FacebookYoutubeInstagram

Liberecké prokletí trvá

Uherské Hradiště Florbal 6. 7. 2019
Liberecké prokletí trvá
Foto: FBC Slovácko

Florbalisté FBC Slovácko na mezinárodním turnaji Open game Brno mezi nejlepší nepostoupili, ale výkonem nezklamali. Dorostenci byli krůček od postupu do čtvrtfinále, když jim stopku stejně jako před rokem vystavil Liberec. Mladší žáci po výborné základní skupině vypadli hned v prvním kole play-off, když si vylámali zuby na Snipers Bratislava.

„I přes osmifinálovou porážku jsme odjížděli spokojení, vždyť jsme za celý turnaj prohráli jen jednou. Ve skupině jsme dokonce skalpovali pražskou Spartu, která prošla až do semifinále,“ svěřil se Jiří Chromek, kouč dorostenců Slovácka.

Mladší žáci měli těžkou základní skupinu, ale nakonec se jen v přímém souboji o první místo poklonili střešovickému Tatranu (3:4).

„Potřebovali jsme bod a měli k němu blízko. Soupeř posledních pět minut jen vyhazoval míčky přes celé hřiště, ale branka pro nás byla zakletá. Dvakrát jsme orazítkovali tyčku… Ale to, že jsme odehráli s Tatranem vyrovnané střetnutí, je pro nás malé vítězství,“ uvedl Bedřich Chromek, předseda klubu z Uherského Hradiště.

I když šli mladší žáci do play-off z druhého místa, hned první zápas se pro ně stal konečnou. Nad jejich síly byli Snipers Bratislava. „Soupeř měl obrovitého gólmana, kterého jsme bohužel překonali jen jednou. A přitom se většinu zápasu hrálo na slovenskou branku… Z rychlých brejků a po chybách v obraně jsme naopak čtyřikrát inkasovali,“ posteskl si Chromek.

Zrcadlo výsledků, dorost - zákl. skupina: Slovácko - Ústí 4:0, - Sparta Praha 4:1, - Rakousko U 17 9:3, - Přibyslav 10:1, play-off - 1. kolo: Slovácko - Opava 4:3, osmifinále: Slovácko - Liberec 1:4. Mladší žáci, zákl. skupina: Slovácko - Třebíč 14:0, - Black Angels U13 6:5, - Gepardi Brno 6:1, - Tatran Střešovice 3:4, play-off - 1. kolo: Slovácko - Snipers Bratislava 1:4.

SLOVÁCKO, dorostenci: David Číž - Filip Petřík 3, Maxim Šefčík 4, Robin Hromeček 3, Michal Bělaška 8, Jakub Číž 7, Radim Slováček 2, Vít Ides 2, Ondřej Hikl 1, Jakub Fišner 1, Martin Hadaš 1, Lukáš Malíček.

SLOVÁCKO, ml. žáci: Ema Čechová, Jakub Stránský - Pavel Jančo, Marek Timko 4, Ondřej Koubek 3, Ondřej Sýkora - Adam Buček 16, Michal Giesl, Maxmilián Čech 3, Vojtěch Vjazanko 3, Matěj Klíma, Ondřej Kaštánek, Kateřina Mrázková 1, Ondřej Malůš, Zdeněk Kroča, Michal Zubalík.

Autor: ceh
Inzerce

Vaše názory

FBC Slovácko jede pod Špilberk

Uherské Hradiště

FBC Slovácko jede pod Špilberk

I když sezona skončila zlatým juniorským světovým šampionátem v kanadském Halifaxu, florbalisté FBC Slovácko ještě neodložili „nádobíčko“...

19. 6. 2019
Obhajobu pohřbily nájezdy

Uherský Brod

Obhajobu pohřbily nájezdy

Florbaloví starší žáci Orel Uherský Brod titul šampiona OFL neobhájili, zůstali těsně pod vrcholem. V dramatické finálové...

31. 5. 2019
Ostrožané přepsali historii školy

Uherský Ostroh

Ostrožané přepsali historii školy

Florbalisté ZŠ Uherský Ostroh v republikovém finále Sportovní ligy ZŠ, kterou tradičně pořádá Asociace školních sportovních klubů,...

28. 5. 2019
Bez medaile, byli až šestí

Uherský Brod

Bez medaile, byli až šestí

Medaile zůstala jen snem! Florbaloví starší žáci 1.AC eflorbal Uherský Brod na republikovém šampionátu ve Znojmě obsadili...

17. 5. 2019
TOPlist