FacebookYoutubeInstagram

Bez medaile, byli až šestí

Uherský Brod Florbal 17. 5. 2019
Bez medaile, byli až šestí

Medaile zůstala jen snem! Florbaloví starší žáci 1.AC eflorbal Uherský Brod na republikovém šampionátu ve Znojmě obsadili šesté místo, když v klíčovém souboji o postup do bojů o medaile nestačili na pozdějšího finalistu Tatran Střešovice.

„Medailový cíl jsme nesplnili hlavně kvůli nevyrovnaným výkonům,“ uvedl Zdeněk Moštěk, trenér týmu, který se však v nabité konkurenci neztratil. „Navázali jsme na výkony z minulých let a potvrdili dlouhodobou příslušnost k širší republikové špičce. Vždyť jsme jediným týmem, který čtyřikrát za sebou skončil do šestého místa, a čtyři roky držíme pozici druhého nejlepšího týmu na Moravě,“ zdůraznil Moštěk.

Jeho výběr, posílený o sedm hráčů z klubů Zlínského kraje, začal svou pouť šampionátem proti Liberci, ve kterém podle kouče zaplatil nováčkovskou daň. „Většina hráčů nastoupila v základní sestavě na mistrovství republiky poprvé a nervózním výkonem soupeři vítězství usnadnili,“ posteskl si Moštěk. Ani ve druhém souboji se Šternberkem to s Broďany nevypadalo dobře, ještě necelých šest minut před koncem prohrávali 2:5, ale finiš měli parádní. Čtyřmi brankami za 145 sekund zápas otočili a vyhráli 6:5. V osmifinále si ještě poradili s Gullivers Brno (3:0), ale ve čtvrtfinále narazili na Tatran Střešovice, jednoho z favoritů.

„Kluci se vybičovali k nejlepšímu výkonu, Pražanům byli vyrovnaným soupeřem, ale v drtivém finiši už na remízu nedosáhli,“ litoval Moštěk těsné porážky 2:3. V pavouku o 5.-8. místo tým od Olšavy porazil Plzeň 5:0, aby se následně opět poklonil Liberci (1:4).

Broďané tak v letech 2016 - 2019 odehráli na mistrovství republiky 21 zápasů s bilancí 12 výher a 9 porážek, ani v jednom nechyběla dvojčata Martin a David Ležatkovi, kteří dohromady nastříleli 41 branek.

UH. BROD:  Lukáš Matoch, Jakub Kandrnál, Ondřej Daníček - Martin Ležatka, David Ležatka, Jakub Ondrůšek, Tomáš Maleňák, Dennis Zlámal, Dominik Novotný, Tomáš Tlach, Kryštof Nerušil, Lukáš Kubíček, Dominik Pělucha, Jan Fialík, Ondřej Balner, Martin Malůš, Tomáš Řihák.

Autor: ceh, zm

Vaše názory

Finále OFL: Florbalisté Slovácka slaví senzační titul! Orli čtvrtí

Uherské Hradiště

Finále OFL: Florbalisté Slovácka slaví senzační titul! Orli čtvrtí

Klobouk dolů! Florbaloví mladší žáci FBC SLOVÁCKO ovládli finále Orelské florbalové ligy v Brně a zvedli nad...

15. 5. 2019
Zaspali a berou stříbro

Uherský Brod

Zaspali a berou stříbro

Florbalisté ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod zůstali ve Velkém finále ČEPS Cupu, turnaje žáků 1. stupně základních...

25. 4. 2019
Série trvá, skolili i silné Pantery

Uherské Hradiště

Série trvá, skolili i silné Pantery

Vítězná série florbalových mladších žáků FBC SLOVÁCKO trvá. Na předposledním turnaji Zlínské ligy v Otrokovicích porazili všechny...

19. 4. 2019
Broďané opět o titul, získají medaili?

Uherský Brod

Broďané opět o titul, získají medaili?

Bravo! Florbaloví starší žáci 1.AC eflorbal Uherský Brod se počtvrté za sebou probojovali na mistrovství republiky! Urvou...

17. 4. 2019
TOPlist