FacebookYoutubeInstagram

Finále OFL: Florbalisté Slovácka slaví senzační titul! Orli čtvrtí

Uherské Hradiště Florbal 15. 5. 2019
Finále OFL: Florbalisté Slovácka slaví senzační titul! Orli čtvrtí

Slovácko získalo poprvé v historii putovní pohár

Klobouk dolů! Florbaloví mladší žáci FBC SLOVÁCKO ovládli finále Orelské florbalové ligy v Brně a zvedli nad hlavu cennou trofej, když ve finálové bitvě deklasovali dvojnásobného obhájce titulu Gepardy Brno. Orel Uherský Brod obsadil čtvrté místo.

„Když jsme odjížděli z Uherského Hradiště, o vítězství všichni jen snili. Ale krůček po krůčku jsme se blížili k jeho naplnění a hlavně od čtvrtfinále měl náš výkon stoupající tendenci. Ale snad ještě víc než vítězství náš těší styl hry, jakým jsme na něj dosáhli,“ smekl Bedřich Chromek, předseda klubu z Uherského Hradiště, který tak slaví triumf v kategorii mladších žáků vůbec poprvé v historii.

Slovácko v základní skupině porazilo Nové Město na Moravě a Aligators girls shodně 3:2, nestačilo jen na brněnské Gepardy. „Hra ale ještě hodně skřípala, bylo jasné, že jestli chceme uspět, musíme přidat,“ komentoval základní skupinu Chromek. V play off však tým ukázal úplně jinou tvář, což jako první pocítil Florbal Hodonín. V semifinále Slovácko čekal soupeř z nejtěžších - K1 Florbal Židenice. Brňané totiž turnajem procházeli jako nůž máslem, ve skupině vyhráli dvakrát 7:0, remizovali s Uh. Brodem 4:4 a ve čtvrtfinále deklasovali Nové Město na Moravě 13:0! O favoritovi tak nebylo pochyb. Jenže… „Všichni se semkli a předvedli neskutečný výkon. I když jsme inkasovali jako první, ještě do přestávky jsme třemi góly vývoj skóre otočili, když soupeř chvílemi vůbec nevěděl, co hrát. Ve druhé půli Židenice snížily, ale víc už nestihly,“ neskrýval obdiv Chromek. A s grácií zvládli Hradišťští i finále s brněnskými Gepardy. Už po poločase vedli 7:1! „To byla neskutečná jízda. V autobuse bylo cestou domů hodně veselo,“ usmíval se šéf klubu.

Orel Uherský Brod skončil čtvrtý, když v boji o bronz nestačil na Židenice (1:4). „Jelikož jsme turnaj odehráli s několika absencemi, čtvrté místo bereme. Kluci si sáhli na dno fyzických sil,“ reagoval Jaroslav Šmíd, trenér orlů.  

Zrcadlo výsledků, zákl. skupina: Slovácko - Nové Město na Moravě 3:2, - Gepardi Brno 1:3, - Aligators girls 3:2, Uh. Brod - Hodonín 2:0, - Adamov-Bukovinka 1:2, - Židenice 4:4, čtvrtfinále: Slovácko - Hodonín 6:3, Uh. Brod - Aligators girls 4:3 po prodl., semifinále: Slovácko - Židenice 3:2, Uh. Brod - Gepardi Brno 1:2, o 3. místo: Uh. Brod - Židenice 1:4, finále: Slovácko - Gepardi Brno 10:5.

SLOVÁCKO: Ema Čechová, Jakub Stránský - Pavel Jančo 5, Ondřej Sýkora, Ondřej Koubek, Marek Timko 3, Adam Buček 6, Maxmilián Čech 5, Vojtěch Vjazanko 6, Ondřej Kaštánek, Michal Giesl, Michal Zubalík, Matěj Klíma, Kateřina Mrázková 1, Zdeněk Kroča, Adam Bukvald, Ondřej Malůš, Julie Šavarová.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Zaspali a berou stříbro

Uherský Brod

Zaspali a berou stříbro

Florbalisté ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod zůstali ve Velkém finále ČEPS Cupu, turnaje žáků 1. stupně základních...

25. 4. 2019
Série trvá, skolili i silné Pantery

Uherské Hradiště

Série trvá, skolili i silné Pantery

Vítězná série florbalových mladších žáků FBC SLOVÁCKO trvá. Na předposledním turnaji Zlínské ligy v Otrokovicích porazili všechny...

19. 4. 2019
Broďané opět o titul, získají medaili?

Uherský Brod

Broďané opět o titul, získají medaili?

Bravo! Florbaloví starší žáci 1.AC eflorbal Uherský Brod se počtvrté za sebou probojovali na mistrovství republiky! Urvou...

17. 4. 2019
Husarský kousek nevyšel, urvali bronz

Uherský Brod

Husarský kousek nevyšel, urvali bronz

Třikrát a dost, vláda florbalových elévů Orel Uherský Brod skončila. I když ve finále Orelské florbalové ligy...

16. 4. 2019
TOPlist