FacebookYoutubeInstagram

Proč je dnes tolik třicátníků singels?

Slovácko Čtení 25. 4. 2019
Proč je dnes tolik třicátníků singels?
Foto: ilustrační foto
Inzerce

Na život plný svobody se lehce zvyká

Když se podíváme kolem sebe, zjišťujeme, že model tradiční rodiny se odsunuje někam do pozadí. Mladí lidé si raději užívají a do svateb a zakládání rodiny se dnes nikdo moc nežene. Na vesnici a menších městech to ještě není tak evidentní, ale ve větších městech je velmi moderní žít single - bez vztahu - nebo mingle - ve vztahu, ale ne ve společné domácnosti.

Partnerství se stává problémem?
Dnešní třicátníci jsou generací, která sice obstojí v náročném multimediálním světě, dokáže komunikovat s celým světem, ale s partnerskými vztahy mívá problém. Ať už proto, že po několika nevydařených vztazích ztratili nejen důvěru v partnera, ale i chuť se komukoli přizpůsobovat. Nekompromisně žijí svůj nezávislý život. Boří tak tradiční představy svých rodičů - nehrnou se do rodičovské role, dělají kariéry a vydělané peníze investují v první řadě sami do sebe. Řadí se mezi ně široké spektrum mladých lidí nejrůznějších profesí a zájmů. Většinou jsou to však ambiciózní bohatí profesionálové.

Výhoda, či nevýhoda
Život singels podporují i donekonečna se opakující americké televizní seriály, které humorně popisují život osamocených třicátníků - Sex ve městě, Přátelé, Mc Bealová, ... Českým samotářům se takový život líbí a rapidně jich přibývá. Je to však správná cesta?
Je spousta lidí, kteří si past svého života neuvědomují. Momentálně jsou sice svobodní, mají dobrou práci a můžou si život užívat plnými doušky.

Ale přijde okamžik, kdy zjistí, že samota není to pravé ořechové, díky tikajícím biologickým hodinám budou chtít zahnízdit, ale nastanou velké problémy. Zjistí, že s početím dítěte to není zase tak jednoduché, s omezováním a přizpůsobováním se partnerovi či dítěti je to ještě horší. Pak teprve nastanou pořádné problémy a katastrofické scénáře, kdy se bývalým singels zhroutí svět.

Móda, nebo trend?
Singles muži bývají z rodin, kde měli nebo mají velmi úzký vztah s matkou. K tomu tíhnou spíše jedináčkové nebo prvorození synové z rodiny, kde otec nezastával svou roli dobře nebo chyběl úplně. A tak se vlastně stali pomyslnými náhradníky partnera.
Na rozdíl od toho ženy singles bývají spíše kariéristky, které se bojí přiznat samy sobě, že touží po něčem jiném, než je nevázaný způsob života. Odsouvají rodinu do pozadí a vysmívají se klasickému modelu ženy v domácnosti vychovávající děti. Důvodem mohou být i přemrštěné nároky na partnera, který by se měl podobat jejich ideálnímu silnému otci.

Autor: iva

Vaše názory

Nyní se probouzí zahrádka. Co je na ní potřeba udělat?

Slovácko

Nyní se probouzí zahrádka. Co je na ní potřeba udělat?

Po zimě se stejně jako některá zvířátka, která se uložila k zimnímu spánku, začínají probouzet i zahrádky....

24. 4. 2019
Na Kyčerce otevřeli novou Kardiostezku Doktora Elingera!

Velké Karlovice

Na Kyčerce otevřeli novou Kardiostezku Doktora Elingera!

Přestože se moderní medicína při léčbě kardiovaskulárních chorob obzvláště v posledních letech pohybuje na špičkové úrovni, nejúčinnější...

22. 4. 2019
Proč chlapci šlahají dívky a ty je za to obdarovávají výslužkou?

Slovácko

Proč chlapci "šlahají" dívky a ty je za to obdarovávají výslužkou?

Velikonoce jsou nejdůležitějším křesťanským svátkem a slaví se po celém světě. Velikonoce otevírají bránu jara, s jejich...

20. 4. 2019
Jak se slaví Velikonoce v různých koutech světa?

Slovácko

Jak se slaví Velikonoce v různých koutech světa?

Velikonoce. Pro křesťana by to měly být ty nejdůležitější svátky v roce. Tradiční beránek, mazanec, pondělní „šlahačka“,...

17. 4. 2019
TOPlist