FacebookYoutubeInstagram

Ostrožané přepsali historii školy

Uherský Ostroh Florbal 28. 5. 2019
Ostrožané přepsali historii školy

Florbalisté ZŠ Uherský Ostroh v republikovém finále Sportovní ligy ZŠ, kterou tradičně pořádá Asociace školních sportovních klubů, na medaili nedosáhli. I tak ale slaví největší úspěch v historii školy, když v konkurenci nejlepších šestnácti týmů obsadili čtvrté místo. Jejich výkonu tleskal i Filip Langer, čerstvý juniorský mistr světa.

„Tým tvoří hráči úspěšného kádru hokejistů Uherského Ostrohu, kteří mají florbal jako tréninkový doplněk. Ale ovládají jej skvěle. Kluci za sebou mají úžasnou sezonu, bylo vidět, jak je hra baví, a dosáhli neskutečných úspěchů, které jim na dlouho utkví ve vzpomínkách,“ řekla dojatá trenérka Jitka Němcová.

Její výběr vlétl do turnaje jako uragán, když úvodním dvěma soupeřům nasázel 27 branek. O první místo pak svedli tuhý boj s Mladou Boleslaví. „I když jsme celý zápas vedli, soupeř v závěru při přesilovce skóre otočil a vyhrál 4:3,“ uvedla Němcová. V osmifinále Ostrožané narazili na Pardubice, kterým „načepovali“ desítku (10:5), a ve čtvrtfinále nešetřili ani Kladno, které senzačně vyřadilo ZŠ Slovaňák Brno, jednoho z favoritů. Výhra 8:3 hovoří za vše. O finále si to rozdali s Českou Lípou, šampionem Libereckého kraje. „Soupeř byl lepší, postoupil zaslouženě. V boji o bronz, v odvetě s Mladou Boleslaví, už klukům rychle docházely síly a gólové manko už nesmazali. I čtvrté místo je však největším florbalovým úspěchem školy,“ zdůraznila trenérka týmu, který má už ve sbírce bronz z národního finále Čeps Cupu.

Jeho výkon ocenil i juniorský mistr světa Filip Langer, hlavně pak zaujetí pro florbal a kombinační hru. Kapitán týmu Aleš Dobřecký byl navíc direktoriátem turnaje zvolen do All Stars týmu.

UH. OSTROH: Dominik Nevídal - Adam Dobřecký, Vojtěch Kočica, Adam Korbel, Filip Vlk, Marek Wasserbauer, Dan Nevídal. 

Autor: ceh, jn

Vaše názory

Bez medaile, byli až šestí

Uherský Brod

Bez medaile, byli až šestí

Medaile zůstala jen snem! Florbaloví starší žáci 1.AC eflorbal Uherský Brod na republikovém šampionátu ve Znojmě obsadili...

17. 5. 2019
Finále OFL: Florbalisté Slovácka slaví senzační titul! Orli čtvrtí

Uherské Hradiště

Finále OFL: Florbalisté Slovácka slaví senzační titul! Orli čtvrtí

Klobouk dolů! Florbaloví mladší žáci FBC SLOVÁCKO ovládli finále Orelské florbalové ligy v Brně a zvedli nad...

15. 5. 2019
Zaspali a berou stříbro

Uherský Brod

Zaspali a berou stříbro

Florbalisté ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod zůstali ve Velkém finále ČEPS Cupu, turnaje žáků 1. stupně základních...

25. 4. 2019
Série trvá, skolili i silné Pantery

Uherské Hradiště

Série trvá, skolili i silné Pantery

Vítězná série florbalových mladších žáků FBC SLOVÁCKO trvá. Na předposledním turnaji Zlínské ligy v Otrokovicích porazili všechny...

19. 4. 2019
TOPlist