FacebookYoutubeInstagram

Broďané jsou ve finále Čeps Cupu

Uherský Brod Florbal 5. 4. 2019
Broďané jsou ve finále Čeps Cupu

Florbalisté ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod postoupili do finále Čeps Cupu, turnaje pro I. stupeň základních škol, na jehož startovní čáru se postavilo 1 263 týmů. Finálové brány svěřenci trenérské dvojice Zdeněk Moštěk, Roman Daněk odemkli v Olomouci, kde vybojovali třetí poslední postupové místo.

„Jde o další výrazný sportovní úspěch školy, vždyť finálový dubnový turnaj si zahraje jen šest nejlepších týmů. Kluci se v Ostravě pokusí navázat na starší spolužáky, kteří před pěti lety zahájili a před týdnem v Otrokovicích završili svoji cestu za šesti tituly školního mistra republiky,“ komentoval postup kouč Zdeněk Moštěk.

Je výběr postupně prošel sítem okresního i krajského kola a zajistil si postup do pátečního Národního finále Východ v Olomouci, kde si to osm nejlepších týmů rozdalo o tři postupová místa. Broďané ve skupině remizovali s Ivančicemi 3:3, když se více než se soupeřem potýkali s vlastní nervozitou a povrchem, porazili Moravské Budějovice 5:2 a Předměřice nad Labem 6:2.

V semifinále však padli s Brnem. „Kvalitní a vyrovnanou bitvu ovlivnil necitlivým rozhodnutím mladý sudí, který nás minutu před koncem poslal za běžný zákrok do oslabení,“ kroutil hlavou Moštěk. Tým z moravské metropole totiž výhodu gólem devatenáct sekund před koncem využil. Klíčový souboj o bronz, a tedy o poslední postupové místo však kluci od Olšavy zvládli, když přetlačili Předměřice nad Labem 4:3. Vítězný gól zařídil Viktor Obadal.

UH. BROD: Dominik Daněk - Kryštof Dubrava, Viktor Obadal, Matyas Soukeník, Adam Staš, Michael Maršálek, Adam Surý, Patrik Kouřil, Jakub Novotný, Ivaylo Krastev, Filip Kelíšek, Adam Legát, Přemysl Píška, Lukáš Marcaník.

Autor: ceh, zm

Vaše názory

Konec už v osmifinále

Uherský Brod

Konec už v osmifinále

Prvoligoví florbaloví dorostenci 1.AC Uherský Brod zakončili pouť play-off v osmifinále, když se na východě Čech poklonili...

1. 4. 2019
Boj o semifinále rozhodl „šmudla“

Uherské Hradiště

Boj o semifinále rozhodl „šmudla“

Čtvrtfinálové prokletí trvá, florbalový Dědek Team, složený vesměs z tatínků talentovaných hráčů FBC Slovácko, opět zůstal před...

30. 3. 2019
Šestý titul! Válí jako Tatran, jsou školní florbalovou velmocí!

Uherský Brod

Šestý titul! Válí jako Tatran, jsou školní florbalovou velmocí!

Uherský Brod zůstává školní florbalovou velmocí! Armáda ZŠ Pod Vinohrady suverénně ovládla republikové finále Sportovní ligy škol...

27. 3. 2019
Už buší na brány finále OFL

Uherské Hradiště

Už buší na brány finále OFL

Florbaloví mladší žáci FBC Slovácko se výrazně přiblížili k účasti ve finálovém turnaji OFL v Brně! Na...

22. 3. 2019
TOPlist