FacebookYoutubeInstagram

S Hlučany zabojuje i FBC Slovácko

Slovácko Florbal 9. 8. 2019
S Hlučany zabojuje i FBC Slovácko
Foto: sal

Pohár Českého florbalu zná jízdní řád. Do druhé nejprestižnější soutěže v zemi jako tradičně zasáhnou florbalisté Spartaku Hluk, které premiérově doplní borci FBC Slovácko. Hlučané obhajují účast ve čtvrtém kole.

Pohárové boje vypuknou o čtvrtém srpnovém víkendu (24. - 25. 8.), úvodní kolo se odehraje v šestnácti skupinách, ve kterých o postup do vrcholové části zabojuje 90 týmů.

Spartak čeká cesta do Valtic. Účastník Národní ligy, třetí nejvyšší soutěže v zemi, je jednoznačným favoritem na postup. Do cesty se mu postupně postaví Dolní Bojanovice (Jihomoravská liga), Lanžhot (Regionální liga), Slavkov (Jihomoravská liga) a Shooters Beta (Jihomoravský přebor). „Role favorita se nezříkáme, chceme postoupit,“ prohlásil Martin Tuhý, hrající kouč Hluku, který loni vypadl až ve čtvrtém kole, když po velmi dobrém výkonu nestačil na superligový FBC Ostrava (8:12).

Slovácko, hrající Zlínskou ligu, zažije pohárovou atmosféru poprvé. Ve skupině N, kterou hostí Třebíč, změří síly s Okříškami (divize), Bořitovem (Jihomoravský přebor), domácími Snipers (Národní liga) a VUT Brno (Jihomoravská liga). „Určitě to pro nás bude dobrá zkušenost a generálka na ligové boje. A snad potrápíme favority, kterými jsou Okříšky s Třebíčí,“ věří Bedřich Chromek, kouč a předseda hradišťského klubu. 

Autor: ceh
Inzerce

Vaše názory

Postup zhatila koncovka

Uherský Brod

Postup zhatila koncovka

Třetí medaili do klubové sbírky nezískali. Florbaloví starší žáci 1.AC eflorbal Uherský Brod na turnaji Prague Games...

26. 7. 2019
Prague Games: Junioři se dočkali medaile

Uherské Hradiště

Prague Games: Junioři se dočkali medaile

Florbalisté FBC Slovácko válčili na mezinárodním turnaji Prague Games na třech frontách. Největšího úspěchu dosáhli junioři, kteří...

26. 7. 2019
Slovácký pohár pro Mladé pušky

Hluk

Slovácký pohár pro Mladé pušky

Už patnáctý ročník florbalového turnaje Slovácký pohár v Hluku je minulostí. Cennou trofej si domů odvezl mladý...

16. 7. 2019
Liberecké prokletí trvá

Uherské Hradiště

Liberecké prokletí trvá

Florbalisté FBC Slovácko na mezinárodním turnaji Open game Brno mezi nejlepší nepostoupili, ale výkonem nezklamali. Dorostenci byli...

6. 7. 2019
TOPlist