FacebookYoutubeInstagram

Tipy na zlepšení nálady!

Slovácko Čtení 1. 2. 2019
Tipy na zlepšení nálady!

Řiďme se citátem, který pronesl Jan Werich. „Přátelství je součást lidského štěstí.“

Foto: ilustrační foto

Štěstí, to jsou nepopsatelné chvíle pohody a radosti. V tu chvíli máme pocit, že bychom mohli skály lámat, a všechno nám tak nějak jde. Ale co když vyjdeme z domu jak se říká levou nohou a celý den máme náladu pod psa?

V takovém období nejspíš nikdo nechce slyšet tipy na zlepšení nálady, ale pokud je zkusí, na vše rychle zapomene a zlepší si nejen náladu, ale i celý den.

Zlepšení nálady zaručeno

Samozřejmě že známé rady jsou pustit si nějaký dobrý film, dát si sklenku vína nebo se naložit do vany s horkou vodou a pěnou či si vypít šálek horké čokolády a k tomu si číst knížku. Zkrátka navodit chvíle pohody a štěstí „po našem“ a nějak ten den přetrpět.

Občas ale ani tyto činnosti nevyvolají ten správný pocit a my stále přemýšlíme nad dnešním neúspěchem nebo nad svým smutkem.

Důležité je zaměstnat náš mozek a nejlépe zároveň i tělo, abychom na nic nemysleli a na chvíli vypnuli.

V tomto případě zabírá účinně několik věcí či aktivit. V první řadě je to sport. Jasně že se nikomu nechce ani vytáhnout paty z domu, natož tak jít si zaběhat nebo cvičit v přeplněné posilovně. Ale stačí si udělat nějaké cviky doma a za chvíli postřehnete, že vlastně myslíte víc na výdrž a snažíte se vydržet v určité pozici, než abyste přemýšleli o svém stavu.

Z vlastní zkušenosti vím, že velmi pomáhá běh. Člověk se soustředí pouze na dýchání, na to, zda je cíl ještě daleko a jestli k němu zvládne doběhnout. Zkrátka jenom já a cíl, cíl a já. Nic mezi tím.

Nejlepší volbou je procházka do přírody, je to fyzická aktivita na čerstvém vzduchu a také je dokázáno, že zelená uklidňuje. Takže pohled na zelené stromy v lese, i když zrovna to je v tomto počasí celkem nerealizovatelné, uklidní každého.

Pokud jste přece jenom doma a nechcete nebo nemůžete z domu vyjít, vypněte Facebook a zapněte hudbu. Nejde o nesmyslnou radu, alespoň se nebudete srovnávat s druhými na sociálních sítích a hudba stimuluje produkci hormonu dopaminu, který stojí za pocity štěstí a uspokojení.

Úklid

To je to poslední, co bychom chtěli ve špatném dnu slyšet. Ale opravdu funguje. Jak jednoduché.

Možná i tím, že všude kolem sebe máte nepořádek, vzniká špatná nálada. Úklid přinese mnohé výhody. Nejen že zaměstnáte myšlenky, ale také si uklidíte dům, budete v čistém prostředí a něco ze sebe vypotíte. Nemusíte uklízet do úmoru, až z vás bude kapat jako z konve. Stačí slabá půlhodinka, vyluxovat, utřít prach nebo umýt podlahu.

Ovšem na druhé straně, víc je nás takových, co jsou vděční právě za nějaký čas navíc. Na přemýšlení není čas, stále ve stresu. V tom případě jde o druhou stranu mince. Při stresu je nejlepší si odpočinout a dopřát si chvilku pro sebe. Vyčlenit si pro sebe jenom půl hodiny denně, kdy budete dělat jen to, co máte rádi. Dáte si koupel, nalakujete nehty nebo vyrazíte na procházku, která bude jistě velmi příjemná a den zlepší okamžitě.

Číslo týdne
40 - Z tolika procent ovlivňujeme naše štěstí myšlenkami.

Co pomáhá na zlepšení nálady:
•    Úklid

•    Sport

•    Příroda

•    Smích

•    Hudba

•    Ostatní lidé

Na špatnou náladu mi zabírá čokoláda.

"Ono je to hodně těžko, vyprávět o tom, co spolehlivě zabere na špatnou náladu. Každý jsme originál, každý jsme individuální a na každého zabírá něco jiného. Já však preferuji dobrou čokoládu. Když mám depku, tak vždycky skočím do obchodu na něco na zub. Je to skvělá věc, v klidu se obleču, dlouho si vybírám oblečení a maluji se, abych zazdila nepříjemné myšlenky. Přitom jdu jenom do sámošky, ale vypravuji se, jako kdybych šla nejmíň na ples. Ale pomůže mi to, i v obchodě si dlouho vybírám čokoládu, pozoruju ostatní lidi kolem sebe a čtu etikety. Pak přijdu domů a vlastně tu čokošku už ani nepotřebuji, protože už je mi vždycky lépe. Takže dalo by se říct, že mi na špatnou náladu zabírá čokoláda, ale v trochu jiném smyslu slova. Já ale myslím, že každý si musí najít to svoje, někdo kupuje čokolády, pak se mu hromadí ve skříni, někdo naopak nakupuje hadříky, jiný je zase doma a dívá se na horor. Klíčové je podle mě kašlat na ostatní a nestresovat se jimi, ať si myslí, co chtějí."

Lenka, 36

Autor: nik

Vaše názory

Využití silikonových olejů!

Slovácko

Využití silikonových olejů!

Pokud doma nevlastníte plechovku či lahvičku silikonového oleje, určitě si ji po přečtení těchto babských rad pořídíte....

30. 1. 2019
Jak opticky zvětšit rty?

Slovácko

Jak opticky zvětšit rty?

Pokud nejste majitelkou plných rtů, ale uzoučké čárečky a zároveň nechcete investovat do plastiky či jiné úpravy,...

30. 1. 2019
Celníci měli svůj svátek!

Slovácko

Celníci měli svůj svátek!

Předevčírem všichni celníci slavili Mezinárodní den celníků? Kam sahá historie tohoto povolání a co jste o něm...

28. 1. 2019
Objevte spolu s námi hygge styl!

Slovácko

Objevte spolu s námi hygge styl!

Už jste někdy zaslechli pojem hygge nebo hygge styl? Vsadím se, že ano! A také jste si...

25. 1. 2019
TOPlist