FacebookYoutubeInstagram

Pohár starosty zůstal u Olšavy, Broďané neztratili ani bod!

Uherský Brod Florbal 4. 1. 2018
Pohár starosty zůstal u Olšavy, Broďané neztratili ani bod!

Florbaloví mladší žáci FBC SLOVÁCKO skončili o skóre třetí

Jubilejní 15. ročník vánočního florbalového turnaje mladších žáků o Pohár starosty Orla Uherský Brod se proměnil ve spanilou jízdu domácího výběru U13 (ročník 2005), který porazil všech pět soupeřů a zvedl nad hlavu trofej pro vítěze. Třetí místo obsadilo FBC SLOVÁCKO, šesté druhý tým pořádajícího Orla (U12).

„Z vítězství mám radost, kluci se na turnaj těšili a ke všem zápasům přistoupili velmi zodpovědně. Ale pochvalu zaslouží i kluci a holky z druhého týmu. I když ani jednou nevyhráli, srdnatě bojovali a věřím, že za dva tři roky budou taky stát na stupních vítězů,“ komentoval počínání brodských barev Jaroslav Šmíd, jeden z trenérské dvojice vítězů.

Turnaj přilákal šest týmů, včetně „tří“ zástupců Uherskohradišťska, domácí totiž nasadili dva týmy, které doplnilo FBC SLOVÁCKO. Po odehrání porce patnácti zápasů obsadili Broďané oba póly konečné tabulky. „Na týmech je vidět, že pravidelně hrají soutěžní zápasy, ať už v rámci České florbalové unie nebo Orelské florbalové ligy. Turnaj se meziročně výrazně zkvalitnil a patří mezi špičku své kategorie v kraji,“ zdůraznil druhý brodský lodivod Tomáš Řihák.

Jestliže U13 všechno vyhrála, U12 zase prohrála.

O vítězi turnaje nakonec rozhodoval poslední zápas Broďanů (U13) se Slováckem.

Matematika byla jasná, domácím stačí k triumfu remíza, soupeři jedině vítězství. Kdo očekával bitvu, nedočkal se. Zápas se brzy proměnil v jasnou záležitost svěřenců Šmída s Řihákem.

„Soupeř byl zkrátka lepší, vyhrál zaslouženě. Prohrát s o jeden až dva roky staršími hráči však není ostuda, naše šance navíc pochytal výborný brodský brankář,“ uznal sportovně Bedřich Chromek, prezident klubu z Uherského Hradiště.

Slovácko tak v konečném pořadí skončilo třetí, když při rovnosti bodů a vzájemném zápase s brněnskými Gepardy (2:2) rozhodlo ve prospěch týmu zpod Špilberku skóre.

Hráči vítězů ovládli i vyhlašovaní individuálních cen, nejlepšími brankáři se stali Jáchym Vrba a Ondřej Machalík, útočníkem pak Richard Kovařík.

Zrcadlo výsledků: UB (U13) - Kněždub 6:1, - Uh. Brod (U12) 7:0, - Brno 2:1, - Dol. Bojanovice 9:0, - Slovácko 5:0, SLOVÁCKO - Uh. Brod (U12) 7:0, - Brno 2:2, - Dol. Bojanovice 7:4, UB (U12) - Kněždub 2:6, - Brno 2:11, - Dol.Bojanovice 3:5.

UH. BROD: Jáchym Vrba, Ondřej Machalík - František Tvrdoň, Vojtěch Machalík, David Novák, Michael Christov 6, Filip Hegr 7, David Šmíd 6, Richard Kovařík 7, Vojtěch Dolan 1, Daniel Velecký 2, Adam Tarabus.

SLOVÁCKO: Ema Čechová - Ondřej Malůš 1, Ondřej Sýkora, Filip Lapčík, Jan Váňa 1 - Pavel Jančo 2,  Maxmilián Čech 1, Vojtěch Vjazanko 5, Jakub Krchňáček 6, Adam Buček 3, Ondřej Kaštánek 1, Ondřej Koubek, Matěj Klíma, Táňa Stašková.

Autor: ceh

Vaše názory

Slovácko držela nad vodou brankářka!

Uherské Hradiště

Slovácko držela nad vodou brankářka!

Třebaže florbaloví mladší žáci FBC SLOVÁCKO absolvovali během víkendu dva náročné domácí turnaje, zvládli je se ctí....

15. 12. 2017
Hlučané soupeři zasadili K.O. za pouhé čtyři minuty!

Hluk

Hlučané soupeři zasadili K.O. za pouhé čtyři minuty!

I když se zapotili více, než čekali, nakonec vybojovali důležitých šest bodů. Divizní florbalisté Spartaku Hluk totiž...

12. 12. 2017
Kvalifikaci trefil hrdina Souček

Uherský Brod

Kvalifikaci trefil hrdina Souček

Florbalový výběr starších žáků ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod postoupil do kvalifikace o republikové finále Sportovní ligy...

10. 12. 2017
Bojovné lvy zkrotili až v závěru

Uherský Brod

Bojovné lvy zkrotili až v závěru

Jako nůž máslem procházejí Zlínskou ligou florbaloví starší žáci 1.AC eFlorbal Uherský Brod, kteří se po osmi...

8. 12. 2017
TOPlist