FacebookYoutubeInstagram

Napotřetí se už dočkali

Uherský Brod Florbal 11. 1. 2018
Napotřetí se už dočkali

Do třetice všeho dobrého! Florbaloví starší žáci 1.AC Uherský Brod na třetí pokus vyhráli tradiční Vánoční turnaj v Hodoníně. Svěřenci kouče Zdeňka Mošťka si poradili se všemi soupeři, když ve finále udolali Šternberk 6:4.

Broďané od začátku potvrzovali roli vysokého favorita. Na úvod smetli v tréninkovém tempu FBC Škorpion Ostrava 11:0, ale ve druhém vystoupení už narazili na těžší oříšek v podobě Okříšek, účastníka dvou posledních ročníků finálového turnaje mistrovství republiky. Zlepšeným výkonem ve druhé půli jej však přehráli 5:1 a postoupili do semifinále, ve kterém je čekal Trenčín. „Soupeř hrál s viditelným respektem a konečnou porážku 2:7 bral všemi deseti,“ komentoval hladký postup do finále Moštěk.

Ve finálovém souboji se Šternberkem tým od řeky Olšavy zaspal začátek a už v páté minutě ztrácel dva góly… „Kluci ale nezpanikařili, po vyrovnání na 2:2 šli Hanáci ještě jednou do vedení, ale pak už neodolali našemu tlaku. I přes vítězství se ale potvrdila naše největší slabina, kterou je efektivita střelby a proměňování šancí,“ poznamenal Moštěk. Jeho výběr totiž vyhrál na střely 30:7, ale výsledek byl jen 6:4… „Hráči si tak odnáší ponaučení, že pokaždé nemusí vyjít taktika nastřílet více gólů než soupeř, a do druhé poloviny sezony, plné náročných zápasů, musí více myslet na zadní vrátka,“ varuje zkušený trenér.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Kryštof Obadal.

UH. BROD: Buráň, Daníček - Kouřil 5, Obadal 4, M. Ležatka 4, D. Ležatka 3, Brauner 4, Antonín 1, Horák, Novotný, David, Nerušil 2, Šobáň 2, Maleňák 2, Man 2. 

Autor: ceh

Vaše názory

Šance žije, získali šest bodů!

Uherské Hradiště

Šance žije, získali šest bodů!

Šance na postup do finálového turnaje Orelské florbalové ligy stále žije! Florbaloví mladší žáci FBC SLOVÁCKO si...

10. 1. 2018
Pohár starosty zůstal u Olšavy, Broďané neztratili ani bod!

Uherský Brod

Pohár starosty zůstal u Olšavy, Broďané neztratili ani bod!

Jubilejní 15. ročník vánočního florbalového turnaje mladších žáků o Pohár starosty Orla Uherský Brod se proměnil ve...

4. 1. 2018
Slovácko držela nad vodou brankářka!

Uherské Hradiště

Slovácko držela nad vodou brankářka!

Třebaže florbaloví mladší žáci FBC SLOVÁCKO absolvovali během víkendu dva náročné domácí turnaje, zvládli je se ctí....

15. 12. 2017
Hlučané soupeři zasadili K.O. za pouhé čtyři minuty!

Hluk

Hlučané soupeři zasadili K.O. za pouhé čtyři minuty!

I když se zapotili více, než čekali, nakonec vybojovali důležitých šest bodů. Divizní florbalisté Spartaku Hluk totiž...

12. 12. 2017
TOPlist