FacebookYoutubeInstagram

Olbert je při chuti, nasázel 12 gólů

Hluk Florbal 9. 3. 2018
Olbert je při chuti, nasázel 12 gólů
Foto: sal

Divizní florbalisté Spartaku Hluk udělali tečku za základní částí soutěže na severu Moravy, odkud si přivezli tři body za skalp Přerova. Ani porážka v Hranicích už ale nic nezměnila na jejich průniku do play-up o Národní ligu, ve kterém narazí na Hradec Králové.

Přerov - HLUK 8:11

Souboj připomínal houpačku. Hlučané po první třetině vedli 3:0, ještě v 54. minutě prohrávali 6:8, ale po drtivém závěru se radovali z vítězství 11:8. Hosté totiž po jednoznačné první třetině polevili a soupeř vycítil šanci na cenný skalp. „Úplně jsme přestali hrát a měli jsme co dělat, abychom vyhráli. Aspoň že na konci zápasu byla produktivita v pořádku,“ prohlásil Pavel Rochovanský, hrající kouč Spartaku, který předvedl málovídaný kousek. Za 141 sekund totiž hned pětkrát překonal brankáře Hanáků, čtyřikrát se to povedlo Olbertovi, který tak potvrdil roli nejlepšího střelce týmu. Branky: Olbert 7, Janča 3, P. Krchňáček. Třetiny 0:3, 4:1, 4:7.

Hranice - HLUK 10:7

O vítězi zápasu rozhodly přesilové hry, domácí využili čtyři, hosté jenom jednu. Hlučané už v 6. minutě prohrávali 0:2, když dvakrát inkasovali právě při oslabení. Spartak pak sice snížil, ale na další góly si počkal až do druhé třetiny. Když ve 34. minutě otáčel kanonýr Olbert na 6:5, zdálo se, že hosty už nic nezastaví. Jenže závěr nezvládli. Ještě ve druhé dvacetiminutovce totiž přišli o vedení a nakonec teprve podruhé v sezoně nezískali ani bod. „Soupeř si vítězství zasloužil,“ uznal sportovně Rochovanský.

Hlučané se teď už soustředí na boje v play-up, ve kterém je čeká Hradec Králové. Série na dva vítězné zápasy startuje v sobotu na východě Čech, v neděli se stěhuje do Hluku a ve středu 14. března je na programu případný rozhodující třetí duel opět na soutoku Labe s Orlicí. Branky: Olbert 5, Janča 2. Třetiny 3:1, 4:5, 3:1.

Autor: ceh

Vaše názory

Broďané jsou opět ve finále

Uherský Brod

Broďané jsou opět ve finále

Florbalisté ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod stále patří mezi nejlepší školní týmy v zemi. Už popáté za...

5. 3. 2018
Zabojují o Národní ligu!

Hluk

Zabojují o Národní ligu!

Bravo! Divizní florbalisté FBK Spartak Hluk si v předstihu zajistili účast v kvalifikaci o Národní ligu, když...

1. 3. 2018
Naděje na finále stále žije

Slovácko

Naděje na finále stále žije

Šance na postup do finále Orelské florbalové ligy stále žije! Florbaloví mladší žáci FBC SLOVÁCKO z pátého...

16. 2. 2018
Hlučané už mají kvalifikaci na dosah

Hluk

Hlučané už mají kvalifikaci na dosah

Divizní florbalisté Spartaku Hluk se o další krůček přiblížili k branám kvalifikace o Národní ligu! Ve Zlíně...

9. 2. 2018
TOPlist