FacebookYoutubeInstagram

O titul přišli až na samostatné nájezdy

Uherský Brod Florbal 18. 5. 2018
O titul přišli až na samostatné nájezdy

Titul šampiona Orelské florbalové ligy měli na dosah, ale nakonec jim unikl v samostatných nájezdech. Florbaloví mladší žáci Orel Uherský Brod ve finálovém turnaji soutěže na domácí palubovce vybojovali stříbro, když je v dramatické bitvě o zlato „zakousli“ brněnští Gepardi. Nepopulární čtvrté místo obsadil Orel Nivnice.

„I přes porážku jsme s výkonem všech hráčů spokojeni. Obhájili jsme druhé místo a za poslední tři sezony tak máme z OFL ve sbírce dvě stříbra a jedno zlato,“ nechal se slyšet Jaroslav Šmíd, člen trenérského triumvirátu uherskobrodských florbalistů, kteří suverénně ovládli základní skupinu, když porazili všechny tři soupeře při skóre 11:5. „Nejvíce do bot nám teklo proti Adamovu, kdy jsme zcela zaspali úvod a po 65 sekundách prohrávali 0:3. Ale semkli jsme se a otočili na 5:3, což nás nakoplo do dalších bojů,“ poznamenal Šmíd. Devítibodovou vizitkou se pyšnila i Nivnice, druhý zástupce Uherskohradišťska na finálovém turnaji (skóre 14:7).

Když Uherský Brod porazil ve čtvrtfinále Šlapanice a Nivnice nezaváhala s Adamovem, rýsovalo se slovácké finále. Jenže proti byli Gepardi Brno, kteří v semifinále zastavili rozjetou Nivnici. Hrdinou zápasu se stal brněnský gólman, který pochytal spoustu šancí. A když Broďané smetli Olešnici 9:0, ve finálové bitvě se proti sobě postavili stejní soupeři jako před rokem. „Chtěli jsme soupeři oplatit loňskou porážku, dvakrát jsme vedli, ale Gepardi vždy srovnali a vynutili si prodloužení,“ posteskl si trošku Šmíd. Nadstavba gól nepřinesla, takže vítěze určily až samostatné nájezdy. „Škoda, že jsme nevyužili nabízené šance v normální hrací době i prodloužení. Nájezdy už byly loterií, ve které se však potvrdilo, že Brno mělo nejlepšího i největšího brankáře turnaje,“ dodal brodský kouč.

Jelikož Nivničtí nezvládli souboj o třetí místo s Olešnicí, zůstali bez medaile.

Nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen uhersko­brodský Filip Hegr.

Zrcadlo výsledků, zákl. skupiny: Orel Uh. Brod - Šitbořice 2:0, - Adamov 5:3, - Gepardi Brno 4:2, Nivnice - Šlapanice 3:0, - Vyškov 5:4, - Olešnice 6:3, čtvrtfinále: Uh. Brod - Šlapanice 4:3, Nivnice - Adamov 5:2, semifinále: Uh. Brod - Olešnice 9:0, Nivnice - Gepardi Brno 1:2, o 3. místo: Nivnice - Olešnice 3:6, finále: Uh. Brod – Gepardi Brno 2:3 po nájezdech.

UH. BROD: Kretková, Vrba, Machalík - F. Tvrdoň, Zábojník, Christov, Novák, Hegr, Šmíd, Dolan, Tarabus, Velecký, Machalík, Kroča, Hrubošová, A. Tvrdoň.

Autor: Petr ČECH

Vaše názory

O medaili Broďany připravila vyloučení

Uherský Brod

O medaili Broďany připravila vyloučení

Třebaže měli medailové ambice, domů se vrátili bez „placky“. Florbaloví starší žáci 1.AC eflorbal Uherský Brod obsadili...

17. 5. 2018
Kunovjanky čeká zápas roku!

Kunovice

Kunovjanky čeká zápas roku!

Házenkářské mladší dorostenky SHK Kunovice stojí na prahu historického úspěchu. Když v neděli na Bělince zadupou do...

12. 5. 2018
Premiérový titul brodských orlů, z trůnu sesadili FBC Slovácko

Uherský Brod

Premiérový titul brodských orlů, z trůnu sesadili FBC Slovácko

Florbaloví starší žáci Orla Uherský Brod navázali na triumf elévů a poprvé v historii zvedli nad hlavu...

7. 5. 2018
Elévové završili zlatý hattrick

Uherský Brod

Elévové završili zlatý hattrick

Florbaloví elévové FbC Orel Uherský Brod dosáhli na zlatý hattrick. Svěřenci kouče Tomáše Tvrdoně suverénně ovládli závěrečný...

4. 5. 2018
TOPlist