FacebookYoutubeInstagram

Večer lidí dobré vůle nabídne hudební zážitek

Velehrad Čtení 30. 6. 2013
Večer lidí dobré vůle nabídne hudební zážitek
Foto: PP

Ve čtvrtek 4. července od 19.30 hodin se v rámci tradičních Dnů lidí dobré vůle uskuteční benefiční koncert Večer lidí dobré vůle. Moderovat jej bude již tradičně duo Pavel Kříž a Barbora Černošková.

Během večera se divákům a posluchačům představí tři organizace, kterým může každý přispět na jejich bohulibé činnosti formou DMS VELEHRAD. Pro rok 2013 jsou vybrány: Adopce nablízko, České katolické biblické dílo a Nadační fond ADIUVARE. Výtěžek bude mezi tyto projekty rozdělen rovným dílem.

Velehradské pódium bude patřit předním hudebníkům nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Na slavnostním koncertu vystoupí Jiří Pavlica s Hradišťanem, tedy stálice velehradských oslav, Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, významný český barytonista Roman Janál, renomovaná koncertní pěvkyně Simona Houda-Šaturová, z Itálie dorazí barytonista Franco Vassallo a z Estonska mezzosopranistka Kai Rüütel. Koncert v přímém přenose odvysílá Česká televize a Český rozhlas - Radiožurnál.

„Letošní ročník je výjimečný a podle toho jsme vybírali i interprety. Například z Itálie přislíbil účast slavný Franco Vassallo, jeden z nejslavnějších italských barytonistů současnosti, který si opakovaně podmaňuje prestižní italské operní scény. Slovenská rodačka Simona Houda-Šaturová je zase velmi žádanou interpretkou mozartovských postav a repertoáru období italského belcanta. Takže se rozhodně máme nač těšit,“ uvedl Mgr. Josef Kořenek, tajemník Dnů lidí dobré vůle.

Za uplynulých třináct let podpořila Koncert lidí dobré vůle řada známých umělců jako Marta Kubišová, Jana Kirschner, Jožo Ráž, Petr Kolář, Petr Bende, Ewa Farna, Markéta Konvičková, Hana a Petr Ulrychovi, skupiny No Name, Chinaski, Peha, New LifeM a Oktoich z Polska, Czech Virtuosi Brno a mnoho dalších. V předloňském roce přijali velehradské pozvání dokonce i světově proslulí hudebníci John Michael Talbot ze Spojených států amerických a Solo Dja Kabako z Burkiny Faso.

Autor: PP

Vaše názory

Velehradské nebe ozdobí stovky balónků

Velehrad

Velehradské nebe ozdobí stovky balónků

Letošní benefiční koncert Večer lidí dobré vůle zahájí ve čtvrtek 4. července netradiční projekt Balónkem na pomoc....

30. 6. 2013
Lidé dobré vůle každoročně pomáhají

Velehrad

Lidé dobré vůle každoročně pomáhají

Dny lidí dobré vůle každoročně pomáhají různým organizacím zlepšit a rozšířit jejich služby. Čtrnáctý ročník zajistí prostřednictvím...

28. 6. 2013
Dobré, nebo špatné - teď už je to jedno

Slovácko

Dobré, nebo špatné - teď už je to jedno

Už jen pět dnů zbývá do posledního školního dne. Na rozloučenou si žáci i studenti odnesou vysvědčení,...

26. 6. 2013
OTÁZKA TÝDNE

Slovácko

OTÁZKA TÝDNE

Přestěhoval jsem se a nevím, zda musím ohlásit zdravotní pojišťovně změnu svého trvalého bydliště, když na průkazu...

22. 6. 2013

Související

Velehrad

Klukům chybí praxe z ulice

Velehradské oslavy Dnů lidí dobré vůle pravidelně navštěvuje i fotbalové legenda Antonín Panenka. Pod jeho záštitou zde...

Velehrad

Rozverná Hana Zagorová si Velehrad zcela podmanila

Dny lidí dobré vůle zahájil celodenní rodinný program, který vygradoval ve slavnostní koncert, ve kterém vystoupili Jiří...

Velehrad

Je třeba hledat skutečnou moudrost

Přes třicet tisíc poutníků si našlo cestu na slavnostní mši, která byla sloužena u příležitosti státního svátku...

Velehrad

Parkour nese stejná rizika zranění jako jakýkoliv jiný sport

Rozhovor s Lubomírem Baumem, trenérem a parkouristou ze skupiny Improve Yourself I letos se na vás...

TOPlist