FacebookYoutubeInstagram

Orli byli tři minuty od zlata

Uherský Brod Florbal 8. 6. 2018
Orli byli tři minuty od zlata

Obhájili! Florbalisté FbC Orel Uherský Brod na finálovém turnaji Orelské ligy stejně jako před rokem vybojovali stříbrné medaile, když v bitvě o zlato nestačili na pořádající Dolní Bojanovice (3:4). Svěřenci trenéra Libora Kmenta tak potřetí za sebou nechyběli na stupních vítězů, po zlatu v roce 2016 přidali do sbírky dvě stříbra.

„Skončili jsme opět těsně pod vrcholem, když jsme jedinou porážku utrpěli ve finálové bitvě. A přitom jsme několikrát vedli, dokonce ještě těsně před koncem, ale dobře rozehraný zápas jsme k vytouženému zlatu nedovedli,“ posteskl si Libor Kment, kouč brodských orlů.

Suchánek a spol. s přehledem vyhráli skupinu a těšili se na čtvrtfinálovou bitvu s Hodonínem, ve které převážili misky vah na svou stranu až v poslední třetině. Když pak Broďané zvládli i semifinále s Valašskými Klobouky, potřetí za sebou postoupili do finále, ve kterém opět narazili na Dolní Bojanovice. „Ještě tři minuty před koncem jsme vedli 3:2, pak si ale soupeř vzal oddechový čas a výsledek otočil. I přes porážku jsme ale spokojení, s výsledkem i herním projevem,“ zhodnotil sezónní tečku Kment, který do boje poslal i juniory a dorostence. A nezklamali. Ostatně nejlepším obráncem turnaje byl vyhlášen právě junior Michal Kundrata, který letos hostoval v extraligových Otrokovicích.

Zrcadlo výsledků, zákl. skupina: Orel Uh. Brod - Dolní Bojanovice 4:1, - Zlín 6:4, - Boskovice B 9:6, čtvrtfinále: Orel Uh. Brod - Hodonín 6:2, semifinále: Orel Uh. Brod - Val. Klobouky 6:3, finále: Orel Uh. Brod - Dolní Bojanovice 3:4.

UH. BROD: Ručka, Hauerland - Suchánek, Kundrata, Pražan, Plaček, Koníček, Jílek, M. Kment, Kelíšek, Bartoš, Chovanec, Brnula.

Autor: PETR ČECH

Vaše názory

Trojlístek přivezl stříbrný pohár

Slovácko

Trojlístek přivezl stříbrný pohár

Stříbrný pohár vybojovala na mezikrajském turnaji mladších žáků v Ostravě reprezentace Zlínského kraje, jejíž barvy hájil i...

29. 5. 2018
O titul přišli až na samostatné nájezdy

Uherský Brod

O titul přišli až na samostatné nájezdy

Titul šampiona Orelské florbalové ligy měli na dosah, ale nakonec jim unikl v samostatných nájezdech. Florbaloví mladší...

18. 5. 2018
O medaili Broďany připravila vyloučení

Uherský Brod

O medaili Broďany připravila vyloučení

Třebaže měli medailové ambice, domů se vrátili bez „placky“. Florbaloví starší žáci 1.AC eflorbal Uherský Brod obsadili...

17. 5. 2018
Kunovjanky čeká zápas roku!

Kunovice

Kunovjanky čeká zápas roku!

Házenkářské mladší dorostenky SHK Kunovice stojí na prahu historického úspěchu. Když v neděli na Bělince zadupou do...

12. 5. 2018
TOPlist