FacebookYoutubeInstagram

Senátor Valenta: Tlak na prosazení nové nemocnice opět eskaluje. Ale proč? Kdo co komu dluží?

Zlínský kraj Čtení 3. 10. 2019
Senátor Valenta: Tlak na prosazení nové nemocnice opět eskaluje. Ale proč? Kdo co komu dluží?

Kolem nové krajské nemocnice ve Zlíně – Malenovicích začíná být opět pořádně rušno. Přestože jsme na posledním řádném zasedání krajského zastupitelstva schválili vypracování studie, která má připravit srovnatelné řešení v podobě modernizace současné Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, nový špitál Jiřího Čunka není ani zdaleka „u ledu“.

Ze všech stran se ke mně dostávají informace o tom, jak se hejtmanovi lidé velmi intenzivně snaží „přesvědčit“ potřebných 23 krajských zastupitelů k tomu, aby přesto všechno byli připraveni zvednout ruku pro novou nemocnici v Malenovicích. Dokonce se mluví o tom, že o dialog, založený na relevantních argumentech, už dávno nejde. Jinými slovy, že v těchto dnech jde již o přímý nátlak, pro který se jeho aktéři neštítí zajít takřka kamkoliv.

Pokud jsou tyto informace pravdivé, pak to jen a pouze potvrzuje moji dlouhodobou kritiku, kterou směřuji k hejtmanovi Čunkovi, tedy zcela ignoruje vůli krajského zastupitelstva jako nejvyššího orgánu Zlínského kraje. Hraje si na cara a snaží se stůj co stůj protlačit svou pohádku o nové nemocnici.

 Bez ohledu na to, na čem se většinově usneslo krajského zastupitelstvo. Bez ohledu na to, že Krajská nemocnice Tomáše Bati se již druhý měsíc po sobě propadá do ztráty. Bez ohledu na to, že se tak doslova bortí Čunkova hypotéza o tom, že úvěr na nový špitál bude schopna nemocnice splácet ve formě nájemného. Bez ohledu na to, že poskytování zdravotní péče doslova kolabuje mimo jiné i k vůli diskriminačně nastavené úhradové vyhlášce. A bez ohledu na to, že nejsou peníze na mzdy lékařů, zdravotních sester a dalšího nemocničního personálu. Ti všichni tak ze setrvačnosti, ale na úkor svého vlastního zdraví, rodin a normálních podmínek k životu, zachraňují životy pacientů, protože že své povolání bere především jako poslání.

Před praktikami hejtmana a jeho pobočníků nemůžeme zavírat oči a strkat hlavu do písku. Jejich nátlak a způsob chování není přece normální. Navíc vyvolává řadu zásadních otázek. Proč se tak „tlačí na pilu“ se schválením výstavby nové nemocnice? Kdo co a komu nasliboval? Nebo snad už někdo něco někomu dluží a musí „platit“? Či se snad někdo „jen“ bojí toho, že z nové studie na původní nemocniční areál vyplyne to, co říkám od začátku, tedy že opravit současnou nemocnici bude levnější, efektivnější a hlavně bezpečnější pro budoucnost našeho kraje?

Co si o tom myslíte vy?

Ivo Valenta

senátor a zastupitel Zlínského kraje

Autor: tisková zpráva

Vaše názory

Historie sklářství na Uherskohradišťsku

Slovácko

Historie sklářství na Uherskohradišťsku

Sklárna Květná Sklárna Květná je nejdéle fungující sklárnou u nás v České republice a jednou z nejstarších...

19. 9. 2019
NEDUHY STÁŘÍ - Když se objeví cukrovka

Slovácko

NEDUHY STÁŘÍ - Když se objeví cukrovka

Letní seriál, zaměřený na neduhy stáří, přináší další téma, kterým je hojně rozšířená cukrovka II. typu. Jak...

16. 9. 2019
V Portugalsku si Hradišťánek „štrngl na zdraví Modrým Portugalem

Uherské Hradiště

V Portugalsku si Hradišťánek „štrngl "na zdraví" Modrým Portugalem

Už od pradávna platí, že zahraniční zájezd nejlépe stmelí souborovou partu. Proto byl Hradišťánek potěšen, když dostal...

30. 8. 2019
Hradišťánek na festivalu Licidersko srce v Srbsku

Slovácko

Hradišťánek na festivalu Licidersko srce v Srbsku

Folklorní soubor Hradišťánek, skupinka Čtverka pod vedením Jitky Čerstvé a Gabriely Častulíkové, se zúčastnil 11. ročníku mezinárodního...

28. 8. 2019

Související

Slovácko

Nesmíme dovolit vládě, aby zakázala propagaci vína, sklepů či vinařských slavností

Už jste to slyšeli? Ministerstvo zdravotnictví plánuje zakázat nebo alespoň silně omezit reklamu na veškerý alkohol. Prý...

Zlínský kraj

Senátor Valenta: Nechápu, proč by kraj neměl nadále garantovat péči o seniory

Vážený pane hejtmane, dozvěděl jsem se, že Rada Zlínského kraje na svém 17. zasedání dne 8....

Zlínský kraj

Michal Dvouletý: Čunkova nemocnice neprošla, je třeba se vrátit k Baťovi!

Od začátku říkám, že si hejtman Jiří Čunek vymyslel krásnou, ale zcela nereálnou pohádku o nové nemocnici...

Zlínský kraj

Soukromníci: Hejtman překročil Rubikon. Pokud zastupitelstvo schválí novou nemocnici, obrátíme se na ministerstvo i Ústavní soud!

Hejtman Jiří Čunek stále nemá souhlas většiny zastupitelů k investičnímu záměru nové nemocnice ve Zlíně - Malenovicích....

TOPlist