FacebookYoutubeInstagram

Splňte si svůj sen, začněte s jeho přípravou hned!

Slovácko Čtení 2. 3. 2018
Splňte si svůj sen, začněte s jeho přípravou hned!

Sněte i vy s otevřenýma očima.

Foto: ilustrační foto

Každý má nějaký sen. Každý o něčem sní a možná má i svůj wish list, tedy seznam přání, který si poctivě vede. Jen málokdo z nás může snít s otevřenýma očima. Jak jednou prohlásil slavný Antoine de Saint-Exupéry: „Proměňte svůj život v sen a své sny ve skutečnost.“ Pomocí následujících kroků vám poradíme jak na to.

Vytyčte si své cíle

Prvním krokem je stanovit si své cíle. Důležité je však v tomto bodu neplést si cíl s přáním. Tedy cíl je to, co jsme schopni naplnit a udělat. Cíl by měl být optimistický a pozitivní, měli bychom vědět přesně, co chceme, ne vyjmenovávat atributy, které nechceme. Dále by náš cíl, který si předsevezmeme, měl být vykonaný v nějakém časovém horizontu, ne ve vzdálené budoucnosti. Cíl, který začíná: "někdy bych chtěl zajet k moři,“ se pravděpodobně nikdy neuskuteční. Náš záměr by nás měl také motivovat, pokud nemáme dostatečnou motivaci, máme tendenci náš plán nesplnit. Cíle by neměly být příliš lehké, ale ani příliš těžké a obtížné. Zkrátka tak akorát, abychom je dokázali zvládnout a překonat překážky, které na cestě do našeho cíle pravděpodobně leží. A tak, abychom cíl měli pod naší kontrolou.

Formulujte a sdílejte svůj sen

Svůj úmysl bychom měli definovat, neměli bychom o samotě přemýšlet nad otázkami, které nás trápí a které nám znepříjemňují cestu ke štěstí, naopak bychom se měli zaměřit na aspekty, které nám cestu k úspěchu a snu dláždí. Můžeme třeba vyrazit do přírody, nebo si doma pustit relaxační hudbu a dát si čokoládu, fantazii se meze nekladou. Důležité je cítit se příjemně. Definovat cíle pomůže i seznam přání, tedy všechno napsat hezky černé na bílém a odškrtávat si.

K realizaci snů také pomůže je někomu říct a s druhým sdílet. Neznamená to, že je hned sdílíme na hlavní stránku našeho facebooku, ale prozradíme naše přání svým blízkým a kamarádům. Přináší to mnohé benefity, sny si tím vyjasníme, osoba, které jsme se svěřili, nám i pomůže a připojí vlastní názory. Existují však i zabijáci snů, kteří vaše přání okamžitě smetou ze stolu. Důvod je prostý, jednoduše závidí, protože sami nemají takovou vůli svůj záměr uskutečnit a dávno už své sny vzdali. Spíš sdílejte své sny s těmi, kteří mají také ty své a navíc podobné nebo totožné. Odhoďte své pochybnosti a strach. Přesvědčte se, že svou tužbu dokážete zrealizovat, například, že vyhledáte někoho, kdo už to dokázal. A hlavně věřte, věřte sami v sebe a svému srdci. Protože právě víra ve vaše sny je základní kámen.

Sny jsou důležité

•    Pomáhají nám naplňovat budoucnost

•    Dávají nám naději

•    Pomáhají nám čistit mysl a hlavu

•    Motivují nás k lepším výkonům a úspěchům

•    Měníme sami sebe k lepšímu, díky snům

•    Bez snů by byl náš život nudný

•    Myslíme a soustředíme se díky nim chvíli na sebe

Autor: nik

Vaše názory

Nové bydlení aneb zařizujeme hnízdečko lásky

Slovácko

Nové bydlení aneb zařizujeme hnízdečko lásky

Při budování nového a útulného hnízdečka lásky je potřeba mnoho času, chuti, financí a energie. Stěhování do...

28. 2. 2018
Jaký vysavač je ten správný?

Slovácko

Jaký vysavač je ten správný?

V žádné domácnosti samozřejmě nesmí chybět lux, který vysaje každý prach nebo drobeček. Po čase však doslouží...

26. 2. 2018
Tipy na výlety po okolí

Slovácko

Tipy na výlety po okolí

Jarní prázdniny pro žáky základních a středních škol právě začínají, kam s nimi vyrazit v tomto období...

23. 2. 2018
Tipy na jarní prázdniny: Zkuste geocaching

Slovácko

Tipy na jarní prázdniny: Zkuste geocaching

Pokud ještě nemáte program na jarní prázdniny, můžete vyzkoušet geocaching, kterým se aktuálně baví řada Čechů i...

21. 2. 2018
TOPlist