pomeranč, jahody, borůvky, ananas, jablko

Zelenina - kvašené zelí, mrkev, červená řepa

Vyřadit byste však měli: bílé pečivo, sladkosti, mouku, sýr, alkohol, mléko, černý čaj, kávu a sladké limonády.

Autor: nik

Vaše názory

Chcete seknout s kouřením? Není to však vůbec jednoduché!

Slovácko

Chcete seknout s kouřením? Není to však vůbec jednoduché!

Obecně je známo, že kouření škodí zdraví, a i když si toho je dost kuřáků vědomo, přesto...

14. 4. 2018
Jak na správnou techniku při běhání?

Slovácko

Jak na správnou techniku při běhání?

Konečně můžeme sundat zimní bundy, vykouklo na nás sluníčko a i počasí je příjemnější. I mnoho běžců...

12. 4. 2018
Zavítají i na Slovácko bezobalové obchody?

Slovácko

Zavítají i na Slovácko bezobalové obchody?

Pokud nemám mylné informace, když je nepočítám jako součást jiného obchodu, tak na Slovácku se nenachází žádná...

10. 4. 2018
Jak zatočit s mastnými vlasy?

Slovácko

Jak zatočit s mastnými vlasy?

Zná to prakticky každá žena, trápení s vlasy, které musí často řešit. Zde je od nositelek bohatých...

9. 4. 2018
TOPlist