FacebookYoutubeInstagram

Znáte vlněný street art?

Uherské Hradiště Čtení 7. 6. 2019
Znáte vlněný street art?

Přijďte si společně poplést, dát kávu a povykládat!

Foto: MARTINA GOGOLOVÁ
Inzerce

Mezinárodní den pletení na veřejnosti se bude slavit i u Slovácké búdy

Už jste si všimli, že se v našem městě chystá velká pletací událost? Kavárny, školy a jiné kulturní instituce se ponořily do příjemného vlněného šílenství, které rozpoutala výtvarnice Eva Blahová. Vytáhla tak na světlo pozapomenuté umění našich maminek a babiček, které oplétaly celé generace svých příbuzných.

Za pomoci přátel rozvezla na vybraná místa košíky s vlnou a jehlicemi či háčky a rozjela zajímavý streetartový projekt Pleteme město.

Na vybrané trase v ulicích města Uh. Hradiště, kde ve středověku vedla vodní cesta, tzv. Rechla, budou mladí umělci (SUPŠ) společně s veřejností tvořit pletené objekty, které oživí město nevšedními uměleckými díly.

Do projektu je kromě studentů zapojena i veřejnost, která pomáhá s pletením a háčkováním. Pokud máte chuť zapojit se i vy a oživit ulice města, přidejte se a sledujte DOBRÝ DEN S KURÝREM, kde budeme o jeho průběhu podrobně informovat.

Vyvrcholením celého projektu bude 6. října slavnostní vernisáž spojená s procházkou městem, společný happening veřejnosti, studentů, absolventů a profesorů UMPRUM.

První společné pletení (a háčkování) na veřejnosti proběhne v sobotu 8. června od 13.00 do 17.00 u Slovácké búdy. Uherské Hradiště se tak úplně poprvé zapojí do Mezinárodního dne pletení na veřejnosti, které se v mnoha městech koná už několik let.

Na trávě u Slovácké búdy budou připraveny deky a lavičky, kde se dá pohodlně usadit s pletením či háčkováním - můžete si přinést vlastní nebo uplést či uháčkovat kousek šály v rámci projektu Pleteme město. A pokud vás uvedené ruční práce lákají, ale nevíte, jak začít, zkušené pletařky a háčkařky vám rády pomůžou, k dispozici budou jehlice, háčky i příze. Pod vedením Evy Blahové, autorky projektu, proběhne výtvarná dílna pro děti. Pro všechny bude připraveno drobné občerstvení, káva, čaj, příspěvky na společný stůl v podobě buchet či koláčů jsou vítány.

V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá do Slovácké búdy.

Autor: IVA PAŠKOVÁ

Vaše názory

Proč muži plešatí?

Slovácko

Proč muži plešatí?

Tuto otázku si kladou nejen muži, ale i spousta jejich partnerek. Na úvod vás můžeme utěšit, že...

24. 5. 2019
Cesta kolem světa vede do Kunovic

Kunovice

Cesta kolem světa vede do Kunovic

GASTROFESTIVAL Kdo z vás by nechtěl poznat jinou kulturu, mentalitu, gastronomii, ... Budete mít šanci! A...

22. 5. 2019
Vezměte pilu a staňte se mistrem Bílokarpatska!

Slovácko

Vezměte pilu a staňte se mistrem Bílokarpatska!

VÝZVA Bílokarpatské slavnosti v Uherském Brodě se již staly nedílnou součástí společenského života regionu pod hřebenem Bílých...

20. 5. 2019
Stres vás připravuje o vlasy rychleji

Slovácko

Stres vás připravuje o vlasy rychleji

„Bohatší blondýny“ Každý chceme mít vlasy krásné, hebké, zdravé a lesklé. Po letech ale zjistíme, že už...

20. 5. 2019
TOPlist