FacebookYoutubeInstagram

Semifinále odválo střelecké prokletí

Uherské Hradiště Florbal 5. 11. 2018
Semifinále odválo střelecké prokletí

Florbalový Dědek Team z Uherského Hradiště, který je vesměs složený z tatínků talentovaných hráčů FBC Slovácko, na tradičním turnaji ve Strážnici odehrál více než důstojnou partii, ale nakonec se do semifinále neprobojoval. O medailové bitvy jej připravilo střelecké prokletí, zahazoval totiž jednu šanci za druhou.

„I když jsme dělali všechno možné, nic nepomáhalo. Branka nám byla prostě malá, ale skvěle chytali i gólmani soupeřů,“ uznal sportovně Tomáš Fiala, manažer týmu. „Zkusil jsem i výměnu florbalky, ale asi bych nedal gól ani do rána. Šancí jsem přitom měl dost a dost,“ sypal si popel na hlavu Václav Gerža, jehož střelecké konto zůstalo čisté. Na posledním turnaji v Holešově byl přitom nejlepším snajprem.

„Dědci“ odehráli šest vyrovnaných partií, vítězství se však dočkali jen jednou. Pětkrát je ovšem od bodového zisku dělilo jen pověstné štěstí… „Kolikrát už gól visel doslova na vlásku, ale vždy nakonec udeřilo na druhé straně. Ale to je sport,“ povzdechl si bek Norbert Jančo, nejstarší člen týmu, jehož věkový průměr byl suverénně nejvyšší - 40,4 let. „Barvy soupeřů přitom hájili i kluci, kteří byli o čtvrt století mladší,“ podotkl Michael Obdržálek, se dvěma góly nejlepší sobotní střelec týmu. Jeho nejlepším hráčem byl ale gólman Radek Navrátil. „V každém zápase nás několikrát podržel, doslova čaroval. Ale prostě není Copperfield,“ dodal s úsměvem Obdržálek.

Zrcadlo výsledků: Dědek Team Uh. Hradiště - Draci Strážnice B 0:1, - Nová Lhota 3:1, - Trauben City 1:2, - Fellas Moccas 0:2, - Draci Strážnice A 0:4, - Horňáčtí jezdci 0:1.

UH. HRADIŠTĚ: Radek Navrátil - Norbert Jančo 1, Petr Čech 1, Vít Krchňáček, Roman Snopek, Ladislav Ondryáš - Václav Gerža, Michael Obdržálek 2, Radek Vjazanko, Martin Fusek. 

Autor: ceh

Vaše názory

Skvělý start, mizerný finiš

Hluk

Skvělý start, mizerný finiš

Třetí porážku v sezoně utrpěli florbalisté Spartaku Hluk. Nováček Národní ligy se vrátil s nepořízenou z Kopřivnice,...

2. 11. 2018
Aspoň bod trefil Ležatka

Uherský Brod

Aspoň bod trefil Ležatka

Jen bod vytěžili z domácího dvojzápasu prvoligoví dorostenci 1.AC eFlorbal Uherský Brod a natáhli nelichotivou šňůru bez...

26. 10. 2018
Hlučané jsou při chuti

Hluk

Hlučané jsou při chuti

Florbalisté Spartaku Hluk stále okupují čelní příčky Národní ligy. Nováček soutěže potvrdil, že před vlastními fanoušky je...

26. 10. 2018
Ztratili první body

Uherské Hradiště

Ztratili první body

Florbaloví mladší žáci FBC Slovácko ztratili první body ve Zlínské lize, když si na turnaji ve Zlíně...

18. 10. 2018
TOPlist