FacebookYoutubeInstagram

Florbalisty Spartaku Hluk zachránil koronavir!

Hluk Florbal 25. 3. 2020
Florbalisty Spartaku Hluk zachránil koronavir!
Foto: sal

Florbalisté Spartaku Hluk měli na kahánku, v sérii play-down hrané na čtyři vítězné zápasy prohrávali s Opavou už 0:2 a pomalu se smiřovali s pádem do divize… Jenže nakonec „slaví“ záchranu v Národní lize, kterou jim zajistil vyhlášený nouzový stav kvůli šířící se epidemii koronaviru.

„Vláda a následně florbalový svaz nás zachránily tři dny před sestupem… Asi bychom jej už těžko odvraceli,“ uznal sportovně Martin Tuhý, hrající kouč florbalistů Hluku, kteří mají za sebou nejhorší sezonu v Národní lize. Ale nakonec měla happy end.

Hlučané do nového ročníku přitom nevstoupili špatně. Ještě v polovině prosince figurovali na páté pozici, jenže pak přišla krize hlubší než Bajkal. V závěrečných devíti zápasech základní části ukořistili jen čtyři body, když jediného vítězství dosáhli v derniéře na půdě Opavy (11:5). Se stejným soupeřem však v play-down vyhořeli. „Slezané nás zaskočili, úplně se zatáhli a sázeli na brejky. My jsme si po snadné výhře u nich asi mysleli, že to v pohodě zvládneme, ale nebyli jsme schopni udělat vůbec nic,“ říká Tuhý, podle kterého vždy rozhodl úvodní gól. „Kdybychom jej dali my, zápas nabral úplně jiný směr. Ukázalo se, že na vyřazovací boje musí mít hráči jinak nastavenou hlavu, po dvou inkasovaných brankách jsme se vždycky složili, a soupeř byl v proměňování šancí skoro stoprocentní,“ doplnil zkušený jedenačtyřicetiletý borec.

I když mají pod hluckou tvrzí po sezoně, už přemýšlí o nové. Jestli nechtějí opět balancovat nad propastí, musí nutně posílit. „Určitě, jinak dopadneme stejně. Všichni stárneme, není nám už pětadvacet, potřebujeme tým omladit,“ uvědomuje si Tuhý, který se poohlédne po posilách v okolních klubech, kde mají šikovné juniory. „Slovácko i Uherský Brod mají určitě co nabídnout, v kádru mají kluky, kteří by si postupem času určitě na vyšší soutěž zvykli. Ale musí chtít. Asi uděláme nábor, oslovíme všechny kluby a uvidíme, kdo přijde,“ naznačil způsob angažování nových hráčů hlucký lodivod. 

Autor: ceh

Vaše názory

Zabojují o záchranu

Hluk

Zabojují o záchranu

Florbalisté Spartaku Hluk si play-off Národní ligy nezahrají. Poprvé od postupu do soutěže budou mezi elitní osmičkou...

28. 2. 2020
Spartak opět na kolenou, ale ještě žije

Hluk

Spartak opět na kolenou, ale ještě žije

Souboj o „šest“ bodů florbalisté Spartaku Hluk nezvládli. I když na palubovce Pelhřimova mocně finišovali, o bodový...

11. 2. 2020
Čeps Cup: Brodská mašina jede dál

Uherský Brod

Čeps Cup: Brodská mašina jede dál

Florbalisté ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod postoupili do Národního finále východ 8. ročníku Čeps Cupu, celostátního turnaje...

7. 2. 2020
Ležatky a spol. „zařízla“ Ostrava

Uherský Brod

Ležatky a spol. „zařízla“ Ostrava

Florbaloví dorostenci 1.AC Orel Uherský Brod se v prvním výkonnostním koši první ligy neudrželi a znovu se...

4. 2. 2020
TOPlist