FacebookYoutubeInstagram

Utřiďte si myšlenky v hlavě

Slovácko Čtení 8. 1. 2018
Utřiďte si myšlenky v hlavě
Foto: ilustrační foto - pixabay.com

Pokud si chcete srovnat myšlenky, začněte nejdříve úklidem

Často se při rozhodování nebo při složité situaci říká: „Začni uklízet nebo něco dělat a přijdeš na jiné myšlenky.“ Pokud si chceme urovnat myšlenky v hlavě a roztřídit je, měli bychom nejprve začít třídit staré věci kolem sebe.

Pokud kolem sebe shromažďujeme spoustu materiálních věcí, něco to o nás vypovídá, stejně tak, jako když si k nim vztah naopak vůbec nebudujeme. Nelze říct, co je špatně a co dobře, nebo který způsob je ten správný. Někdo nechává všechno ležet ve skříni, co kdyby se to ještě někdy hodilo, i když si je téměř jistý, že se nic z toho hodit nebude. Jiný zase nemá problém všechny věci vyhodit a oželet.

Stejný systém jako doma je i v hlavě

Ať už patříme do jakékoliv skupiny lidí, je důležité si ve věcech udělat systematicky pořádek a roztřídit si je - na ty, které jsou pro nás opravdu potřebné, a na další skupiny, tedy nepotřebné nebo ty, které udělají radost někomu jinému. Bude se nám tak lépe dýchat, a to nejenom obrazně. Je totiž dokázáno mnoha předešlými generacemi, že pokud si uděláme pořádek a místo v domě, na chatě, v autě, zkrátka v prostředí, ve kterém se často pohybujeme, budeme spokojenější, soustředěnější a bude se nám i lépe dařit. Vždyť i studentům se lépe učí, když mají kolem sebe pořádek, čisto a útulno.

V čem spočívá úspěch

Mnozí úspěšní lidé mají ve všem jasno. Jsou pevní ve svých postojích i názorech, mají všechno v hlavě srovnané a vědí, co chtějí, nenechávají věci na poslední chvíli a nestagnují. Tito lidé také vstávají v době, kdy my ostatní ještě spíme, a když už se opět večer chystáme ke spánku, oni jsou ještě na nohách. Celý den mají perfektně zorganizovaný, stejně tak jako své osobní věci, oblečení mají srovnané v komínku, jsou velmi precizní, někdy až pedantští. Úklidem se mimo jiné také můžeme zbavit pocitu úzkosti a bezmoci. Úklid je vlastně takovou terapií, také jím dáváme najevo, že toto je naše území a máme v něm navrch. Mnoho lidí uklízí třeba jenom kvůli návštěvě, z obavy, co si o nich lidé pomyslí a řeknou. Ale možná je to jenom náš pocit a očekávaná návštěva takové věci vůbec neřeší, protože si přišla poklábosit a dát si kafe.

Neuklízíme pro ostatní, ale pro sebe - a to je potřeba si dobře uvědomit. Nenechme se obklopovat zbytečnou spoustou věcí, které nám zahlcují místo nejen v domě, ale i v našem životě, a stejně tak je to i s myšlenkami v naší hlavě.

Bublina

Dejte prostor novým předmětům a také novým myšlenkám ve vaší hlavě!

Jak správně třídit?

•    Neměli bychom třídit jenom na dobré a špatné

•    Relaxovat, být v klidu

•    Připravte si krabice, nádoby či pytle, do kterých budete jednotlivé věci vkládat

•    Úklid i třídění berte pokoj po pokoji, nevynechejte ani koupelnu či sklep

•    Prostředí, ve kterém žijeme, nás totiž silně ovlivňuje

•    Budete unavení, ale zato šťastní

Autor: nik

Vaše názory

Kulajda

Slovácko

Kulajda

Kulajda, jednoduchá výborná polévka hotová do půl hodiny. Potřebujeme: • 4 ks vejce •...

7. 1. 2018
Jak shodit vánoční kila?

Slovácko

Jak shodit vánoční kila?

Vánoce jsou často spojené s mlsáním cukroví, pitím slaďoučkých likérů a ležením na gauči. O silvestru ani...

5. 1. 2018
Nový rok se neobejde bez  novoročních předsevzetí

Slovácko

Nový rok se neobejde bez novoročních předsevzetí

Další rok, další nové předsevzetí. Nejčastější je beze sporu zhubnout a také sportovat. Jaká jsou ale ta...

3. 1. 2018
Co o nás prozradí naše sny?

Slovácko

Co o nás prozradí naše sny?

Ve spánku se nám zdají mnohé sny, některé jsou tak krásné, že je nám líto, že už...

27. 12. 2017
TOPlist