Inzerce
FacebookYoutubeInstagram

Orelská trofej zůstala doma

Uherský Brod Florbal 11. 1. 2017
Orelská trofej zůstala doma

Florbaloví mladší žáci Orla Uherský Brod zazářili na domácím Vánočním turnaji o Pohár starosty Orla, když soupeřům nedali žádnou šanci (skóre 35:6) a zaslouženě zvedli nad hlavu vítěznou trofej. Brankářka Simona Kmentová a útočník Radim Kegler navíc získali individuální ocenění.

Turnaj nakonec odehrálo jen pět týmů, Nivnice se totiž kvůli nemoci několika hráčů na poslední chvíli odhlásila. I tak si ale fanoušci přišli na své, když viděli 87 branek a vítězství domácího týmu, který neztratil ani bodík.

Broďané na úvod změřili síly s Bánovem, druhým zástupcem Uherskobrodska, který už měl v kapse skalp Domanína. Jenže derby se změnilo ve hru brodské kočky s bánovskou myší… (8:0). „Zápas byl pro nás trošku zvláštní, pětice našich hráčů totiž nastoupila v dresech své obce. Ale i tak jsme duel zvládli, o čemž rozhodla sehranost a zkušenosti ze soutěží,“ komentoval vítězství Jaroslav Šmíd, uherskobrodský kouč. Jeho svěřenci se nadechli k parádní jízdě, ve které je nepřibrzdil Domanín, Gepardi Brno ani Dolní Bojanovice. „Klíčem k turnajovému triumfu bylo vítězství nad týmem z moravské metropole, které vlastně rozhodlo jedno střídání kanonýra Radima Keglera. Během jedné minuty totiž zkompletoval hattrick, což soupeře zlomilo,“ je přesvědčený Šmíd. I když se Brňané ještě dotáhli na rozdíl dvou branek, dobře hrající a kombinující domácí už větší drama nepřipustili.

Florbalisté Bánova skončili čtvrtí.

Nejlepším brankářem turnaje byla vyhlášena domácí Simona Kmentová, obráncem Lukáš Volf z Brna a cenu pro útočníka i nejlepšího střelce převzal Radim Kegler z party vítězů. Soutěž v přesnosti střelby pak vyhrál František Tvrdoň, hrající za Bánov.

Zrcadlo výsledků: Uh. Brod - Bánov 8:0, - Domanín 11:2, - Brno 8:3, - Dolní Bojanovice 8:1, Bánov - Domanín 8:1, - Brno 4:7, - Dolní Bojanovice 1:3.

UH. BROD: Kmentová - Řihák 6, Malůš 2, Christov 1, Hegr 3, Šmíd 8, Kovařík 5, Dolan 2, Kegler 11, Novák.

Autor: ceh, pg

Vaše názory

Vítězný hattrick Hlučanům unikl

Hluk

Vítězný hattrick Hlučanům unikl

Divizní florbalisté Spartaku Hluk vítězného hattricku na palubovkách soupeřů nedocílili. Po triumfech ve Frýdku-Místku a Orlové nedobyli...

23. 12. 2016
Blizňák táhne Březolupy, soutěži ale vévodí Broďané

Slovácko

Blizňák táhne Březolupy, soutěži ale vévodí Broďané

Týmy Uherskohradišťska dominují Zlínské lize florbalistů. V čele dvanáctičlenného pelotonu přezimují borci 1. AC Uherský Brod, kteří...

22. 12. 2016
Rivala vůbec nešetřili

Uherský Brod

Rivala vůbec nešetřili

Florbalová přípravka 1.AC Uherský Brod zvládla na podtrženou jedničku domácí turnaj Zlínské ligy, když si na konto...

21. 12. 2016
Souboj rivalů poprvé pro elévy FBC Slovácko

Uherský Brod

Souboj rivalů poprvé pro elévy FBC Slovácko

Florbaloví elévové FBC Slovácko drží laťku stále vysoko. Na pátém turnaji Zlínské ligy v Uherském Brodě potvrdili,...

9. 12. 2016
TOPlist