FacebookYoutubeInstagram

Zpříjemněte si podzim koupáním v termálech!

Slovácko Čtení 30. 10. 2018
Zpříjemněte si podzim koupáním v termálech!

V termálech si užijete koupání bez chloru a chemie.

Foto: ilustrační foto

Už dávno neplatí, že termály jsou jenom pro důchodce a že ti jediní je navštěvují. Termály jsou stále více oblíbené, často jsou spojeny i s lázeňskými procedurami, které jsou výbornou vzpruhou pro organismus jak po tělesné, tak i psychické stránce.

Koupání v horké vodě si za poslední dobu oblíbilo mnoho párů nebo rodin s dětmi, pro které je v termálech často připraveno mnoho atrakcí. Většina zmodernizovaných termálů totiž myslí i na děti.

Po celý rok

Horká voda je oblíbená po celý rok. Nesejde na tom, zda je léto nebo zima. V každém ročním období mají tato koupaliště něco do sebe. I když je pravda, že návštěvníků v létě je o něco méně než například na podzim, kdy si většina lidí pochmurné počasí tímto oddechem alespoň trochu „zkrášlí“. Ale i v tropických letních měsících je připraveno velké množství venkovních vodních atrakcí a také zchlazení se studenou vodou.

Na to, abyste si za celý den či víkend užili pořádnou léčivou vzpruhu nebo si pořádně odpočinuli a vypnuli, nemusíte jezdit daleko. V České republice se nachází mnoho termálních lázní. Pokud ovšem chcete vycestovat za hranice, velmi oblíbené jsou slovenské, maďarské či polské resorty. Obvykle můžete na zájezdu či výletě kromě návštěvy horkého vřídla ochutnat místní kuchyni, projít si město, ve kterém se nachází, nebo místní hrad či jiné památky.

Celá řada potěšení

Užít si oddych a odpočinek chce jednou za čas naprosto každý. Saunový svět, celá škála wellness nabídek, tryskající horké prameny, léčivé terapie, vířivky, relaxační a klidové bazény, vodní bar, restaurační zařízení nebo svět nekončící zábavy včetně hradů a dětských skluzavek nebo tobogánů. I tohle všechno jsou termály.

Plavání se řadí mezi jedny z nejlepších a nejvhodnějších sportů pro náš a naše zdraví. Nepřetěžuje klouby a napomáhá správnému posilování a blahodárný vliv má i na naše srdce. Sirná horká voda zvyšuje prokrvení a urychluje metabolismus všech tkání. Termály jsou prospěšné v podstatě na celé tělo, každé lázně se poté zaměřuje na nějakou část, kterou jejich prameny léčí. Některé mají blahodárný vliv na nemoci pohybového aparátu, jiné působí příznivě na gynekologické nebo urologické problémy, další zase na krevní oběh. Některé působí skvěle na dýchací ústrojí, svalové únavy, poúrazové a pooperační stavy. Avšak myslím si, že termální lázně osloví naprosto každého, ať už je mladý nebo starý, ať má raději relax či si rád zablbne na tobogánu nebo chce vypotit stres v sauně.

Zajet můžete do:
•    Benešova nad Ploučnicí

•    Losin

•    Velkých Karlovic

•    Mladé Boleslavi

•    Brné 

Autor: nik

Vaše názory

Co jste netušili o porodu?

Slovácko

Co jste netušili o porodu?

V některé mamince slovo porod vyvolává negativní zkušenosti či mrazivé vzpomínky, ale znám i takové, co byly...

27. 10. 2018
Jak se uvolnit?

Slovácko

Jak se uvolnit?

Zcela se uvolnit a příjemně zrelaxovat není pro někoho, kdo chce mít zcela věci pod kontrolou, jednoduchá...

25. 10. 2018
Jak se vyrovnat se ztrátou blízkého člověka?

Slovácko

Jak se vyrovnat se ztrátou blízkého člověka?

Každý z nás se jistě setkal s tím, že ztratil někoho blízkého nebo někoho, koho měl rád....

23. 10. 2018
Květiny, důležitá součást nejen nevěsty!

Slovácko

Květiny, důležitá součást nejen nevěsty!

Ke každé nevěstě neodmyslitelně patří kromě krásného vzhledu a honosných bílých šatů i svatební kytice, stejně jako...

21. 10. 2018
TOPlist