FacebookYoutubeInstagram

Přiblížili se branám finále

Uherské Hradiště Florbal 24. 2. 2019
Přiblížili se branám finále
Foto: Stanislav Geisl

Florbaloví mladší žáci FBC Slovácko zůstávají ve hře o postup do finále Orelské florbalové ligy v Brně. Na čtvrtém podniku soutěže v Nivnici nasázeli oběma soupeřům třináct branek a dali zapomenout na dvě porážky ve Zlínské lize, ve které doplatili na početnou marodku.

„Na turnaji v Hluku nám chyběli tři hráči základního kádru, tři celý týden kvůli nemoci netrénovali, aby jeli aspoň na turnaj, další hráli se sebezapřením. Opravdu jsem měl velké obavy, jestli trenér poskládá aspoň dvě pětky…,“ připomněl Bedřich Chromek, předseda klubu z Uherského Hradiště.

Torzo si nakonec připsalo jen dvě výhry, Vsetín i Orel Uherský Brod byl nad jeho síly. „I když jsme neodehráli špatnou partii, po zásluze jsme odešli poraženi,“ uznal sportovně Chromek.

Sobotní turnaj OFL v Nivnici už přinesl jiný obrázek. Marodka ustoupila, takže doma už zůstali jen dva klíčoví hráči a na hře to bylo znát.

„Všichni víme, o co jde. Chceme odemknout brány finále v Brně. A výkon tomu odpovídal.  Tým konečně předvedl náznaky herního projevu, na kterém pracujeme od začátku února. I když to má do ideálu stále daleko, je vidět určitý posun. Ještě ale před sebou máme dlouhou cestu,“ vzkazuje do kabiny šéf klubu, který porazil Korytnou i Nivnici a udržel si v průběžné tabulce druhé postupové místo. Třetí Vizovice však mají jen horší skóre.

Zrcadlo výsledků, Hluk: FBC Slovácko - Hluk 1:0, - Vsetín 0:1, - Orel Uh. Brod B 6:3, - Orel Uh. Brod 1:4, Nivnice: FBC Slovácko - Korytná 13:2, - Nivnice 13:4.

SLOVÁCKO: Ema Čechová, Jakub Stránský - Ondřej Koubek, Ondřej Sýkora 2, Pavel Jančo 3, Marek Timko 7, Maxmilián Čech 4, Ondřej Malůš 1 - Vojtěch Vjazanko 9, Ondřej Kaštánek 1, Michal Giesl 3, Matěj Klíma 2, Zdeněk Kroča, Michal Zubalík 1, Adam Bukvald, Kateřina Mrázková, David Valenta 1. 

Autor: ceh

Vaše názory

Spartak útočí na elitní čtyřku

Hluk

Spartak útočí na elitní čtyřku

Až poslední kolo Národní ligy rozhodne o soupeři florbalistů Spartaku Hluk ve čtvrtfinále play-off! Aktuálně drží po...

22. 2. 2019
„Danda“ show!

Uherský Brod

„Danda“ show!

Kdo neviděl, neuvěří. Florbalový brankář Ondřej Daníček z 1.AC Uherský Brod v dalším pokračování Zlínské ligy starších...

20. 2. 2019
Jen dvě sekundy od čtvrtfinále

Uherské Hradiště

Jen dvě sekundy od čtvrtfinále

Florbalový Dědek Team, který je vesměs složený z tatínků talentovaných hráčů FBC Slovácko, na tradičním turnaji ve...

17. 2. 2019
Bitvu o čelo rozsekli Ležatkovi

Uherský Brod

Bitvu o čelo rozsekli Ležatkovi

Florbaloví starší žáci 1.AC Uherský Brod nemají v kraji konkurenci. Zlínské lize vládnou s bilancí 15 zápasů,...

8. 2. 2019
TOPlist